Альтернативна енергетика

Сонячна енергія плюси та мінуси

У данній статті спробуємо максимально об’єктивно розглянути плюси та мінуси застосування сонячної енергії. Ви дізнаєтеся, яким чином сонце є одним з найпопулярніших і затребуваних відновлюваних джерел енергії, що використовуються на сьогоднішній день. Ви також отримаєте уявлення про різні недоліки, які може мати сонячна енергія.

Плюси сонячної енергії

Як ми знаємо, використання технологій сонячної енергії має безліч переваг. Давайте розглянемо численні переваги використання сонячної енергії.

 1. Відновлюваність
 2. Безпека
 3. Доступність
 4. Універсальність
 5. Зниження копалин
 6. Безшумність
 7. Безкоштовно
 8. Простота встановлення
 9. Простота догляду
 10. Фінансові витрати
 11. Ізольовані райони
 12. ROI
 13. Незалежність
 14. Ефективність
 15. Зайнятість населення

Сонце – відновлюване джерело енергії

Сонце підтримуватиме життя на Землі доти, доки воно світить. Тому ми можемо вважати його відновлюваним та стійким джерелом енергії. Ми можемо покладатися на сонячну енергію, на відміну від невідновлюваних джерел енергії, таких як вугілля, нафта та газ (газгольдер).

сонечна панель

Сонячна енергія безпечна для навколишнього середовища

Ми можемо використовувати сонячну енергію як екологічно чисту альтернативу викопному паливу. На відміну від викопного палива, сонячні батареї не виробляють вуглекислий газ та метан. Це парникові гази, які забруднюють землю та сприяють глобальному потеплінню.

Хоча виробництво сонячних батарей і призводить до забруднення навколишнього середовища, це буде компенсовано, коли вони почнуть працювати. Використовуючи більше сонячної енергії для задоволення глобальних потреб енергії, ми можемо допомогти покращити стан навколишнього середовища.

Сонце широко доступне

Сонце світить всюди на землі. Це робить його рясним джерелом енергії. Тому сонячні панелі є життєздатним варіантом вироблення електроенергії в усьому світі. Сонячна енергія використовується всюди – від Аляски до Австралії. Навіть дослідницька станція Амундсен-Скотт на Південному полюсі використовує сонячну енергію.

Сонячна енергія універсальна

Сонячну енергію можна використовувати по-різному. Більшість із вас знають, що її можна використовувати для вироблення електроенергії, але чи знаєте ви, що її можна використовувати і для нагрівання води? Завдяки цьому сонячна енергія більш універсальна, ніж більшість інших чистих джерел енергії.

Використання сонячної енергії знижує споживання викопного палива

Викопні види палива, такі як вугілля, нафта і природний газ, одного разу закінчаться. Оскільки ми використовуємо більше сонячної енергії, ми зменшуємо потребу спалювання викопного палива. Це не тільки сприятливо позначається на навколишньому середовищі, а й допомагає зберегти ресурси майбутніх поколінь.

Сонячні панелі безшумні

Сонячні панелі – це технологія з низьким рівнем шуму. Ви можете почути легкий гул, якщо стоятимете поряд з нею, але не більше того. Це робить сонячну енергію основним претендентом на використання у домашніх умовах.

Інші технології відновлюваної енергії можуть бути гучними. Наприклад, вітряні турбіни можуть створювати значний рівень шумового забруднення. Це може призвести до суперечок, судових позовів та протестів проти розвитку вітряних електростанцій та деяких невеликих установок.

Читайте також: Як працюють сонячні панелі

Сонце можна використовувати безкоштовно

Ми можемо використовувати сонячну енергію абсолютно безкоштовно. Після первісної вартості сонячних панелей, за споживану сонячну енергію плата не стягується.

У разі викопного палива на певному етапі циклу виробництва енергії доводиться платити за сировину. Таким чином, побутові сонячні панелі можуть знизити, а іноді взагалі усунути ваші щомісячні рахунки за електроенергію.

Ви можете встановити сонячні панелі на даху

Сонячні панелі вимагають великої площі, щоб генерувати достатньо електроенергії для забезпечення будівлі. Хоча це може бути недолік сонячної енергії, ми можемо встановити сонячні панелі на даху, щоб пом’якшити цю проблему.

Сонячні панелі не вимагають особливого у ходу

Відсутність рухомих частин у сонячних батареях значно знижує витрати на обслуговування. Завдяки цьому сонячні батареї можуть працювати роками, не відчуваючи жодних проблем.
Для максимальної ефективності сонячних панелей їх необхідно регулярно чистити. Крім того, вони зазвичай не вимагають великих витрат на обслуговування. Цей фактор допомагає забезпечити повернення інвестицій протягом усього терміну служби системи.

Температурний режим

Не важливо, де Ви знаходитесь. В Антарктиці чи Африці. Головне – це доступ до сонячного світла, все. Ви можете виробляти енергію практично за будь-якого температурного режиму, що є беззаперечною перевагою такого виду енергії.

сонячна енергія плюс

Сонячна енергія має низькі експлуатаційні витрати

Сонячна енергія використовується абсолютно безкоштовно. Внаслідок цього сонячні панелі мають низькі експлуатаційні витрати. Після встановлення єдині витрати, з якими ви, швидше за все, зіткнетеся – це витрати на технічне обслуговування.

Сонячна енергія може забезпечити електроенергією віддалені райони

Сонячна енергія здатна виробляти електрику у віддалених місцях. Прокладання силових кабелів на великі відстані може бути дуже дорогим або навіть недоцільним. У разі сонячні панелі можуть стати розумним вкладенням коштів.

Ми також можемо використовувати сонячну енергію як портативне джерело живлення. Наприклад, існують пристрої, які можуть безпосередньо заряджати смартфон від сонця. Ще один приклад – портативні сонячні ліхтарі. Їх можна використовувати в саду або брати із собою у походи.

Навіть авіаційна промисловість використовує переваги сонячної енергії. Це видно на прикладі проекту Solar Impulse, в рамках якого літак сонячних батарей пролетів 40 000 км навколо світу. Цей проект допомагає прокласти шлях нового покоління портативних сонячних технологій.

Сонячна енергія може забезпечити повернення інвестицій

Добре спроектована система сонячної енергії повинна забезпечувати повернення інвестицій (ROI) протягом усього терміну служби. Урядові податкові пільги та державні гранти іноді доступні для прискорення окупності інвестицій та отримання прибутку.

Деякі країни пропонують “пільговий тариф або зелений тариф. Цей процес дозволяє продавати надлишки електроенергії, що виробляється сонячними панелями, назад у мережу. Це може допомогти прискорити окупність інвестицій і принести стабільний дохід .

Сонячна енергія може підвищити енергетичну безпеку

Ми можемо використовувати сонячну енергію, щоб зменшити нашу залежність від закордонних постачань енергії. Внаслідок цього ми можемо підвищити нашу “енергетичну безпеку”. Цей термін ми використовуємо для опису зв’язку між національною безпекою та доступністю природних ресурсів для споживання енергії.

Війна, санкції та інші політичні питання можуть вплинути на енергопостачання країни. Тому, коли ми виробляємо власну енергію, ми менш уразливі до таких зовнішніх впливів.

Сонячні панелі ефективні

Технологічні досягнення в галузі сонячної енергетики сприяють підвищенню ефективності сонячних панелей. Сучасні сонячні батареї набагато ефективніші за ті, що були зроблені всього п’ять або десять років тому. Більше того, найближчими роками їхня ефективність ще більше зросте.

Індустрія сонячної енергії створює робочі місця

solar static

Поява технологій використання сонячної енергії та гарячої води призвела до значного зростання попиту на такі системи. В результаті це допомогло створити глобальну індустрію виробників, постачальників та установників. Ця галузь створила робочі місця для мільйонів людей у всьому світі.

У 2019 році в секторі відновлюваних джерел енергії було зайнято 11,5 мільйона осіб, прямо чи опосередковано. Зайнятість у секторі відновлюваних джерел енергії продовжує зростати по всьому світу, починаючи з 2012 року, коли Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) почало проводити її оцінку на щорічній основі. Фотоелектричні сонячні, біоенергетичні, гідроенергетичні та вітроенергетичні галузі стали найбільшими роботодавцями.

Основна частина робочих місць у світі пов’язана з використанням сучасної енергії, але в оцінку за 2019 рік включені робочі місця, пов’язані з використанням сучасної енергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *