Кліматична техніка

Які типи вентиляторів використовуються для вентиляції — побутової, комерційної та промислової?

система вентиляции воздуха

Вентиляція — це система, яку необхідно використовувати в багатьох різних галузях. Її основний елемент — вентилятори. Завдяки вбудованим крильчаткам, вони створюють перепад тиску, продувають гаряче і холодне повітря і забезпечують його циркуляцію.

На перший погляд, усі види виконують одне й те саме завдання. Однак кожен із них має певні особливості й, відповідно, різні сфери використання.

Вибрати й купити вентилятори, що відповідають умовам експлуатації, пропонує інтернет-магазин Aqua-Life. В асортименті представлені побутові та промислові зразки провідних вітчизняних і закордонних виробників.

вентилятор maico

Які існують види вентиляторів?

Класифікація заснована на трьох основних характеристиках:

  • Конструкція корпусу — повинна відповідати типу стіни, даху та повітропроводу.
  • Рух повітря — осьовий, радіальний і змішаний.
  • Місце використання — побутові та комерційні, промислові.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно звертати увагу на особливості кожного типу.

Настінні

Здебільшого це моделі осьового типу, які складаються з робочого колеса, двигуна і корпусу. З ними зазвичай використовується повітропровід. Брудне повітря, що засмоктується вентилятором, викидається безпосередньо з жалюзі.

Канальні

Можна встановлювати між двома повітропроводами. Забезпечують лінійне проходження повітря. Розрізняють радіальний, осьовий і змішаний типи.

Дахові

У модельному ряду представлені осьові та радіальні вентилятори.

Залежно від системи викиду повітря розрізняють два основних види — горизонтальні та вертикальні.

Відцентрові

Вентилятори-равлики, в яких повітря виходить з крильчатки вентилятора по дотичній до лопатей під кутом 90 градусів залежно від всмоктування, а двигун знаходиться поза повітряним потоком. З цієї причини вони широко використовуються на промислових підприємствах з важкими умовами праці.

Осьові

Створюють різницю тиску при осьовому русі повітря в навколишньому середовищі. Вони зустрічаються в системах вентиляції, для яких характерна висока витрата повітря і низький тиск. Залежно від сфери використання вони мають різну конструкцію корпусу і можуть бути канальними, даховими або настінними.

Радіальні

Один із найбільш часто використовуваних типів вентиляторів. Унаслідок різниці тисків рух повітря відбувається шляхом відцентрової сили. На практиці повітря всмоктується з крильчатки та спрямовується перпендикулярно валу вентилятора. Цей вид використовується в умовах високих температур, агресивних середовищ і високого тиску — в системах вентиляції промислових підприємств. Вони можуть бути відцентрового, канального і дахового типу.

Вентилятори зі змішаним потоком

Конструкція передбачає рух повітря через крильчатку під кутом 45 градусів до всмоктувального отвору. Вони можуть витримувати більш високі втрати тиску, ніж радіальні вентилятори.

Промислові

Зазвичай використовуються на заводах, шахтах та електростанціях. Здатні забезпечити високий тиск і швидкість потоку. Необхідні як для вентиляції навколишнього середовища, так і для різних потреб на етапі виробництва.

Побутові та комерційні

Призначені для встановлення в житлових будинках, ресторанах, магазинах і офісах на стінах або вікнах. Вони забезпечують вентиляцію приміщення безпосередньо через короткий повітропровід. Відрізняються невеликими розмірами та тихою роботою.

Також існує категорія спеціалізованого обладнання, яка включає

реактивні, вибухозахищені, корозійностійкі та вентилятори димовидалення,

Який тип вибрати, залежить від того, де і для чого ви його будете використовувати. Інтернет-магазин Aqua-Life пропонує гнучкі рішення з безліччю різних варіантів, підтримку фахівців і вигідні пропозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *