Оздоблення

Що таке ґрунтовка для внутрішніх стін?

грунтовка

Одвічне питання, що мучить тих, хто хоче оновити свої стіни, – використовувати грунтовку для стін чи ні, особливо якщо йдеться про внутрішні стіни. Хоча завжди рекомендується використовувати шар для оптимального оздоблення, Будівництво 24/7 готові пояснити, що саме являє собою ґрунтовку для внутрішніх стін та її різні категорії, щоб ви могли ухвалити зважене рішення.

Грунтовка для внутрішніх стін, що це?

Грунтовка для стін – це щось середнє між фарбою та клеєм. Якщо говорити простою мовою, то ґрунтовка для стін може бути описана як фарба без пігменту, але в твердій концентрації вона набагато щільніша і містить клейку сполучну речовину. Хоча і внутрішні, і зовнішні стіни вимагають ґрунтовки, вони мають різні специфікації.

Як правило, ґрунтовка для внутрішніх робіт спрямована на забезпечення довговічності та зовнішнього вигляду верхнього шару фарби.

Коли вам потрібна ґрунтовка для внутрішніх стін?

ґрунтовка для внутрішніх стін

Ось ситуації, коли вам зовсім не варто відмовлятися від ґрунтовки для стін:

● Ви фарбуєте голу дерев’яну поверхню або гіпсокартон;

● Ви фарбуєте неводостійку поверхню;

● На стіні вже є шар глянсової фарби;

● Ви змінюєте колір стін із різко темного на світлий;

● Ви хочете приховати стики або тріщини і отримати гладку однорідне оздоблення в приміщенні;

● Ви побоюєтеся, що плями від диму або жиру зіпсують ваше фарбування;

● Ви хочете, щоб ваше покриття прослужило якомога довше.

Види грунтовки для внутрішніх стін

Існує цілий ряд різних ґрунтовок для внутрішніх стін відповідно до ваших уподобань і специфікацій:

  1. Грунтовки на олійній основі: Це найбільш поширена категорія ґрунтовок для внутрішніх стін, оскільки вони сумісні як з олійними, так і з латексними фарбами, і тому підходять для низки внутрішніх поверхонь. Вони чудово запобігають появі плям на красиво забарвлених стінах, а також уповільнюють відшаровування або розтріскування фарби.
  2. Грунтовки на латексній основі: Як ґрунтовки на водній основі, вони ідеально підходять для нанесення першого шару на гіпсокартон клеї чи м’яку деревину. Як правило, вони швидко сохнуть, легко миються і є безпечнішим для здоров’я варіантом ґрунтовок завдяки низькому вмісту летких органічних сполук.
  3. Грунтовка матова Це ідеальна ґрунтовка для внутрішніх стін, якщо пріоритетом для вас є блокування плям. Вони можуть приховати практично будь-яку пляму – чи то пляму від диму чи іржі, чи навіть деревні дубильні речовини, що проникають у верхнє покриття.
  4. Грунтовки на полімерній основі. Наприклад епоксидний грунт.

Ось і все, що вам потрібно знати про ґрунтовки для внутрішніх стін, щоб почати свій шлях до фарбування. Вдалого ремонту та будівництва у вашому будинку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *