Альтернативна енергетика

Нью-Йорк робить ставку на морські вітряні турбіни

Нью-Йорк робить великі інвестиції у відновлювані джерела енергії, які буквально змінять ландшафт міста.

Мер де Блазіо представив план вартістю близько 200 мільйонів доларів по переходу міста на 100% “чисту” електрику до 2030 року

Минулого тижня мер Білл де Блазіо оголосив про плани інвестицій у розмірі 191 мільйона доларів у морські вітряні турбіни, які допоможуть місту досягти мети виробництва 100% екологічно чистої електроенергії до 2030 року та повної вуглецевої нейтральності до 2050 року. Розроблений у співпраці з Корпорацією економічного розвитку Нью-Йорка, план Offshore Wind Vision обіцяє скоротити викиди 34,5 млн тонн вуглекислого газу, що еквівалентно видаленню 500 000 автомобілів з вулиць Манхеттена, а також створити 13 000 робочих місць та забезпечити середньорічні інвестиції у розмірі 1,3 млрд доларів.

Кліматична криза реальна

“Кліматична криза реальна” – заявив Де Блазіо у своєму релізі. “Нью-Йорк стане зразком для вжиття заходів щодо захисту клімату та розвитку індустрії морського вітру за допомогою реального довгострокового плану, орієнтованого на справедливість. Зараз у нас є можливість виконати обіцянки та поставити місто на шлях до стійкого майбутнього”.

Карта, що показує заплановані та існуючі вітряні електростанції в районі Нью-Йорка.

карта вітру Нью-Йорк

Карта, що показує плановані та існуючі “ферми” вітряних турбін у районі Нью-Йорка.

Сенатор від Нью-Йорка Чарльз Шумер похвалив де Блазіо за розуміння того, що “перетворення нашої енергетичної системи підштовхне нашу економіку до нових висот”.

Цей далекоглядний план розвитку морської вітроенергетики дозволяє Нью-Йорку скоротити викиди, створюючи при цьому хороші “зелені” робочі місця, – йдеться в заяві лідера більшості в Сенаті.

Для того, щоб програма приносила користь місту та його мешканцям, забезпечуючи при цьому безпечну та відновлювану енергію, Корпорація економічного розвитку створить консультативну раду, до якої увійдуть лідери спільноти, бізнесу, науки та екологічної справедливості. 40% робочих місць та інвестицій будуть спрямовані на жінок, меншості та спільноти екологічної справедливості.

Президент Брукліна Ерік Адамс похвалився тим, що вже створено інфраструктуру для створення вітряних виробничих центрів на Бруклінській військово-морській верфі, морському терміналі в Південному Брукліні та контейнерному терміналі в Ред-Хуку. “Створення офшорної вітрової промисловості з нуля має потенціал зробити наше місто більш стійким, справедливішим і більш процвітаючим”, – сказав Адамс. “Ми маємо скористатися цією можливістю, поки вона не зникла”.

Читайте також 9 переваг сонячної енергії

Сьогодні морський вітер виробляє менше 1% світової електроенергії. Але, за даними Міжнародного енергетичного агентства, оскільки країни прагнуть знизити залежність від викопного палива, ринок розшириться в 15 разів і перетвориться на галузь вартістю трильйон доларів до 2040 року. Білий дім встановив національну мету – 30 гігават морської вітрової енергії до 2030 року, що дозволить генерувати електроенергію для 10 мільйонів американських будинків та скоротити 85 мільйонів тонн викидів вуглекислого газу.

Офшорна вітроенергетика набула широкого поширення в Європі, але в США вона з’явилася зовсім недавно: В даний час існує лише пара невеликих проектів – проект з двома турбінами біля Вірджинія-Біч, штат Вірджинія, та проект з п’ятьма турбінами біля острова Блок-Айленд у штаті Род-Айленд. Перший великомасштабний офшорний проект у США отримав зелене світло лише у травні цього року, коли компанія Vineyard Wind отримала дозвіл на реалізацію свого плану вартістю 3 мільярди доларів за розміщенням понад 60 турбін G.E. Haliade-X біля південного узбережжя Мартас-Він’ярд і Нантакет, штат Массачусетс, у федеральних водах. Коли 800-мегаватна ферма Vineyard Wind 1 запрацює в 2023 році, за заявою компанії, її 853-футові вежі будуть виробляти енергію, достатню для живлення 400 000 будинків, і скоротять викиди вуглекислого газу більш ніж на 1,6 мільйона тонн.

У своєму зверненні “Про стан справ у штаті” в січні губернатор Ендрю Куомо оголосив, що цього року Нью-Йорк розпочне будівництво двох ферм біля узбережжя Лонг-Айленду, кожна з яких матиме понад 90 турбін. Одна з них буде розташована приблизно за 20 миль від Джонс Біч, Нью-Йорк, а інша – за 60 миль від Монток Пойнт, Нью-Йорк. Генеруючи 2 400 мегават енергії, що в чотири рази перевищує потужність звичайної вугільної електростанції, ці ферми стануть двома найбільшими вітроенергетичними проектами країни. “Не хвилюйтеся”, – сказав Куомо, – “жоден з них не буде видно з берега”.

У штаті Нью-Йорк наразі на різних стадіях активної розробки знаходяться п’ять офшорних вітряних проектів, що є найбільшим проектом у країні. Їхня сукупна потужність складе понад 4 300 мегават, або майже половину необхідної альтернативної енергії цілі штату – 9 000 мегават до 2035 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *