Кліматична техніка

Чому погано морозить холодильник?

Холодильник – це пристрій, який використовується для зберігання продуктів за певної температури. Існує безліч причин, з яких ваш холодильник може погано морозити: від несправного термостата до фільтра, що засміявся.

Холодильники призначені для того, щоб зберігати продукти всередині холодними. Якщо ваш холодильник погано морозить, то це може бути ознакою того, що з ним щось не так. Це може бути несправність або необхідність обслуговування. Важливо усунути проблему якомога швидше, щоб уникнути псування продуктів.

Якщо ваш холодильник працює, але не жене холодне повітря, дуже важливо з’ясувати причину проблеми.

На щастя, у цій статті ми зібрали та розглянули топ 8 причин чому погано морозить холодильник? Давайте розглянемо ці проблеми та способи їх вирішення.

1. Трубка випарника

Трубка випарника в холодильнику – дуже часта проблема в неполадки, коли холодильник працює, але не морозить.

Вимкніть холодильник від електроживлення та відкрийте дверцята морозильної камери. Після звільнення морозильної камери від продуктів та полиць зніміть внутрішню задню панель. Потім перевірте трубки холодильника, чи немає на них скупчення інею. Це пояснює нездатність морозильної камери чи холодильника заморожувати.

трубка випарника

Можливо, вам доведеться розморожувати морозильну камеру вручну, залишивши дверцята відчиненими, або використовувати фен, якщо ви хочете зробити це швидше.

Коли трубки випарника відтануть, видаліть надлишки води, перш ніж повернути кришку випарника на місце. Потім перевірте систему відтавання та ущільнення дверцят. При нормальній роботі на трубках випарника повинно бути великої кількості льоду. Тільки легкий шар, який нагрівач розморожується під час циклу розморожування.

2. Таймер заморожування

Можливо, таймер відтайки несправний і не може перевести систему в цикл відтайки. Якщо це так, то це пояснює утворення інею, оскільки він виконує функцію включення та вимкнення циклу. Тому перевірте таймер на цілісність, і якщо цілісність відсутня, замініть таймер.

таймер заморожування

Але якщо таймер працює, перевірте нагрівач відтайки та термостат. Таймер повинен сповістити термостат, який замикає контакти, щоб живлення могло надходити на нагрівач.

Але якщо таймер працює, а нагрівач або термостат – ні, цикл не спрацює. В результаті трубопровід замерзне. Замерзлі трубки не можуть випускати холодне повітря для морозильної камери, тому проблема відсутності заморожування, навіть якщо вентилятор випарника працює.

3. Вентилятор випарника холодильника

Відкрийте дверцята морозильної камери та натисніть на вимикач дверцят морозильної камери. Двигун обдува випарників я перестає працювати, коли ви відкриваєте дверцята, але відновлює роботу, коли ви активуєте вимикач. Однак, якщо вентилятор не працює при активованому вимикачі, можна перевірити його на цілісність за допомогою мультиметра. За відсутності цілісності замініть вентилятор обдування випарника.

вентилятор випарника

Перед цим переконайтесь, що лопаті вентилятора обдування не забиті льодом або брудом. В іншому випадку вентилятор не зможе працювати, навіть якщо двигун перебуває у хорошому робочому стані. Тому очистіть лопаті, щоб видалити бруд або використовуйте фен для розтоплення льоду. Потім переконайтеся, що лопаті не погнуті та перебувають у хорошому робочому стані. Інакше замініть їх.

Вентилятор випарника відповідає за циркуляцію холодного повітря з випарника або охолоджуючих змійовиків. Без нього морозильна камера не зможе охолоджувати, а холодильник нагріватиметься. Тому дуже важливо мати справний вентилятор випарника, якщо морозильна камера має замерзнути.

4. Запуск реле пуску

Вимкніть морозильник від розетки та перемістіть його. Викрутіть гвинти, що утримують нижню задню панель доступу, та зніміть панель. Ви знайдете пускове реле холодильника на боці компресора; це невеликий пристрій. Від’єднайте та струсіть його, щоб перевірити, чи немає брязкоту. Замініть реле запуску холодильника, якщо воно гримить або пахне горілим.

пускове реле

Якщо це не підтверджує працездатність пускового реле холодильника, перевірте його на цілісність за допомогою мультиметра. Помістіть щупи вимірювального приладу між клемами запуску та роботи та перевірте опір. Якщо воно не співпадає з тим, що зазначено в технічному паспорті холодильника, замініть реле пуску.

Пускозахисне реле холодильника забезпечує запуск та роботу компресора, подаючи на нього необхідне живлення. Таким чином, холодильник може працювати безперебійно. Якщо пускове реле вийде з ладу, компресор не працюватиме, а морозильник не охолоджуватиме або заморожуватиметься.

5. Котушки конденсатора

котушки конденсатора

Перевіряючи пускове реле, огляньте котушки конденсатора. Завдяки своєму розташування вони легко забруднюються, особливо якщо у вас є домашні тварини або ви живете в курному приміщенні. Використовуйте пилосос, щоб видути весь бруд, а потім почистіть їх маленькою щіткою або щіткою для чищення конденсатора. Переконайтеся, що ви видалили весь бруд, щоб котушки швидко не забруднювалися. Також очистіть область навколо котушок, щоб видалити пил та сміття, які можуть легко прилипнути до котушок.

Найпопулярніші індуктивності:

  • котушка індуктивністю 75мг;
  • котушка індуктивністю 31мгн.

Котушки конденсатора виконують важливу роботу щодо відведення тепла з морозильної камери. Коли компресор працює, а морозильник працює, тепло накопичується. А коли холодоагент разом із теплом надходить у конденсатор із випарника, трубки розсіюють тепло в атмосферу.

Але бруд покриває трубки, не дозволяючи їм відводити тепло. В результаті тепло накопичується та перешкоджає охолодженню та заморожуванню морозильної камери або холодильника. Тому чистіть трубки та конденсатори не частіше двох разів на рік. Робіть це частіше, якщо ви живете в курному районі або у вас є волохаті домашні тварини. Але робіть це рідше, якщо ви не маєте таких проблем.

6. Вентилятор конденсатора

Уважно огляньте вентилятор він розташований поруч із змійовиком конденсатора та компресором. Він повинен працювати під час роботи холодильного агрегату, тобто ви повинні перевіряти його під час роботи морозильника. Але якщо він не працює, перевірте лопаті, щоб переконатися, що вони не застрягли. Бруд може забивати їх та заважати їм обертатися. Зношування може також послабити втулку та вал, не даючи вентилятору для конденсатора працювати.

вентилятор конденсатора

Ретельно очистіть лопаті та переконайтеся, що до них нічого не прилипло. Потім поверніть їх; якщо вони тугі, можливо, зносили підшипники двигуна. Це означає, що двигун потребує заміни. Якщо ви не впевнені, проведіть тест на цілісність двигуна за допомогою мультиметра. За відсутності цілісності замініть двигун обдування конденсатора.

7. Холодильний компресор

Компресор не так легко виходить з ладу, але вік та неправильна експлуатація можуть пошкодити його. Тому перевірте компресор, якщо жодна з інших деталей не здається несправною. Перевірка компресора – непросте завдання, але є способи перевірити його за допомогою мультиметра. Можливо, існує розімкнутий ланцюг, що призводить до виходу компресора з ладу. Для виконання цієї роботи найміть професійну техніку з побутової техніки.

компресор від холодильника

Якщо компресор гарячого холодильника – це нормально. Головне не допускати моменту перегріву, що може призвести до неприємного запаху, або перепаду електрики в приміщенні.

8. Герметичність хладогенних магістралей

Закрита система морозильника може бути негерметичною, що означає наявність пробитої труби у герметичній системі, через яку випливає холодоагент. Нестача холодоагенту призведе до того, що морозильник перестане морозити, навіть якщо він трохи охолоне. Якщо не охолоджується тільки верхня полиця або змійовик випарника має тільки одну покриту інеєм секцію, значить,
у системі є витік. Запах хімікатів або масло, що випливає з-під морозильника, – інші ознаки негерметичної замкнутої системи.

Додатково

холодильник працює але слабо морозить

Окрім вищезазначеного, ви також можете перевірити головну плату управління на наявність несправностей. Знову ж таки, вам можуть знадобитися послуги професіонала, щоб визначити, чи вона несправна, і замінити її.

Висновки

Ми надали основні причини несправності холодильних установок та постаралися відповісти на запитання — чому холодильник працює, але не морозить.
Якщо не вдається виявити проблему кліматичної техніки коли холодильник працює але не жене холодне повітря, рекомендуємо звернутися до фахівців у цій галузі.

Якщо ви вважаєте, що ваш холодильник може знадобитися сервісне обслуговування, зверніться за допомогою до професіоналів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *