Альтернативна енергетика

Лабораторія погоди із вітрами швидкістю 200 км/год

Такі ураганні явища, як урагани, торнадо та дерехо, завдали серйозної шкоди по всій території США.

Тепер в Інституті екстремальних подій Міжнародного університету Флориди розробляється об’єкт розміром із футбольне поле для прогнозування наслідків стихійних лих.

Інститут щойно отримав грант у розмірі 12,8 млн. доларів на будівництво та вивчення цих небезпек – від ураганних вітрів до штормових нагонів.

FIU проектує установку для вивчення екстремальних вітрових явищ, штормових нагонів та хвильового впливу.

NICHE моделюватиме вітри силою 200 миль на годину і вище, а також штормовий приплив заввишки 20 футів.

Збитки від тропічних штормів та ураганів подвоюються в США кожні 20-30 років

Національний центр ураганів працює над покращенням оперативних прогнозів.
FIU використовуватиме грант Національного наукового фонду (NSF) для створення Національної повномасштабної інфраструктури тестування для зміцнення населення в умовах екстремальних вітрів, нагонів та хвиль (NICHE).

Мета дослідження

За даними NOAA, збитки від тропічних штормів у період з 1980 по 2021 рік коштували США більш ніж 1,1 трильйона доларів, при цьому середня вартість кожної події склала 20,5 мільярда доларів.

Мета NICHE – покращити реагування на стихійні лиха під час ураганних вітрів та посібник із захисту інфраструктури від негоди. Крім того, він обнулює прибережне населення вздовж узбережжя Атлантичного океану та Перської затоки.

“Довгостроковою метою є створення унікального, національного, розрахованого на багато користувачів, повномасштабного об’єкта для розширення наших знань і зменшення наслідків екстремальних вітрових бур”, – сказав д-р Іоанніс Зісіс, содиректор вітротехнічних досліджень у FIU.

Доктор Зісіс розповів Spectrum Networks, що об’єкт допоможе інженерам вирішити проблему впливу ураганів на житлові будинки, будинки, мости та багато іншого.

Незважаючи на те, що базою для встановлення є FIU, у проекті беруть участь ще дев’ять університетів, включаючи Стенфордський університет, Університет штату Колорадо та Технологічний інститут Джорджії.

Проект “Cat 6”

Новий комплекс FIU з вивчення екстремальних погодних умов також називають проектом “Cat 6”, оскільки він випробовуватиме будинки та інші споруди на міцність при вітрі 200 миль на годину та штормовому нагоні 20 футів.

Проте проект не вплине на шкалу ураганних вітрів Саффіра-Сімпсона. У ПФУ є “Стіна вітру” (WOW), яка вже відчуває вітри зі швидкістю урагану 5-ї категорії (157 миль на годину та вище).

“На користь команди NICHE не входить робота над визначеннями, пов’язаними зі шкалою Саффіра-Сімпсона”, – сказав д-р Зісіс.

Проект Cat 6 зацікавлений лише у вивченні впливу екстремальних вітрових явищ на структури.

Імітація стихійного лиха

Як же новий об’єкт імітуватиме екстремальну погодну катастрофу?

“Етап проектування включатиме обчислювальне моделювання, польові спостереження та фізичні експерименти на побудованому прототипі випробувального стенду розміром з футбольне поле, включаючи вентилятори, що генерують швидкість вітру в діапазоні 180-200 миль/год, та хвильовий басейн для імітації нагінної хвилі та хвильового впливу”, – сказав доктор Зісіс.

У FIU кажуть, що будівництво займе чотири роки, перш ніж вони зазнають впливу вітряних бур.

Крім того, симулятор буде включати повномасштабні малоповерхові будівлі, системи розподілу води та електроенергії, дороги та мости.

Прогнозування потенційної шкоди від урагану

Ідея створення NICHE виникла у зв’язку з руйнівною шкодою від ураганів, зокрема від штормових явищ.

Національний центр ураганів повідомив нам, що “збитки від тропічних штормів та ураганів подвоюються в США кожні 20-30 років”.

Денніс Фелтген, метеоролог і співробітник NHC з комунікацій та зв’язків з громадськістю, також сказав, що “потреба в поліпшенні термінів і точності прогнозів як ніколи висока” через населення прибережних районів і складних протоколів евакуації.

NHC працює над способами підвищення точності прогнозів ураганів, стверджуючи проекти, спрямовані на збільшення часу очікування, зменшення зон дії попереджень та покращення загального інформування про ризики.

Метеоролог із Тампи Майк Клей із Bay News 9 відстежує урагани вже понад два десятиліття та висловив свою точку зору на прогнозування наслідків ураганів.

Він каже, що NHC робить “хорошу роботу, додаючи попередження про штормові нагони до районів, які можуть не отримати сил

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *