Кліматична техніка

Типи та види кондиціонерів

Складно уявити життя сучасної людини без кондиціонера, яка влітку врятує від спеки, а взимку — від холоду. Та й у міжсезоння, у приміщеннях з централізованим опаленням, системи кондиціювання, включені на тепло, ефективно прогрівають приміщення, створюючи комфортні умови. Однак, область застосування кондиціонерів не обмежується лише побутовим використанням, тому що і на виробництві дуже часто без такого кліматичного обладнання просто не обійтись.

Типи кондиціонерів залежно від області застосування

Класифікація кондиціонерів залежить від області застосування всі системи кондиціювання діляться на три основні групи:

  • Побутові. Це різні за потужністю (від 1,5–2 до 8 кВт) спліт та мультиспліт системи, а також моноблочні кондиціонери. Вони встановлюються у приміщеннях побутового напрямки, таких як кімнати квартир, приватних будинків, гостьових будинків, готелів, котеджів, дачні будиночки, офіси та інші житлові приміщення, площа яких не перевищує 100 м². У середньому застосовують від 10 м2, 20 м2, 30 м2, 40 м2 або 50 м2. Компанії, що виготовляють побутові кондиціонери, основний акцент при розробці ставлять на привабливості дизайну внутрішнього блоку, а також зниження шумності. Такі кліматичні установки мають, крім основних функцій, безліч додаткових, таких як іонізація, осушення та зволоження повітря. Потік охолодженого або нагрітого повітря, що подається в приміщення, повинен бути не сильним і регулюватися в декількох напрямках. Такі кондиціонери, найчастіше, мають ресурс до 12-15 років, оскільки потім з появою нових удосконалених моделей, з набором інноваційних функцій, вони вважаються морально застарілими.
  • Напівпромислові. Область застосування таких кондиціонерів обмежується площею застосування до 300 м². Напівпромислові системи кондиціонування встановлюються в торгових залах, супермаркетах, спортивних залах, ресторанах, готелях, магазинах, офісах великих компаній, навчальних та медичних установах, тобто у приміщеннях комерційного та громадсько-промислового спрямування. Потужність такого кліматичного обладнання становить до 30 кВт і є проміжними, між побутовими і надпотужними промисловими системами. Як внутрішні блоки напівпромислових спліт-систем застосовуються канальні, касетні, підлогові, стельові, а також колонні модулі.
  • Промислові. Потужність таких кліматичних систем досягає 5000 кВт, якої вистачає, щоб забезпечити охолодженим або теплим повітрям, великі торгові комплекси та промислові комплекси, цехові приміщення. Вони можуть працювати в суворих умовах експлуатації з сильною запиленістю та вологістю. Як кондиціонери тут використовуються мультизональні VRV та VRF системи, до складу яких включені найпотужніші внутрішні блоки канального типу. Головне завдання таких систем – це безперебійне забезпечення великих виробничих та промислових об’єктів, потоком відфільтрованого охолодженого або нагрітого повітря, а їхня функціональність мінімальна. Ресурс промислових систем кондиціювання при щоденному використанні цілий рік становить до 30-35 років.

Типи компресорів у кондиціонерах

Для кондиціонера компресор, також важливий, як для людського організму серце, тільки в першому випадку перекачується фреон, а в другому кров. Саме компресор створює потрібний тиск у замкнутому контурі кондиціонера, транспортує його магістралями і радіаторами. Тому від його продуктивності та технічних характеристик та виду залежатимуть показники всієї кліматичної установки. Для сучасних кондиціонерів існує два типи компресорів:

    1. Інверторні, з плавним пуском, а також регулювання продуктивності;

Що таке інверторний компресор у кондиціонері? Це насамперед надійна та безперебійна робота. Інверторний тип компресора в кондиціонері підключається до системи електропостачання, через спеціальний електронний блок, що плавно змінює частоту напруги і змінюючи інтенсивність прокачування хладагента по магістралі. Такий агрегат оснащений системою плавного пуску з низькими пусковими струмами, а також відсутністю повної зупинки інверторного компресора, що дозволяє в економічному режимі підтримувати в приміщенні температуру на одному встановленому рівні.

    1. Неінверторні із прямим пуском.

Це компресори, що працюють по-старому без інверторного типу, включаються на повну потужність шляхом підключення до мережної напруги безпосередньо, а при досягненні температури в приміщенні, встановленої користувачем, відключається і перебувати в режимі очікування. Коли температура знову виходить із встановленого діапазону, датчик подає сигнал увімкнення і процес повторюється. Режим роботи “старт-стоп” супроводжується регулярним впливом високих пускових струмів, згубних для обмотки самого компресора та електропроводки електропостачання кондиціонера.

Як ми бачимо, схема включення та види компресорів кондиціонера конструктивно відрізняється один від одного.

Читайте також Чому погано морозить холодильник?</a >

Види кондиціонерів

Які види кондиціонерів бувають?

Все виды кондиционеров по типу исполнения делятся на два типа:

  1. Моноблочные – реализованные по однокорпусному типу и их преимуществами являются лишь низкая стоимость и простота в обслуживании. Существенными недостатками такой конструкции является высокий уровень шума, а также не эстетичность, которая не подходит в современный дизайн жилых помещений.
  2. Сплит-системы и их разновидности, состоящие из одного или нескольких внутренних и одного наружного блока, которые герметично соединены между собой медными трубками (магистралью хладагента), а также кабельной продукцией для питания компрессора и вентилятора в наружном модуле. Внутренний блок занимает мало место, гармонично вписывается в дизайн помещений, а также практически бесшумно работает и имеет систему дистанционного управления и настройки.

Якщо з моноблоками, все зрозуміло, вони можуть випускатися або віконного типу, або мобільного з можливістю швидкої установки в будь-якому приміщенні, то внутрішніх блоків спліт-систем, виробники можуть запропонувати кілька видів. Ось основні з них:

    • Касетні. Він встановлюється у підвісну стелю, що приховує підведення фреонової магістралі та кабелю живлення вентилятором. Має декоративну решітку поглинання повітря з приміщення та регульовані шторки подачі охолодженого (нагрітого), розташовані у чотирьох напрямках.

касетний тип

    • Канальні. Належать до напівпромислового та промислового обладнання, яке встановлюється всередині вентиляційного каналу, та ховається від людського ока. Один такий модуль може постачати охолодженим повітрям відразу кілька приміщень або кімнат, але обов’язково вимагає встановлення вентиляційних каналів розподілу повітря.

канальний тип

    • Настінні. Найпопулярніші в побуті внутрішні блоки, які ефективно працюють і мають безліч додаткових функцій, що включаються за допомогою пульта д/в. Регульована шторка може автоматично рухатися перенаправляючи потік повітря в потрібну сторону.

настінний тип

    • Колонні. Особливістю такого виду підлогових модулів, що використовуються для приміщень більше 50 м2 (у ресторанах, кафе, в холах та коридорах готелів) є створення потужного потоку повітря. Регулювання повітря можливе як по вертикалі, так і по горизонталі.

колонний тип

    • Стельові підлоги.Встановлюються на будь-яку вертикальну або горизонтальну поверхню, а також характеризуються високою продуктивністю та повним набором додаткових функцій (залежно від моделі). Сфера застосування таких модулів різноманітна від приватних будинків до спортивних залів і торгових приміщень.

напольно потолочный тип

Разобравшись со всеми основными видами систем кондиционирования и типами компрессоров, являющихся сердцем этого оборудования, задающими ритм работы и экономические показатели, теперь можно приступить непосредственно к подбору оборудования, которое будет подходить к определенному виду помещения, с учетом сферы назначения здания.

підлоговий стельовий тип

Розібравшись із усіма основними видами систем кондиціонування та типами компресорів, що є серцем цього обладнання, що задають ритм роботи та економічні показники, тепер можна приступити безпосередньо до підбору обладнання, яке буде підходити до певного виду приміщення, з урахуванням сфери призначення будівлі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *