Поради

Регламент технічного обслуговування насосів

Технічне обслуговування та ремонт насосів

У цьому відношенні слід керуватися інструкціями та рекомендаціями виробників. Нижче наведено деякі основні характеристики.

Правила експлуатації насосів

Рекомендації з експлуатації насоса:

 1. Слід уникати сухого ходу насоса.
 2. Насос повинен експлуатуватися тільки в межах рекомендованого діапазону за характеристиками H-Q насоса
 3. Потрібно уникати роботи поблизу запірного пристрою.
 4. Нагнітальний клапан повинен працювати поступово.
 5. Паралельно увімкнені насоси слід запускати/зупиняти з достатньою затримкою за часом, щоб дати манометру стабілізуватися.
 6. Манометр повинен стабілізуватися; насоси, включені послідовно, повинні запускатися та зупинятися послідовно з мінімальною затримкою.
 7. Сальник повинен мати краплинний витік, щоб переконатися, що повітря не проходить у насос і що сальник отримує достатню кількість води для охолодження та мастила.
 8. Резервні насоси завжди повинні бути готовими до роботи.

основні частини насоса

Технічне обслуговування насосів

Насоси повинні бути надійно встановлені для запобігання шуму при роботі та проблем з вирівнюванням протягом усього терміну служби обладнання. Процедури вирівнювання насоса і приводу мають вирішальне значення і дуже схожі з установкою насосів в очисних споруд водних станцій. Не повинно бути навантаження на корпус насоса від з’єднань всмоктувального та нагнітального трубопроводів.
Процедури огляду та профілактичного обслуговування обслуговування насосів охоплюють безліч типів операцій. Деякі з найважливіших процедур наведено нижче:

Матеріал на тему: Проектування систем водопостачання

>

 1. Спостерігайте та записуйте тиск та продуктивність (витрати) насоса та його поточні (електричні) потреби.
 2. Регулярно перевіряйте на наявність надмірного або ненормального шуму, вібрації, тепла та запаху.
 3. Змащуйте консистентним мастилом та маслом відповідно до інструкцій виробника. Змащення ніколи не повинно бути надмірним, так як додавання занадто великої кількості мастила може призвести до перегріву підшипника, а занадто велика кількість масла призведе до піноутворення. Правильне мастило підшипників насоса
  неможливо переоцінити. Умови експлуатації визначають, як часто частота мастила підшипника.
 4. Раз на місяць перевіряйте температуру підшипників за допомогою термометра. Якщо ви виявите, що підшипники, що підшипники занадто гарячі, це може бути результатом занадто великого.
  кількості мастила. Кожні три місяці перевіряйте змащені підшипники на предмет “омилення” – піністого стану мастила. Зазвичай це відбувається через влучення води або іншої рідини в ущільнення валу підшипника. Якщо мастило виглядає як біле, пінисте речовина, підшипники слід очистити гасом або для очищення підшипників слід використовувати гас або розчинник.
 5. робота насоса

 6. Прислухайтеся до шуму підшипника. Шарикопідшипник зазвичай видає звуковий сигнал, що вказує на поломку, що наближається. Це попереднє попередження дасть час для планування зупинки на технічне обслуговування.
 7. Підтягніть сальники, якщо вони сильно протікають. Затяжка повинна бути достатньою, щоб забезпечити лише невеликий витік, але не викликати збільшення нагріву сальника. У жодному разі не затягуйте сальники настільки. Так як це призведе до надмірного зношування сальника і навіть до задирок на валу або втулці. Щодня перевіряйте рівень витоку. Якщо сальник настільки зношений або стиснутий, що його не може бути затягнута, встановіть новий комплект кілець. Хоча механічні ущільнення мають вищу початкову вартість, ніж сальники, довгострокові витрати можуть бути меншими.
 8. Огляньте систему заливки насоса. Система заливки повинна використовуватися для запобігання роботі насоса, якщо насос працює з підйомом на всмоктуванні. Для захисту від втрати тиску повинні бути встановлені зворотні клапани або донні клапани клапани або донні клапани на всмоктувальному або впускному трубопроводі насоса, необхідні для захисту від втрати тиску. Використовуйте лише чисту воду для заливки. Для полегшення заливки використовуються також ежектори або вакуумні насоси.
 9. Регулярно вмикайте насоси з приводом внутрішнього згоряння в режимі очікування на 15 хвилин один раз на тиждень. Також перевірте всі автоматичні системи керування насосами. Якщо вони вийдуть з ладу під час аварійної ситуації, насоси мають працювати з ручним керуванням.
 10. Періодично перевіряйте центрування насоса для захисту від передчасного зношування підшипників та муфт. Вирівнювання слід перевіряти, коли насос холодний, та повторно, коли агрегат
  працює досить довго, щоб він досяг належної робочої температури. Центрівка на нових установках може значно змінитись за короткий проміжок часу. Необхідно проводити щоденні перевірки доти, доки не встановиться стабільна робота всіх сантехнічнихвузлів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *