Влітку приємно ходити босоніж теплими дерев’яними підлогами терас, терас і альтанок. І як виглядатимуть ці підлоги? Давай перевіримо!
Розміщення тераси – одне з найкращих рішень, які ви можете ухвалити для свого будинку. Це не тільки підвищує цінність, а й покращує ваш житловий простір на відкритому повітрі. Тераси – чудове місце, щоб розслабитися, насолодитися компанією гостей та помилуватися сільською місцевістю. Крім того, колоди відносно прості та доступні, тому немає причин не додати їх до свого будинку!
Будівництво тераси – чудовий спосіб насолодитися простір на задньому дворі і максимально використовувати теплу погоду. Це не тільки чудове місце для відпочинку та розваг, але й гідне доповнення до вашої оселі.
Любителі піших прогулянок більше не обмежуються простою дерев’яною підлогою. У більшості випадків на відкритому повітрі встановлюється сучасніший матеріал – декінг (інша назва – ДПК, композит).
Що зрозуміти як вибрати терасну дошку з ДПК? По-перше, давайте визначимося із матеріалом.
Терасна дошка з натурального дерева
При виготовленні терасної дошки використовуються вологостійкі породи, такі як:
- дуб,
- кедр,
- сосна.
екзотичні породи дерева – сесомас, тик, ілик, терлей, падук, іпе, яра, мербау, кумар, афромозія, банкірай.
Сосна використовується рідше, але вимагає регулярної обробки та захисту через малу стійкість до негативних зовнішніх факторів.
Один із найпопулярніших варіантів – терасна дошка із сосни. Коли підлога мокра, вона не гниє, а навпаки, стає щільною і жорстокою, як камінь.
Перевага вагонки з натурального дерева полягає у її екологічності. Але є у нього і недоліки.
- Дерево горить.
- Схильний до ураження грибками та комахами,
- Якщо деревина не обробляється належним чином, це може призвести до її руйнування.
Особливу увагу слід приділити таким колодам, як:
Якщо деревина, з якої виготовлено покриття, не відноситься до надприродних порід, вона може набухати в сиру погоду, тріскатися від перепадів температури, вигоряти на сонці.
Композитна терасна дошка з ДПК
ДПК – це складний матеріал з дерева та полімерів. До його складу входять подрібнена деревина, полімери та модифікатори. Таким чином, терасна дошка з ДПК поєднує в собі екологічність та тепло натуральної деревини та практичність полімерів.
Переваги такої композитної терасної дошки.
- Не побоюючись впливу навколишнього середовища.
- Не вимагає особливого догляду
- не піддається впливу плісняви, грибків та паразитів;
- Висока механічна міцність
- Не роздавлений
- Більш стабільний колір
- Термін служби – до 50 років.
Зовнішній вигляд дощок також відрізняється і може бути:
- Рифлені поверхні
- Текстура натурального дерева.
Переваги композитної дошки ДПК:
- 1. Вологостійкість
Завдяки вмісту полімерів не вбирає вологу. Його не потрібно вкривати під час сильних дощів чи взимку. Не потрібна спеціальна водовідштовхувальна обробка, як у випадку з натуральною деревиною. Терасна дошка з ДПК використовується поблизу пірсів і басейнів і стійка до морської солі та хлорованої води.
- 2. Стійкий до вологи та коливань температури
Значні коливання вологості та температури можуть призвести до висихання та розтріскування натурального дерева. Дошка ДПК позбавлена цього недоліку. Він не вбирає вологу і не втрачає своєї первісної текстури навіть при різких перепадах температури. Рівень водопоглинання – 5% і менше. Чим менше вологи вбере деревина, тим більше її стійкість при дії негативних температур, на ній не заведуть бактерії, грибки і плісняву.
- Морозостійкість
Терасна дошка з ДПК стійка до низьких температур і може використовуватись у північних регіонах.
- 4. Висока механічна міцність
На балконах діти граються, стоять, пересувають важкі меблі, а дівчатка ходять на високих підборах. Все це не вплине на зовнішній вигляд статі.
- 5. Стійкий до плісняви, грибків та шкідників.
Завдяки полімерному компоненту настил стійкий до плісняви та грибкових уражень, не залучає шкоди від шкідниківтелів.
- 6. Стійкість до агресивних середовищ
Підвищений вміст солей у повітрі (у прибережній зоні) або агресивних речовин (за наявності поряд великих виробничих об’єктів), сильний вітер та інші фактори довкілля не впливають на властивості та термін служби терасної дошки з ДПК.
- 7. Нековзна поверхня
Завдяки зубчастій «неслизькій» поверхні Декінг не ковзає навіть після дощу чи прання. Крім того, дерево-полімерний композит не вбирає вологу і тому не промерзає при відтаванні та промерзанні взимку. Протиковзкий ефект – важливий параметр для вулиці, особливо під час дощу та снігопаду. Гладкі дошки слизькі, що підвищує ризик травм.
- 8. Аспекти безпеки
По палубі дуже зручно ходити босоніж. Рифлена поверхня забезпечує приємний масажний ефект. Це також запобігає утворенню тріщин та сміття на поверхні. Це дозволяє маленьким дітям безпечно ходити навіть коли вони грають.
- 9. Стійкість кольору
Якісний профнастил із ДПК (наприклад, «Петрович») не вигоряє на сонці та роками зберігає свій насичений колір.
- 10. Легкий догляд
Настил можна чистити з миючим засобом чи проточною водою. Полімерний декінг, на відміну від дерев’яних виробів, не вимагає захисного покриття. Детальніше про догляд за терасною дошкою.
- 11. Дренаж
Дошки для терас укладають з невеликими зазорами, щоб вода могла стікати та забезпечувався хороший дренаж. Це означає відсутність дірок у внутрішньому дворику.
- 12. Довголіття
При правильному встановленні та використанні дошка ДПК має очікуваний термін служби понад 50 років. Стандартний термін щільності 400-500 кг/куб. або характеризуються міцністю 600-1200 кг/куб. Екзотичні види служать довше, але коштують дорожче, і буває складно визначити у процесі установки.
- 13. Привабливий зовнішній вигляд
Колір та текстура терасної дошки з ДПК практично не відрізняються від натурального дерева. Такі покриття будуть чудово виглядати протягом усього терміну служби.
- 14. Стійкість до УФ-променів
Стійкість до УФ-променів. При постійному сонячному світлі поверхня деки стає матовою, втрачає яскравість та насиченість кольору. Для підтримки зовнішнього вигляду деки бажано вибирати деку із захисним шаром.
Недоліки настилу WPC
Терасна дошка з дерево-полімерного композиту не позбавлена істотних недоліків.
- 1. Наявність у складі ненатуральних компонентів
Залежно від виробника 50-80% полімеру перебуває у конфігурації деки з ДПК. вводиться поліпшення експлуатаційних характеристик покриття. Однак любителі натуральних матеріалів частіше віддають перевагу дерев’яним дошкам (наприклад, сосні). При цьому вони готові щорічно витрачати час і гроші на догляд та захист статі та часто його оновлювати. Як аргумент на захист ДПК можна сказати, що терасна дошка пройшла всі необхідні випробування і має сертифікат екологічної безпеки. Маленькі діти можуть без побоювання грати з ним.
- 2. Вартість.
На перший погляд може здатися, що наявність полімерів у складі здешевлює продукт. Однак, це не зовсім так. Високоякісна сировина та добавки коштують дорого. Наприклад, без спеціальних добавок фарба вигорить на сонці. Таким чином, первісна ціна можна порівняти з терасною дошкою з натурального дерева. Але знову ж таки, полімер більш економічний. Тому вартість терасної дошки із ДПК фактично дорівнює дереву. Це пов’язано з тим, що він не вимагає витрат на захисні лаки та покриття і служить вдвічі довше за середній.
Застосування дошки ДПК
Використовуй такі покриття не тільки на терасах, а також:
- Перголах,
- Пірси або пішохідні алеї,
- Садові стежки, паркові стежки, садові доріжки, паркові доріжки,
- Мости,.
- Коридори біля басейну,
- Збори та огорожі,
- Фасади,
- Грядки,
- і т.п.
Як вибрати терасні дошки? 7 Основні критерії
Щодня з’являються нові виробники, фішки, продавці та сайти з продажу терасної дошки. З такою кількістю пропозицій, як це, дуже важко тому, хто знає про цей матеріал у кіно та розпочав свій вибір. Тому в цій статті ми вирішили розкрити всі основні моменти, на які варто звернути увагу перед ухваленням рішення про покупку.
Ціна на дошку
Перший і, мабуть, головний критерій, яким слід керуватися при виборі терасної дошки ки, – це ціна. Зазвичай це відбувається так: що дешевше – тим краще! Цей початок тут не працює. Дозвольте мені пояснити чому.
До складу терасної дошки входять чотири компоненти:
- деревне борошно,
- полімери,
- стабілізатори
- та пігменти.
Отже, якщо ціна настилу дуже низька, це підозріло.
Звичайно, це відіб’ється на експлуатації підлоги тераси в майбутньому – така порада скоро розвалиться! Тому терасні дошки краще вибирати за середніми цінами, а не скупитися і поспішати – повірте, вдруге терасу потрібно буде переставляти, це буде набагато дорожче!
У статті немає реклами конкретних виробників чи торгових марок – лише сухі заходи. Будемо чесні!
Краще один раз побачити, а краще “помацати”!
Я розрахував ціну! Наперед, продовжувати! Перш ніж замовляти «не бачачи» в інтернеті, не полінуйтеся з’їздити в точку продажу та «прожити» майбутню підлогу тераси. Маючи в руках дошку, про неї можна сказати багато чого: наприклад: .
- По-перше, хороша терасна дошка повинна мати пристойну вагу, у прямому значенні цього слова. Він повинен бути дуже важким і легко витримає щоденні навантаження.
- По-друге, зверніть увагу на нарізку – вона має бути ідеально рівною та гладкою, її не можна роздавити або зрізати.
- При купівлі порожніх дощок зверніть увагу на внутрішню частину дошки в межах розрізу.
Таким чином, якщо у вас ширина дошки 12 см, вам знадобиться щонайменше 5 внутрішніх перегородок.
Читайте також: 5 найкращих матеріалів, які можуть замінити дерево
Гідроізоляція
При виборі терасних дощок є ще один важливий момент – вибирати так звані шви. Це відбувається незалежно від того, чи між дошками є зазори (шви).
Тому при укладанні терасної дошки на свіжому повітрі слід вибирати тільки «фальцеві» дошки. Цьому є логічне пояснення – всі матеріали змінюють розміри (закони фізики) при нагріванні та охолодженні, тому, якщо вам не потрібний «розширений настил» на вашій терасі, підберіть для цього правильну дошку. Також безшовний найкраще підходить для приміщень і має постійну температуру повітря.
«Оксамит» чи «під дерево»?
Трохи вивчивши колоду, ви, напевно, вже знаєте, що вона може бути двошаровою. Перша сторона називається «оксамитової», тому що вона переходить у невеликі вертикальні смужки. Інший бік зазвичай імітує структуру дерева. Ось і тінь! Для підлоги слід вибирати оксамитову сторону, тому що вона краще працює і не ковзає. А сторона «під дерево» чудово почувається на вертикальних поверхнях (оздоблення фасаду будівлі, стіни або іншої поверхні).
Полімери мають значення!
Запитайте продавця, які полімери входять до складу терасної дошки. Це дуже важливо. Наприклад, якщо до складу входить поліетилен, ПВХ (полівінілхлорид) більше підходить для центральних і північних регіонів Росії, тому що такі плити кращі за «південні регіони».
Терасна дошка: розміри
Також дізнайтеся у свого дилера про можливість поставки дощок потрібної вам довжини – зазвичай 3,4 або 6 м. Це допоможе уникнути непотрібного різання та заощадити матеріал.
Штучна дошка: який колір
І, нарешті, давайте поговоримо про колір — тут нема чого радити. Тому що смак є суто індивідуальним. Але якщо наша думка все ж таки цікава, вибирайте більш натуральний відтінок дошки, наприклад, «горіх» або «запилено-сірий» — у таких кольорах підлога зручніша.
Проте, з погляду кольору, немає потреби згадувати. Принесіть багато дощок, і коли установник почне їх розміщувати, можна помітити, що деякі дошки трохи відрізняються за відтінком. Тобто десь світло, десь темно – сміємо вас запевнити – це не дефект конструкції. Така ситуація трапляється дуже часто. Це пов’язано з тим, що деревне борошно та натуральна деревина, з яких складається 60% палуб, мають структуру, неоднорідну за кольором.
На що звернути увагу під час вибору терасної дошки?
- Уважно подивіться на поверхню дошки. Він має бути рівним, однорідним, ретельно гладким і без уламків.
- Якість та охоплення залежать від твердості матеріалу. Чим міцніше і щільніше дека, тим краще вона протистоїть механічним ушкодженням. Крім того, твердість дерев’яного настилу пов’язана з його стійкістю до вологи. Чим твердіша порода, тим більше вона водостійка.
- Дізнайтеся, де виготовляється терасна дошка. Продавці часто повідомляють, що вони виготовлені в Європі, тоді як насправді виробництво відбувається в Китаї. Конені такі витівки не доводять погану якість матеріалу, а говорять про несвідомість виробника.
- Вартість виправдовує якість. Вологостійкий дерев’яний настил стійкий до вологих порід деревини, а покриття з ДПК, що містять високоякісні полімери, недешеві. Тому дуже низька ціна не повинна викликати подиву.
- Бажано вибирати дошку з неслизькою поверхнею. Його поверхня має спеціальні борозенки, які не ковзають навіть після намокання. Це означає менше травмування покриття.
- Яку дерев’яну терасу вибрати? Крім технічних особливостей варто звернути увагу і на зовнішній вигляд. Палуба повинна гармоніювати з дизайном ландшафту у просторі та з фасадом будинку. Тому при виборі породи дерева слід враховувати його колір та текстуру.
- Колір теж має бути на розгляді. Якщо світліші породи (такі як сосна) можуть бути пофарбовані, деревина повинна використовуватися таким чином, щоб отримати насичені та темні відтінки.
У зв’язку з цим вибрати деревину для терас із ДПК набагато простіше – вони можуть бути різних кольорів та імітувати різні породи дерева.
Процес вибору правильного підлоги для вашого будинку може бути складним. Це важливе рішення і потрібно враховувати безліч факторів. Нижче наведено чотири кроки, які ми рекомендуємо вам виконати, щоб переконатися, що ви отримаєте найкращу колоду для ваших потреб.
- Визначте свої потреби та бажання
- Дослідіть свій вибір
- Порівняйте та зіставте різні продукти
- Прийміть остаточне рішення
- Переваги бути палубними
Як покупці можуть визначити якість використовуваної сировини?
- Поверхня настилу якості ДПК має гладкий вигляд, а геометрія виробу рівномірна та симетрична.
- Сильна деформація профілю свідчить про порушення техпроцесу при будівництві виробу та знижує його довговічність.
- Остаточне розпилювання забезпечує відсутність зазорів та перевіряє «повноту» внутрішньої поверхні.
- Профіль має бути без хвилястих поворотів.
- Не повинно бути сторонніх плям (зазвичай сірого, зеленого або брудно-синього кольору), бруду в області зрізів або зрізів – це свідчить про наявність домішок у неякісній вторинній сировині.
- Безпосередньо огляньте товар, щоб переконатися, як надана тара.
Рекомендації щодо встановлення та експлуатації терасної дошки з ДПК
Строго дотримуйтесь передбачених виробником зазорів за довжиною і шириною дощок і настилу. У той же час слід враховувати фактори, пов’язані з розміщенням плит і дощок.
- – Зазор ширини дощок між сусідніми дошками повинен бути не менше 4 мм.
- – Зазор уздовж дошки розраховується як 3 мм на метр довжини дошки (наприклад, якщо довжина дошки становить 4 метри, зазор у торцевих з’єднаннях розраховується як 3 x 3 мм = 9 мм).
- Забезпечте достатню вентиляцію плати.
- Забезпечте достатній ухил (мінімум 1%) біля ганку та основи настилу для дренажу з поверхні настилу та простору під настилом.
- При укладанні опорного каркасу на бетонну основу («цементний розчин») вода під підлогою повинна вільно текти в усіх напрямках.
- Організуйте інспекційне вікно для своєчасного очищення простору шару, що підстилає, в місцях розташування підпільних дренажних воронок або інших дренажних пристроїв.
- Використовуйте лише кріпильні деталі, рекомендовані виробником.
- Не прикріплюйте підлогу до основи за допомогою шурупів.
- Використовуйте матеріали відповідно до рекомендацій виробника та умов експлуатації. У місцях частого використання (наприклад, на терасах ресторанів) використовуйте лише наявні матеріали.
- Не використовуйте підлогове покриття з ДПК як несучу конструкцію або на відкритих терасах.
- Не встановлюйте терасні дошки довші 3 м на тераси довші 6 м.
- У вертикальних стиках дощок використовуйте окремі затискачі на кожному кінці дошки, щоб підтримувати дошку на власних лагах.
- При кріпленні опорної основи ганку до точкових опор (регульованих пластикових опор, таких як опори, спіральні стійки, сваробні копри тощо) прив’яжіть опорну основу до рами відповідно до «Інструкції з монтажу».
Будівництво терас слід довірити лише професійному підряднику з відповідним списком рекомендацій.
Якщо ви хочете додати трохи додаткового простору до свого будинку, підлога може стати ідеальним рішенням для альтанки. Він не тільки забезпечує ідеальне місце для відпочинку та насолоди сільською місцевістю, але також може підвищити цінність вашої власності. На ринку так багато варіантів, що вибрати потрібну терасу для дому може бути непросто. У цей момент ми тут, щоб допомогти вам!
Бачки швів терасної дошки з ДПК
Залежно від способу настилання дощок шви або без швів.
- Безшовна терасна дошка з ДПК: дошки кріпляться одна до одної на 5-10 мм. Цей метод гарантує хороше відведення води. Однак вакуум між дошками дозволяє сміттю випадати, підбори падати та рости бур’янам.
- Безшовні (паз-гребінь): дошки укладаються із зазором 2-3 мм для забезпечення теплового розширення. Такі підлоги здаються монолітними та більш пружними.
Терасна дошка з термообробленого дерева
Щоб зробити деревину стійкішою до навколишнього середовища, її обробляють гарячою парою (температура обробки – до 200°С).
Термічно оброблені матеріали набувають покращених властивостей, таких як більш висока водостійкість, стійкість до перепадів температур і ультрафіолетового випромінювання.
Зазвичай такі «ванні» виставляються з сосни, сосни, дуба, бука, орнітоксилу і т. д. В результаті деревина набуває незвичайних візерунків і приємних шляхетних відтінків.
Яка терасна дошка найкраще підходить для вулиці?
Оформлення відкритих терас, відкритих терас та садових доріжок потребує ретельного підбору матеріалів. Для цієї мети підійдуть наливні покриття, бетон, сад чи покришки, але найпрактичніше рішення – штучна дошка.
Розглянемо, як правильно вибрати дошки для вулиці, у чому їх прикметні особливості та основні різновиди.
Як вибрати дошки для тераси для вулиці?
Зовнішні тераси повинні відповідати особливим вимогам, оскільки підлога може часто контактувати з водою, снігом, вітром та сонячним світлом. Просто купити типові дошки та лаки недостатньо. Необхідні склади, що використовуються для просочення деревини. На додаток маркування від вологи А, дозволяє використовувати дошку ПВХ на вулиці.
Дерев’яний настил або ДПК: що краще?
Безумовно, дерево – натуральний та екологічно безпечний матеріал. Проте, порівняно з дошками з ДПК, у нього більше недоліків, ніж переваг. Як правило, властивості дерев’яних покриттів залежать від вибраної породи. Насправді це означає, що що краще ТТХ деки, то вище її вартість.
Однак загалом дерев’яні підлоги вимагають більшого догляду і служать довше, ніж підлога з ДПК. Останні без додаткової обробки можуть прослужити до 50 років.
Крім того, на відміну від дерев’яної підлоги, дошки з ДПК не підтримують горіння. І це варто враховувати під час виборів.
Які висновки?
Нарешті, пам’ятаймо, що властивості дерев’яного настилу залежать від обраної породи. Якість терасної дошки з ДПК також залежить від складу та технології виготовлення. Не варто заощаджувати на матеріалах. Недорогий декінг швидко втратить свої експлуатаційні характеристики та привабливий зовнішній вигляд, а термін його служби може виявитися набагато меншим від заявленого.