Альтернативна енергетика

Що таке “зелене промивання”?

Інвестори та компанії різних галузей все більше визнають важливу роль управління екологічними, соціальними та управлінськими ризиками (ESG) та створення вартості у досягненні фінансової стійкості, відповідності корпоративним цінностям та задоволення інтересів зацікавлених сторін. Однак у зв’язку з зростанням стійкого інвестування “відмивання” стає все більш привабливою стратегією, що дозволяє отримати вигоду з попиту на стійкі компанії та портфелі.

Хоча “зелене промивання” є серйозною проблемою сучасного ринку, вона стає ще гострішою через те, що це словосполучення часто використовується неправильно. Це ускладнює диференціацію справжнього “зеленого промивання” від хибних прапорів, що ускладнює процес інвестування та приховує хороші можливості – саме по собі “зелене промивання” може бути впертою проблемою, але його неправильна ідентифікація може бути легко усунена завдяки кращому розумінню ESG.

greenwash growing

Зрештою, відсутність єдиної відповіді на питання “що таке “зелене миття”?” випливає з аналогічної відсутності згоди щодо того, чим є ESG – і чим вона не є. Хоча суб’єктивність, що оточує ESG, є природною і не є проблемою, вона може призвести до конфлікту між тими, хто по-різному сприймає цю систему стосовно “зеленого промивання”. Наприклад, у 2022 році точаться суперечки, про вплив озону для людини, і як його краще застосовувати. без шкоди навколишньому середовищу.

Що таке зелене промивання?

Термін “зелене промивання” відноситься до брендингу або заяв, які створюють образ сталого розвитку, але не реалізують зусилля, заявлені або на увазі цими заявами.

зелене промивання

Як видно з цього визначення, “зелене миття” є конкретним і обмеженим набором моделей поведінки, проте ярлик “зеленого миття” часто застосовується до багатьох речей за межами цього діапазону. Це відображає не проблему з мовою “зеленого промивання”, а скоріше проблему з розумінням інвесторів ESG.

Інвестування ESG може бути дещо суб’єктивним, що призводить до того, що деякі неправильно уявляють певні його частини як “зелене миття”, але саме “зелене миття” визначається в досить конкретних термінах, щоб працювати для всіх типів інвесторів ESG.

>

Приклади зеленого промивання

Зелене промивання” може виходити як від інвесторів, так і від цільових компаній, але деякі з найвідоміших випадків відносяться до корпоративної сфери. Часто згаданим прикладом є ребрендинг компанії BP під назвою “Beyond Petroleum”, за яким послідувало публічне впровадження сонячних батарей на заправних станціях та заяви про те, що компанія змістить акцент на низьковуглецеві продукти. Пізніше ці зусилля були дискредитовані після того, як екологічна організація ClientEarth показала, що у 2019 році BP направила понад 96% своїх річних витрат на нафту та газ.

Іншим прикладом “зеленого промивання” стала заява компанії Windex у 2019 році про те, що її пляшки були виготовлені зі 100% переробленого океанічного пластику. Цей приклад “зеленого промивання” був оскаржений у ході судового процесу у 2020 році, який довів, що жоден із пластиків, використаних у виробництві, насправді ніколи не був у океані. Як видно з цих прикладів, практика “зеленого промивання” може проявлятися як у брендінгу, що вводить в оману, так і в більш явних формах введення в оману, таких як помилкова статистика та кампанії.

Філософії ESG та “зелене промивання

ESG означає різні речі для різних інвесторів, виявляючись у дуже по-різному виглядають, але все ж таки законних портфелях ESG і таких областях, як ESG private equity, ESG consulting та інших суміжних областях. Будучи тісно пов’язаним із ESG в останні роки, “зелене промивання” також має безліч різних інтерпретацій. Хоча визначення ESG є відомою величиною, існує безліч факторів, що впливають на погляд інвестора та його підхід до нього.

silpo examp
Цей спектр поглядів можна звести до трьох основних філософій ESG, які багато в чому визначаються тим, як інвестор ставиться до цих трьох аспектів ESG:

  1. Толерантність до некерованих м ризикам ESG
  2. Відкритість до компаній, які не доклали значних зусиль для усунення керованих ризиків ESG
  3. Особистий поріг того, що означає “займатися ESG”.

Пуристи ESG

ESG-пуристи мають дуже низьку толерантність до ризику, коли йдеться про перераховані вище фактори. Це проявляється в інвестиційній моделі, яка значною мірою – якщо не повністю – орієнтована на компанії “зелених” галузей, таких як стійке сільське господарство, альтернативна енергетика та технології охорони здоров’я, які вже демонструють добрі показники щодо ESG. Враховуючи їхнє вузьке сприйняття ESG, пуристи, швидше за все, сприймуть інші інтерпретації цього терміна як “зелене промивання”.

Прагматики ESG

Прагматики ESG мають ширшу толерантність до ризику та готові інвестувати у ширше коло компаній. Їхні інвестиційні профілі часто включають галузі, які не є явно “зеленими” або орієнтованими на сталий розвиток, але також уникають шкідливих за своєю суттю галузей. Оскільки більша частина їхнього сталого інвестування заснована на управлінні ризиками та їх зниженні, вони визначають “зелене промивання” як інвестування в компанії з некерованим ризиком під приводом ESG, але при цьому нічого не роблячи для його усунення протягом терміну володіння.

green plant

Плюралісти ESG

Плюралісти ESG застосовують найбільш широке тлумачення ESG у своїй інвестиційній стратегії. Вони вважають, що інвестиції в традиційно високоризикові галузі, такі як нафта, вугілля і газ, тютюн, або в компанії з істотним неусуненим керованим ризиком все ж таки можуть кваліфікуватися як ESG, якщо вони працюють над поліпшенням керованих ризиків як акціонер. З огляду на такий підхід плюралісти визначають “екологічне промивання” як інвестиції в компанії з високим рівнем ризику без наміру поліпшити їх або знизити зазначені ризики протягом періоду володіння.

Як “зелене промивання” впливає на інвесторів

Зелене промивання” може приховати недоліки компанії в області ESG, що змушує інвесторів брати на себе більший ризик, ніж вони можуть усвідомлювати. підставити себе під невиконання квот та мандатів у сфері сталого розвитку, порушуючи баланс між очікуваними та фактичними розрахунками ризику.

компанії інверстори

Як непряміший наслідок, навіть така можливість “зеленого миття” сприяла значному підриву довіри інвесторів до сталого інвестування. Це не тільки змушує їх більш нерішуче використовувати можливості, а й знижує довіру до ESG, запобігаючи широкому впровадженню цієї системи.

Ці негативні наслідки поширюються і на компанії, що знаходяться в процесі активного зниження ризиків ESG, оскільки вони ризикують бути звинуваченими в “зеленому промиванні” та списаними з рахунків. В результаті “зелені” інвестиційні фонди та інші більш традиційно “чисті” інвестиції продовжують користуватися підтримкою стійких інвесторів, тоді як компанії з підвищеним ризиком, чиї показники могли б значно покращитись за участю акціонерів, продовжують стагнувати.

Як виявити “зелене промивання” і уникнути непорозуміння

Загроза “зеленого промивання” породила певний ступінь недовіри та непорозуміння між ЛП, ДП та цільовими компаніями, проте існують способи успішно подолати або уникнути цих конфліктів.

Перший крок, який мають зробити інвестори, щоб виявити “зелене промивання” та уникнути помилкових спрацьовувань, – це виробити тверде розуміння своєї особистої філософії ESG та здатність приймати філософію інших. Визнання того, що існує безліч обґрунтованих філософій ESG, які можуть сприяти покращенню соціальних та екологічних умов, може відкрити більше можливостей та запобігти необґрунтованим звинуваченням інвесторів у “зеленому промиванні”.

eco lifes

Знання філософії ESG може також полегшити дискусії між сторонами та значною мірою запобігти розбіжності очікувань. Це може допомогти інвесторам або об’єднатися з іншими людьми, які мають схожі уявлення про ESG і “зелене промивання”, або, принаймні, пояснити конкретне рішення іншим зацікавленим сторонам.

Цінність різних філософій ESG

Хоча визначення “зеленого промивання” може бути предметом суперечок серед інвесторів, вона, безсумнівно, має репутаційний вплив на інвесторів і навіть споживачів, впливаючи на те, у що вони інвестують і як вони сприймають компанії та портфелі. Хоча іногтак вони можуть бути джерелом непорозуміння, різні філософії ESG насправді є позитивним і бажаним явищем, оскільки ширша інтерпретація стимулює поліпшення ESG у ширшому спектрі галузей, а не лише тих, які вже вважаються стійкими.

Розуміння філософій ESG “зеленого промивання” та взаємозв’язку між ними може допомогти запобігти розбіжності очікувань та конфліктів між сторонами, що призведе до більш безпечного та ефективного інвестування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *