Кліматична техніка

Що таке холодильний агрегат

Холодильний агрегат – це невід’ємна частина обладнання холодильної установки, що складається з кількох груп складових:

Table of Contents

З чого складається холодильний агрегат

 • компресор,
 • нагнітальний трубопровід,
 • конденсатор разом із приводом компресора (електродвигун)

Холодильні агрегати є невід’ємною частиною будь-якої холодильної установки. Відповідно, обов’язковий елемент будь-якого холодильного агрегату – компресор. Компресорні агрегати відрізняє різноманітність технічних термінів, характеристик та властивостей, що ускладнює вибір холодильного агрегату. Головна суперечність полягає у протиставленні ціни та технічних характеристик компресорного агрегату.

Компресор є одним з найпопулярніших і найважливіших деталей агрегату.
агрегат компресорний холодильний

Залежно кількості компресорів холодильні агрегати поділяються на:

 1. Однокомпресорні;
 2. багатокомпресорні.

Однокомпресорні холодильні агрегати використовуються в децентралізованих системах координатного охолодження, що складаються з автономних холодильних пристроїв. До переваг таких холодильних систем належать:

 • простість встановлення невеликих однокомпресорних агрегатів;
 • децентралізовані холодильні системи характеризуються невеликою довжиною та базовою схемою розведення трубопроводів.

Багатокомпресорні станції застосовуються в продуктових магазинах, на підприємствах з переробки продуктів харчування та інших великих офісах, де потрібна висока температура, як правило, встановлюються мульти спліт система, що складаються з кількох компресорів. До переваг багатокомпресорних холодильних агрегатів належать:

 • можливість управління роботою всього обладнання з одного місця;
 • зручність ремонту та обслуговування цих систем;
 • спільна робота кількох компресорів дозволяє більш рівномірно розподіляти повітря в штабелі, що суттєво знижує зношування та збільшує термін служби обладнання;
 • у разі поломки одного з компресорів зберігається працездатність центральної станції в цілому, а несправний компресор може бути відремонтований будь-яким
 • зручний час або демонтований для заміни або більш ретельного обстеження.

Типи холодильних компресорів

 1. Поршневі;
 2. Ротаційні;
 3. Спіральні;
 4. Гвинтові;

Також існує поділ за типом герметизації агрегату.

тип компресора

Види холодильних компресорів за рівнем герметичності

  1. Герметичні
  2. Екрановані
  3. Напівгерметичні
  4. Сальникові компресори

Різновиди холодильних компресорів по конструкції

По конструкції холодильні агрегати поділяються на такі типи:

 • моноблочні;
 • з координатним конденсатором;
 • із зовнішнім конденсатором.
 1. Моноблочні холодильні машини – це підготовлені до роботи агрегати, на даний момент заправлені холодоагентом та перевірені виробником. Створення такого холодильного агрегату та його експлуатація характеризуються винятковою простотою та зручністю. Охолоджувач та компресорно-конденсаторний блок у цьому агрегаті виконані в одному корпусі. Моноблоки використовуються для охолодження малооб’ємних холодильних камер із товщиною перегородки не більше 20 см.
 2. Зовнішній конденсатор зазвичай встановлюється на даху будівлі, де, власне, відбувається охолодження. Під час розширення вирішується проблема нагромадження. Для охолодження вбудованих конденсаторів в агрегатах великої потужності використовуються вентилятори (конденсатори, що обговорюються) або проточна вода (конденсатори з водяним охолодженням).

Залежно від дизайну приміщення, ви придбаєте холодильний агрегат із вбудованим або зовнішнім конденсатором.

Різновиди холодильних компресорів за температурою роботи

Холодильні агрегати, залежно від температури, що підтримується, поділяються на:

 • високотемпературні (+5+12C),
 • середньотемпературні (-5+5C),
 • низкотемпературні (-15+30°C).

Інші різновиди

Також холодильні агрегати можна класифікувати за такими критеріями

 1. Вигляд компресора холодильного агрегату;
 2. Температура бульбашок холодоагенту;
 3. Охолоджувальне середовище, що використовується в холодильному агрегаті: наприклад, агрегат з повітряним охолодженням (охолоджувальне середовище – повітря) та агрегат з водяним охолодженням (охолоджувальне середовище – вода).
 4. Потужність холодильного агрегату: агрегати малої, середньої та більшої шої потужності.
 5. Тип приводу, що використовується в холодильному агрегаті: наприклад, як привод у холодильних агрегатах дуже часто використовується електричний двигун.
 6. Тип системи керування охолодним пристроєм: однофазні та трифазні охолоджувальні пристрої.

Існує безліч інших критеріїв, за якими можна поділити холодильні агрегати.

Холодильний компресорний агрегат

компресорний агрегат

Робота холодильної установки значною мірою залежить від компресора. В основному використовуються циліндричні компресори, але також застосовуються інші види компресорів, такі як гвинтові або спіральні компресори. Залежно від робочих завдань використовуються вищезазначені однокомпресорні або багатокомпресорні установки. На сьогоднішній день промисловість досягла успіхів не лише у ремонті та підтримці холодильних установок, а й у їх створенні. Слід зазначити, більшість компонентів як і імпортується. Компресори багато поставляються зарубіжними компаніями.

Якщо у вас наприклад погано морозить холодильник ви також можете звернути увагу на роботу компресора та викликати фахівця.

За якими критеріями потрібно підбирати холодильні агрегати, щоб купити? Зазвичай з метою економії коштів купується найдешевший агрегат. Вартість стає єдиним критерієм відбору, при цьому особливості видів та призначення холодильних агрегатів до уваги не беруться. Ми настійно рекомендуємо проконсультуватися з професіоналами з усіх питань підбору оптимального варіанту, і ви зможете купити холодильний агрегат з урахуванням його холодопродуктивності та потреб саме під ваші цілі.

Виробники холодильних агрегатів

Зараз на ринку є досить багато фірм виробників холодильних агрегатів, а дистриб’юторів ще більше.

Це відомі світові лідери, серед яких компанії Aspera, Bristol, LUnite Hermetique, які випускають холодильні агрегати на базі герметичних компресорів. Крім того, це компанії Bitzer, Danfoss, ACC, Атлант, Bock, Copeland – виробники холодильних агрегатів на базі напівгерметичних компресорів. Ці ж компанії є відповідно і виробниками герметичних та напівгерметичних холодильних компресорів, а також компресорів холодильних машин, які постачають безліч дистриб’юторів на ринку.

Найпопулярніші виробники агрегатів

Тут ми хотіли б надати найбільш популярних виробників та їх марок.

Компресори АТЛАНТ

компресор атлант

Найпопулярніший виробник за критерієм ціна-якість, вважається компанія «АТЛАНТ». Високоефективні компресори «АТЛАНТ» є найнадійнішими і найефективнішими серед країн СНД.

Модельний ряд компресорів на озонобезпечних холодоагентах постійно розширюється, підвищується технічний рівень виробів. При розробці нових моделей особлива увага приділяється зниженню рівня шуму, зменшенню витрати електроенергії.

Топ моделі:

    • СК-100 компресор Атлант
    • СК-120 компресор Атлант
    • СК-140 компресор Атлант
    • СК-160 компресор Атлант
    • СК-175 компресор Атлант
    • СК-200 компресор Атлант
    • СКО-140 компресор Атлант
    • СКО-160 компресор Атлант
    • СКН-90 компресор Атлант
    • СКН-110 компресор Атлант

Компресори ASPERA

Виробник EMBRACO ASPERA на вже не перший десяток років, постачає покупцям компресори різних типів. Має широку лінійку продукції, від герметичних компресорів до компресорно-конденсаторної машини або обладнання, як для промислового так і домашнього використання. Найбільші на земній кулі компанії вибирають саме обладнання продукцію компанії «EMBRACO ASPERA». І це не просто, тому що продукція EMBRACO ASPERA довела свою незамінність у холодильних прилавках, холодильних камерах, вітринах, льодогенераторах та морозильних скринях.

У компресорах Embraco використовуються електричні двигуни з трьома режимами початку та роботи:

 1. RSIR (Safe Begin Acceptance Run) – пуск через захисну передачу та резистор, робота обмотки (індуктивності);
 2. RSCR (Safe Begin Capacitor Run) – пуск через захисну передачу та резистор, робота конденсатора;
 3. CSIR (Capacitor Begin Acceptance Run) – пуск через конденсатор, робота обмотки (індуктивності)

Компресори Embraco не вимагають додаткового охолодження вимагають додаткового охолодження, оскільки охолоджуються звичайним чином. Обслуговування та транспортування Для холодильних компресорів Embraco як мастило використовується поліефірна олія (з холодоагентом R134a) або мінеральна олія (з холодоагентом R600a). Сполучні трубки компресорів Embraco закриті еластичними заглушками для захисту від вогкості та псування під час роботи та транспортування. На заводі глибина компресора заповнюється осушеним азотом. Заглушки виготовляються із хімічно стійкого матеріалу.

компресор embarco

Абсолютно кожен компресор компанії відрізняються максимальною продуктивністю, адже розроблені таким чином, щоб максимально зменшити енергоспоживання без втрати енергоефективності. У той же час робочий процес практично безшумний. Фірма пишається тим, що її продукція на 100% відповідає загальновизнаним глобальним стандартам якості, що підтверджується наявністю міжнародних сертифікатів. Екологічні вимоги та параметри ретельно дотримуються, і як наслідок призводить до мінімальної кількості шкідливих випарів.

Технічне обслуговування максимально просте обслуговування та підтримки. Висока ремонтно-придатність. Перш ніж потрапити до рук покупця, кожна одиниця проходить обов’язкові випробування у спеціальних заводських цехах.

Найбільше на ринку представлені такі моделі та варіації:

Низькотемпературні компресори

    • R-22
    • R-404a
    • R-134a

Маркування моделей компресорів Embraco Aspera

NJ * GK, T * GK, NE * GK, NJ * Z, T * Z, NEK * Z, NE * Z, EMT * Z, EMT * Z, EMT * HDR, NJ * P, NJ * E, T * E, NE * E, NB * E, NJ * GK, NT * GK, NEK * GK.

Компресори середнього та високотемпературного ASPERA

    • R-22
    • R-134a
    • R-404a

Компресори АСС Австрія

АСС Австрія

    • Компресор АСС GVM57AТ
    • Компресор АСС GVM66AТ
    • Компресор АСС GVY75AN
    • Компресор АСС HTK55AA
    • Компресор АСС HTK80AA
    • Компресор АСС HTK95AA
    • Компресор АСС HTK12AA

Холодильні компресори Danfoss (SECOP)

Серія холодильних компресорів Danfoss починається з маленьких компресорів постійного струму для транспортних додатків і продовжується широкими спіральними компресорами для центрального кондиціювання та механічних додатків. Крім того, існують незвичайні форми холодильних компресорів з підвищеною ефективністю використання енергії, компресори зі змінною швидкістю обертання ротора та компресори для роботи на сонячних батареях.

Існують моделі компресорів для всіх поширених холодоагентів. Компресори Данфос (Danfos) працюють з холодоагентами, що найчастіше використовуються:

 • R134a,
 • R404A/R507
 • і R22.

Компресори для невеликих комерційних установок включають продукти T, N, F, S і G серій компресорів Danfoss.

Холодильний агрегат Danfoss має компресори для невеликих комерційних установок та мають широкий діапазон застосувань. Компресорне обладнання Danfoss використовується в таких областях, як транспортне охолодження, комерційне та механічне охолодження, кондиціювання. Компресори Danfoss підходять для використання в: дослідницьких центрах і реставраційному обладнанні конденсаторні агрегати стиснутий обговорити сушарки комерційні підприємства кондитерські кухні, промисловість, холодні прилавки, температурні шафи, розподільні машини, морозильники і морозильні камери і т.д.

Компресори Bristol

компресор bristol h23a623dbea

Bristol Compressors – виробник приводних компресорних шестерень в Америці. Якість Bristol добре відома в Європі та Азії. Bristol виробляє герметичні компресори у відповідь з 1975 року. Виробничий завод Bristol розташований у штаті Вірджинія (США) на площі 56 000 м2. Фірма Bristol щорічно випускає 5 мільйонів компресорів. Багато в чому завдяки тому, що все покоління Bristol виробляється за найвищими стандартами якості, незмінної якості та продуктивності, компресори Bristol запвирішуються більш ніж у 50 країнах світу, на всіх шести континентах. Bristol є найбільшим виробником герметичних компресорів, що використовуються в системах кондиціювання, теплих насосах, холодильних установках, обмінниках та інших галузях, пов’язаних із формами охолодження. Bristol виробляє герметичні компресори від 12 000 BTU/год до 294 000 BTU/год з різним EER і рівнем шуму. Це дозволяє компанії повністю задовольняти потреби клієнтів у компресорному устаткуванні. Якість виробів Bristol ставить компанію з іншими лідерами ринку.

Популярні серії

 • серія H29B / H79B – 230/1 /50Hz
 • серія H23A / H73A – 400/3/50Hz
 • серія H29B(A) / H79B(A) – 400/3/50Hz
 • серія H2B(5)G / H7B(5)G – 400/3/50Hz
 • серія H2NG / H7NG – 400/3/50Hz

компресор bristol каталог

Популярні моделі компресорів Bristol

 • компресор bristol h23a623dbea
 • компресор bristol h23a423 dbea
 • компресор bristol h26a72qdbea
 • компресор bristol h23a623dbea 6xt7zh з вентилями р22
 • компресор bristol h29a723
 • компресор bristol h2bg124dbee
 • компресор bristol h23a543dbea
 • компресор bristol h23a623dbea
Читайте також: поради щодо встановлення кондиціонера

Як розрізняються поршневі компресори за рівнем герметичності?

герметичность холодильных компрессоров

Поршневі компресори є типом повітряного компресора, в основі якого лежить зворотно-поступальний рух поршня. Поршневі компресори працюють, стискаючи повітря у циліндрі за допомогою поршня. Цей стиск викликає підвищення тиску та температури у повітрі. Рух поршня виштовхує це стиснене повітря або впускного, або випускного клапана і в посудину високого тиску або бак.

Як охолоджується обмотка статора в двигунах герметичних компресорів?

Щоб запобігти перегріву статора обмотки, в герметичних двигунах компресорів використовується форма природної конвекції. Повітря, що нагнітається в камеру двигуна, охолоджує обмотку, передаючи тепло за допомогою теплопровідності та випромінювання.

У якому напрямку рухається хладоагент у трубках конденсаторів?

Це питання часто ставлять фахівці, але відповідь не така однозначна. Це залежить від кількох факторів, таких як

 • тип холодоагенту,
 • атмосферний тиск навколишнього середовища
 • температура навколишнього середовища.
 • і суміш холодоагентів.

холодильний апарат

Який тип холодоагенту використовується?

Найбільш поширеними холодоагентами є аміак, R134a, R407c/R407f, нітрат амонію, суміші пропан/пропіленгліколь (з бутаном в якості сохладагента) або CO2. Температура кипіння рідини є важливим фактором, що визначає діапазон температур, в якому можна використовувати цей холодоагент. Найчастіше використовуються аміак (353 К) та пропан (302 К).

Що являє собою охолоджувач повітря?

Охолоджувачі повітря – ідеальне і доступне рішення для вашого будинку. Вони забезпечують великий потенціал охолодження за мінімальних витрат, збільшеної житлової площі та відсутності необхідності в установці або обслуговуванні. У більшості сучасних охолоджувачів повітря використовується випарна система охолодження, також відома як «болотний охолоджувач». На відміну від старих кулерів, ці нові моделі можуть бути встановлені в більшості приміщень і забезпечують більш рівномірну охолоджувальну поверхню.

Що таке випарник затопленого типу?

Затоплений випарник – це ділянка кондиціонера, в якому рівень рідкого холодоагенту досяг небезпечного рівня. Це може статися через витік у системі або через те, що щось потрапило всередину блоку та підірвало його.

Що називають холодильним агрегатом?

Холодильна установка являє собою пристрій, в якому механічно циркулює теплоносій (такий як вода, аміак або фреон), який відводить тепло від навколишнього середовища або продукту, що охолоджується.

Як відрізняються холодильні агрегати за температурою кипіння холодоагенту?

холодильний блок

У світі холодильного обладнання існує два типи холодоагентів: ДХФУ та ДФУ. Різниця між цими двома типами холодоагентів полягає в їх температурі кипіння. ГФУ мають вищу температуру кипіння, ніж ГХФУ, що дає їм більшу охолоджувальну здатність, оскільки для їх випаровування потрібно більше часу.

У чому особливість холодильного агрегату з конденсатором типу ВД?

Найбільш поширеною особливістю є окремий блок. Цей блок заснований на охолодженні і включає конденсатор високого тиску, який забезпечує більш високу енергоефективність і простоту обслуговування. Холодильний агрегат з конденсатором високого тиску (ВД) може бути більш енергійним, ефективним і простим в обслуговуванні, ніж агрегати інших типів.

Куди надходять стислі в компресорі пари холодоагенту?

Пари холодоагенту стискаються у компресорі. Потім ці пари проходять через конденсатор, який охолоджується водою, резервуар для конденсату і, нарешті, назад у випарник.

Стаття з розділу: які види кондиціонерів існують

Підсумки

Як згадувалося раніше, на ринку є вибір під люблю Ваше завдання. Підібрати можна як самостійно, знаючи точно параметри. Але команда Будівництво 24/7 рекомендує звернутися до фахівців у галузі холодильних установок, і напевно вибрати потрібний Вам варіант. Незважаючи на безліч доступних даних, визначення механічних холодильних агрегатів і установок краще довірити фахівцям. Адже для того, щоб точно розрахувати теплове регулювання та взяти до уваги фундаментальну економію при управлінні, потрібна кваліфікована інформація та тривалий час роботи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *