Альтернативна енергетика

9 застосувань сонячної енергії

У цій статті ми розглянемо деякі з різних видів використання сонячної енергії. Ви дізнаєтесь про поширені види використання та відкриєте для себе деякі унікальні способи застосування цього відновлюваного джерела енергії по всьому світу.

Отже, давайте розберемося і подивимося, для чого насправді використовується сонячна енергія.

1. Генерування електрики

генерація електрики

Сонячна панель може вловлювати енергію сонячних променів і перетворювати її на електрику. Це один із найпоширеніших способів використання альтернативної енергії сонця, який стосується і багатьох інших способів використання, про які розповідається у цій статті.

Процес вироблення електрики із сонячної енергії відомий як фотовольтаїка (ФВ). Під час цього процесу сонячний елемент поглинає фотони сонячних променів, у результаті утворюються вільні електрони. Ці електрони потім здатні прийняти струм, таким чином виробляючи електрику.

Люди широко використовують сонячну енергію, і її можна знайти усюди – від будинків до офісних будівель. Ви також можете використовувати її для живлення портативних пристроїв (докладніше про це пізніше).

На промисловому рівні також існують електростанції, здатні виробляти сонячну електроенергію.


2. Нагрів води

нагрів води

Більшість людей знають, що сонячну енергію можна використовуватиме вироблення електрики. Найменша кількість людей знає, що її можна використовувати для нагрівання води. Процес нагрівання води за допомогою сонячної енергії часто називають сонячною тепловою енергією (СТЕ).

Технології сонячної теплової енергії використовують сонячне світло для нагрівання рідини (а іноді повітря). Ця рідина (зазвичай вода) потім може бути використана як частина системи гарячого водопостачання в будинку. Деякі люди також використовують її для підігріву басейнів, що допомагає знизити витрати на електроенергію.

Сонячні теплові технології також можуть використовуватися в промислових системах опалення та комерційних сонячних енергосистемах.


3. Зовнішнє освітлення

освітлення від сонця

Довласники часто використовують сонячну енергію для забезпечення зовнішнього освітлення в саду або передньому дворі. Це відносно недороге рішення для зовнішнього освітлення та зменшує необхідність прокладання електричних кабелів до відкритих майданчиків.

Планувальники міст та селищ все частіше використовують цю сонячну технологію для освітлення громадських місць. Знову ж таки, це ідеальна альтернатива прокладання електричних кабелів, які можуть бути дуже дорогими для громадських місць, особливо на великих відстанях.


4. Використання сонячної енергії в портативному устаткуванні

девайси від сонця

Сонячна енергія має низку застосувань, коли йдеться про портативне обладнання. Люди часто використовують її для прямого живлення або заряджання батарей різних персональних пристроїв, таких як:

  • смартфони/планшети
  • Радіоприймачі/динаміки
  • Ліхтарики
  • Калькулятори
  • кемпінгові ліхтарі
  • Носимо, включаючи капелюхи з сонячними вентиляторами та рюкзаки з сонячною зарядкою.

5. Сонячна енергія та приготування їжі

Чи знаєте ви, що сонячну енергію можна використовувати і для приготування їжі? Сонячні печі та грилі стають все популярнішими, особливо в похідних умовах. Вони є простою у використанні і портативною альтернативою плитам, що працюють на викопному паливі.

Хтось використовує портативну сонячну плиту.
Портативна сонячна плита, що ідеально підходить для кемперів.

6. Дорожні знаки

Дорожні знаки все частіше використовують сонячну енергію як джерело електрики. Більшість країн упровадили дорожні знаки, що працюють на сонячній енергії. Зазвичай такі знаки використовуються для контролю та відображення швидкості руху у житлових районах.

З дорожніми знаками пов’язане використання сонячної енергії для живлення тимчасових систем керування рухом, таких як світлофори на дорожніх роботах.

7. Транспорт

Так, сонячна енергія знаходить застосування навіть у транспорті. Хоча більшість сонячних транспортних засобів є лише прототипами, ми вже бачили кілька помітних інновацій у цій галузі. Найвідоміші з них є проект Solar Impulse, у рамках якого літак на сонячних батареях облетів навколо світу.

solar car

Інші проекти сонячного транспорту викликали значний інтерес у всьому світі. Різні автомобілі змагалися у Кубку FIA Solar Cup, який повністю присвячений сонячним автомобілям, які працюють на трасах, дорогах або у комбінації того й іншого. У змаганнях беруть участь переважно університети та технічні школи.

8. Теплиці

Це традиційніше використання сонячної енергії. Більшість із нас бачили теплицю та відчували тепло, яке вона може містити. Це ідеальний варіант для вирощування фруктів та овочів, не характерних для вашого клімату.

9. Супутники

Ще одне заслуговує на увагу застосування сонячної енергії – супутникові технології. Хоча ви, мабуть, ніколи не стикалися із супутниками, ви, швидше за все, бачили, що на супутниках встановлено велику кількість сонячних батарей. Ці сонячні батареї виробляють електрику для живлення бортових пристроїв, таких як системи зв’язку та наведення.

Без використання сонячної енергії в космосі супутники були б малоефективними і мали б набагато менший термін служби.

Насправді, застосування сонячної енергії набагато ширше ніж 9 пунктів. Далі буде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *