Альтернативна енергетика

Як працюють сонячні батареї

Сонячне випромінювання – це світло, також відоме як електромагнітне випромінювання, яке випромінюється сонцем. Хоча кожен куточок Землі отримує деяку кількість сонячного світла протягом року, кількість сонячного випромінювання, яке досягає будь-якого місця на поверхні Землі, по-різному. Сонячні технології вловлюють це випромінювання і перетворюють його на корисні форми енергії.

Акцептор– легуючий матеріал, наприклад, бір, який має менше електронів зовнішньої оболонки, ніж потрібно в збалансованій кристалічній структурі, забезпечуючи дірку, яка може прийняти вільний електрон.

сонечні батареї як це працює

Кількість сонячного світла, що потрапляє на поверхню Землі за півтори години, достатньо, щоб забезпечити енергоспоживання всього світу протягом цілого року.

Аморфний напівпровідник – некристалічний напівпровідниковий матеріал, який не має далекого порядку.

Сонячні технології перетворюють сонячне світло на електричну енергію або за допомогою фотоелектричних панелей (ФЕП), або за допомогою дзеркал, що концентрують сонячне випромінювання. Ця енергія може використовуватися для вироблення електрики або накопичуватись у батареях або теплових акумуляторах.

Абсорбер – У фотоелектричному пристрої матеріал, який легко поглинає фотони для генерації носіїв заряду (вільних електронів).

Також треба розуміти, що коли дві кремнієві пластини покриваються різними матеріями (бором та фосфором). На фосфорній пластині виділяються так звані вільні електрони. Які починають рухи під впливом сонячного потоку світла. Таким чином акумулюється та виділятиметься електричний струм, який у свою чергу надходить у корпус акумулятора для накопичення сонячної енергії.

Як працюють сонячні батареї вночі?

Вночі енергія безпосередньо не виробляється, тому що рух матеріалів зупиняється.

сонячні батареї вночі

Але треба враховувати. Коли сонячного світла недостатньо – наприклад, у нічний час – ви все одно отримуєте електрику, підключаючись до електромережі. Коли на вулиці стає сонячно і ви робите більше, ніж потрібно вашій системі, ця додаткова енергія повертається в мережу, щоб ви могли використовувати її пізніше!

Так само потрібно мати на увазі, що вночі потреби в енергії значно зменшуються.

Як працює сонячна батарея взимку

Зимова погода у сірчаних широтах може бути суворою та складною. Але як працюють сонячні батареї взимку? Чи працює взагалі сонячна енергія взимку?
Коротка відповідь – так, сонячні батареї працюють у зимових умовах. Хоча холод, сніг та лід знижують ККД на ваших сонячних панелях, але для особистого користування, цього більш ніж достатньо.

Сонячні батареї взимку

Панелі в умовах снігу та морозів?

Сніг може бути як добрим, так і поганим фактором для сонячних панелей. Скупчення снігу на сонячних панелях може знизити виробництво електроенергії, оскільки блокує доступ сонця до сонячних елементів.

На щастя, більшість сонячних панелей розташовані під досить крутим кутом, щоб сніг міг сповзати або танути.

Проте сніг може бути корисним і для сонячних панелей. Сніг не тільки може очищати сонячні батареї в міру танення, але й відбивати сонце назад на сонячні батареї, збільшуючи виробництво енергії.

Як щодо льоду?

Лід зазвичай не створює проблем для сонячних панелей. Оскільки крига прозора, сонячне світло не блокується, і сонячні панелі можуть продовжувати виробляти електроенергію.

Єдина проблема, яка може виникнути з льодом, – це потрапляння води в щілини сонячних панелей та її замерзання.

Як працюють сонячні панелі під час морозу?

Холодна погода може бути некомфортною для людини, але сонячні панелі її люблять.
Холодна погода дозволяє сонячним панелям ефективніше виробляти електроенергію. Це означає, що в холодні дні, коли багато сонця, застосування сонячних панелей може виробляти більше електроенергії, ніж у такий самий ясний день влітку.

Як впливають короткі зимові дні?

Зимові дні значно коротші за літні. Це може призвести до значного зниження виробництва сонячної енергії взимку.

ссонячні батареї взимку

На щастя, нетто-облік може допомогти покрити це зниження виробництва енергії. Нетто-вимір дозволяє отримувати кредити за енергію, коли ваші сонячні панелі переробляють її протягом довгих літніх днів. Потім ви можете використовувати ці кредити для покриття споживання енергії взимку.

Чи потрібно чистити сонячні батареї від снігу?

Як ми вже пояснювали, зимові погодні умови справді впливають на продуктивність сонячних панелей. Але чи потрібно чистити сніг та лід із сонячних панелей?

Коротка відповідь полягає в тому, що чистити сонячні панелі в зимових умовах не рекомендується.

В одній із наступних статей блогу ми розповімо про небезпеки, пов’язані з очищенням сонячних панелей у зимових умовах.

На нашому сайті stroitelstvo24 ви знайдете матеріали та інформацію про основи сонячного випромінювання, технології фотоелектричної та концентруючої сонячно-теплової енергії, інтеграції систем електричних мереж та неапаратних аспектах сонячної енергії.

Ви також зможете дізнатися більше про те, як перейти на сонячну енергію, та про галузь сонячної енергетики. Крім того, ви зможете глибше поринути в тему сонячної енергії та дізнатися про те, як міністерства енергетики різних країн стимулюють інноваційні дослідження та розробки в цих галузях.

Трохи фактів для панелі

Ось деякі факти, для кращого розуміння, як працює сонячна батарея.

  • Сонячна панель перетворює променисту енергію сонця на електрику за допомогою фотоелектричних елементів – широко відомі як сонячні батареї. Фотоелектричні елементи – це тонкі невеликі напівпровідникові пристрої, виготовлені з кремнію, які перетворюють світло на електрику.
  • Основні компоненти сонячної батареї включають сонячні елементи, фотоелектричні модулі та напівпровідники.
  • Одна з переваг сонячних панелей є найшвидшим джерелом енергії в Америці. Існує багато типів сонячних панелей. Основні типи – це монокристалічний кремній, полікристалічний кремній, телурид кадмію (CdTe) і нові тонкоплівкові типи, такі як індій-мідь селенід галію (CIS/CIGS).
  • Для задоволення потреб в енергії середньому будинку потрібно від 28 до 34 панелей.
  • Сонячні панелі розраховані на термін служби від 20 до 30 років за відсутності пошкоджень або дефектів.
  • Щодня у світі встановлюється близько 500 000 сонячних панелей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *