Поради

Регламент технічного обслуговування насосів

Технічне обслуговування та ремонт насосів

Коли все йде гладко, легко випустити з уваги звичайні роботи з технічного обслуговування і вирішити, що не варто витрачати час на регулярний огляд та заміну деталей. Реальність така, що більшість підприємств є кілька насосів, виконують різні функції, які є невід’ємною частиною успішної роботи підприємства. Якщо один насос виходить з ладу, це може спричинити зупинення всього підприємства.

технічне обслуговування та ремонт насосних установок

Насоси – забезпечують ефективне функціонування вашого підприємства, незалежно від того, чи використовуються вони для виробничих процесів, опалення, вентиляції та кондиціювання повітря чи очищення води. Щоб насоси працювали справно, необхідно впровадити та дотримуватися графіку регулярного технічного обслуговування. У цьому плані слід керуватися інструкціями та рекомендаціями виробників. Нижче наведено деякі основні характеристики.

Правила експлуатації насосів

Рекомендації щодо експлуатації насоса:

  1. Слід уникати сухого ходу насоса.
  2. Насос повинен експлуатуватися тільки в межах рекомендованого діапазону за характеристиками H-Q насоса
  3. Потрібно уникати роботи поблизу запірного пристрою.
  4. Нагнітальний клапан повинен працювати поступово.
  5. Паралельно включені насоси слід запускати/зупиняти з достатньою затримкою в часі, щоб дати манометру стабілізуватися.
  6. Манометр повинен стабілізуватися; насоси, включені послідовно, повинні запускатися та зупинятися послідовно з мінімальною затримкою.
  7. Сальник повинен мати краплинний витік, щоб переконатися, що повітря не проходить у насос і що сальник отримує достатню кількість води для охолодження та змащення.
  8. Резервні насоси повинні завжди бути готовими до роботи.

основні частини насоса

Технічне обслуговування насосів

Насоси повинні бути надійно встановлені для запобігання шуму під час роботи та проблем з вирівнюванням протягом усього терміну служби обладнання. Процедури вирівнювання насоса і приводу мають вирішальне значення і дуже схожі з установкою насосів очисних спорудах водних станцій. Не повинно бути навантаження на корпус насоса від з’єднань всмоктувального та нагнітального трубопроводів.
Процедури огляду та профілактичного обслуговування обслуговування насосів охоплюють безліч типів операцій. Деякі з найважливіших процедур наведені нижче:

Матеріал на тему: Проектування систем водопостачання

    1. Спостерігайте та записуйте тиск та продуктивність (витрата) насоса та його поточні (електричні) потреби.
    2. Регулярно перевіряйте на наявність надмірного або ненормального шуму, вібрації, тепла та запаху.
    3. Змащуйте консистентним мастилом та олією відповідно до інструкцій виробника. Змащення ніколи не повинно бути надмірним, оскільки додавання занадто великої кількості мастила може призвести до перегріву підшипника, а занадто велика кількість олії призведе до піноутворення. Правильне мастило підшипників насоса
      неможливо переоцінити. Умови експлуатації визначають, як часто частота мастила підшипника.
    4. Раз на місяць перевіряйте температуру підшипників за допомогою термометра. Якщо ви виявите, що підшипники, що підшипники занадто гарячі, це може бути результатом занадто великої кількості мастила. Кожні три місяці перевіряйте змащені підшипники на предмет “омилення” – піністого стану мастила. Зазвичай це відбувається через влучення води або іншої рідини в ущільнення валу підшипника. Якщо мастило виглядає як біла, піниста речовина, підшипники слід очистити гасом або для очищення підшипників слід використовувати гас або розчинник.

робота насоса

  1. Прислухайтеся до шуму підшипника. Шарикопідшипник зазвичай видає звуковий сигнал, що вказує на поломку, що наближається. Це попереднє попередження дасть час для планування зупинки на технічне обслуговування.
  2. Підтягніть сальники, якщо вони сильно протікають. Затяжка повинна бути достатньою, щоб забезпечити лише невеликий витік, але не викликати збільшення нагріву сальника. У жодному разі не затягуйте сальники до такого ступеня. Так як це призведе до надмірного зношування сальника і навіть до задирок на валу або втулці. Щодня перевіряйте рівень витоку. Якщо сальник настільки зношений або стиснутий, що його не може бути затягнуто, встановіть новий комплект кілець. Хоча механічні ущільнення мають більшу початкову вартість, ніж сальники, довгострокові витрати можуть бути меншими.
  3. Огляньте систему заливки насоса. Система заливки повинна використовуватися для запобігання роботі насоса, якщо насос працює з підйомом на всмоктуванні. Для захисту від втрати тиску повинні бути встановлені зворотні клапани або донні клапани клапани або донні клапани на всмоктувальному або впускному трубопроводі насоса, необхідні для захисту від втрати тиску. Використовуйте лише чисту воду для заливання. Для полегшення заливки використовуються також ежектори або вакуумні насоси.
  4. Регулярно вмикайте насоси з приводом внутрішнього згоряння в режимі очікування на 15 хвилин один раз на тиждень. Також перевірте всі автоматичні системи керування насосами. Якщо вони вийдуть із ладу під час аварійної ситуації, насоси повинні працювати з ручним керуванням.
  5. Періодично перевіряйте центрування насоса для захисту від передчасного зносу підшипників та муфт. Вирівнювання слід перевіряти, коли насос холодний, і повторно, коли агрегат працює досить довго, щоб він досяг належної робочої температури. Центрівка на нових установках може значно змінитись за короткий проміжок часу. Необхідно проводити щоденні перевірки доти, доки не встановиться стабільна робота всіх вузлів.

Базовий регламент сервісного обслуговування

Визначення періодичності технічного обслуговування

Ознайомтеся із рекомендаціями виробника. Продумайте час складання графіка технічного обслуговування. Чи доведеться вимикати трубопроводи чи насоси? Виберіть час, коли система не працює, і використовуйте здоровий глузд при визначенні часу та частоти.

Спостереження – це ключ

Познайомтеся зі своєю системою та спостерігайте за насосом під час його роботи. Зверніть увагу на витікання, незвичайні звуки чи вібрації та незвичайні запахи.

Безпека понад усе

Перед проведенням технічного обслуговування та/або перевірки систем переконайтеся, що машини належним чином вимкнуто. Правильна ізоляція важлива не тільки для електричних, а й для гідравлічних систем.

Механічна перевірка

регламент насосів

  • Перевірте надійність точок кріплення
  • Огляньте механічне ущільнення та сальник
  • Огляньте фланці насоса щодо витоку
  • Огляньте муфти
  • Огляньте та очистіть фільтри

Мастило для насоса

Змащуйте двигун та підшипники насоса відповідно до рекомендацій виробника. Слідкуйте за тим, щоб не переборщити з мастилом. В результаті надлишку мастила відбувається більше пошкоджень підшипників, ніж при нестачі мастила. Якщо підшипник має вентиляційний ковпачок, зніміть його та запустіть насос на 30 хвилин перед встановленням ковпачка. Це дозволить надлишкам мастила вийти із підшипника.

Перевірка електроустаткування

електрообладнання насосних установок

  • Перевірте герметичність всіх з’єднань
  • Огляньте вентиляційні отвори та обмотки двигуна на предмет скупчення пилу/бруду та очистіть їх відповідно до рекомендацій виробника.
  • Перевірте стартер/контактор на наявність дуги, перегріву тощо.
  • Використовуйте мегомметр на обмотках, щоб перевірити порушення ізоляції

Замініть пошкоджені ущільнення та шланги

Якщо будь-які шланги, ущільнення або кільця ущільнення мають сліди зносу або пошкодження, негайно замініть їх. Використання тимчасового гумового мастила для складання забезпечить щільне прилягання і запобігає витоку або прослизання.

Додаткові поради щодо обслуговування

послідовно включені насоси

  1. Герметик для різьблення – Використання напівпостійного герметика для різьблення гарантує, що важливі різьбові кріпильні деталі, такі як болти або гвинти на валах, муфтах або корпусах насосів, не послабляться під впливом вібрації і не вийдуть із зачеплення .Ослаблений різьбовий гвинт на муфті.
  2. Взаємозамінні запасні частини – наші насоси мають модульну конструкцію з використанням взаємозамінних запасних частин, що означає, що запаси деталей на майданчику можуть бути скорочені до 80%, що ще більше знижує повільний рух запасів.
  3. Ремонт та заміна – Вибір на користь ремонту існуючого насоса в рамках життєво важливого процесу, а також заміни – це стратегія, яку ми рекомендуємо для максимізації ефективності встановлення та скорочення часу простою. Якщо насос непередбачений, ваш процес можна швидко відновити.
  4. Контрольні списки та журнали– Використання контрольних списків та журналів забезпечує повну повторюваність процесу, гарантуючи, що важливі інтервали технічного обслуговування не будуть пропущені. Журнали можуть дати цінну інформацію та виявити закономірність до виникнення відмови, що полегшує пошук та усунення несправностей.

Заключення

При ремонті насосних агрегатів необхідно приділяти велику увагу слід пунктуальності виконання регламенту виробника та особливості підприємства, суворо виконуючи всі пункти, зазначені в наряді-допуску та інструкції виробника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *