Дизайн інтер'єру

Облаштування холодного горища

обустройство холодного чердака

Ви маєте власний заміський будинок? Сім’я росте, і згодом ви розумієте, що ще одна житлова кімната не буде зайвою? Вирішення цього питання знаходиться прямо під дахом вашого будинку, а точніше на горищі. Після благоустрою це приміщення називають мансардою (французький архітектор Ф. Мансар – саме він придумав, як із мансарди зробити другий поверх будинку). На мансардному поверсі розміщують спальню чи кімнату для дітей. Це робить його найкомфортнішим та затишним місцем у всьому будинку.

Будівництво 24 зібрали короткі матеріали з облаштування горища або мансардного поверху. На що звернути увагу і як облаштувати горище, які нюанси при цьому треба врахувати.

Призначення горища

мансарда облаштування фото

Перш ніж бігти і починати звільняти приміщення від старих речей та непотрібного мотлоху на горищі, варто визначитися з призначенням нової кімнати. Тут може виникнути безліч варіантів від домашнього кінотеатру до ванної або бані горища і повноцінної дитячої кімнати. Виходячи з того, з якою метою будуть використовуватися додаткові квадратні метри, слід планувати всі роботи з облаштування горища. Ретельне продумування інтер’єру та планування майбутнього приміщення дозволить вам створити єдиний житловий простір. будь-якого призначення.

Який порядок утеплення горища?

порядок утеплення

Кожен власник приватного будинку повинен знати, з чого розпочати облаштування горища приватного будинку. Часто приватні домовласники не мають знання та досвіду, необхідних для перетворення в житлове приміщення. І тут виконання чіткого плану дій піднімається плановий проект. Робота включає наступні етапи:

  1. Планування та проектування дизайну житлового простору.
  2. Підготовчі роботи.
  3. Роботи з утеплення підлоги та даху.
  4. Монтаж освітлення та опалення.

Після визначення основних етапів перетворення брудного горища на комфортну кімнату слід скласти список необхідних матеріалів та інструментів. Важливо враховувати фінансові можливості, оскільки у процесі ремонту можуть з’явитися нові витрати (наприклад, герметизація труб та заміна кабелю). При складанні кошторису враховуйте вартість оздоблювальних та декоративних матеріалів.

Планування мансарди

Планування будинку з мансардою дуже важливе. Якщо вона велика, можна організувати одночасно багато кімнат. Найчастіше для зображення зон використовуються фото перегородки. Це дозволяє розділити дитячу кімнату на спальню, кімнату для іграшок та кімнату відпочинку для більярду та бару.

планування мансарди фото

Головна перешкода на шляху перетворення горища на затишну кімнату – нестача світла. Щоб створити повноцінний житловий простір, слід подумати про встановлення додаткових вікон. Найпростіший спосіб – створити отвір у фронтоні. Хоча цей план горища є оптимальним, він не підійде, якщо мансарда має бічну стіну. У таких випадках вікно розміщується на схилі даху. Це не тільки наповнить приміщення природним світлом, а й надасть приватному будинку індивідуальності.
Важливим питанням при плануванні мансарди є простір для входу. Необхідно продумати розташування сходів, щоб мешканці могли швидко та безпечно піднятися на другий поверх. Вони повинні розташовуватись у коридорі або холі. Якщо площа цих приміщень невелика, можна віддати перевагу до складного варіанту.

Зручне планування будинку з мансардою допоможе уникнути проблем і не стикування в подальшому будівництві.

Підготовчі роботи

облаштування холодного горища

У більшості випадків горища приватних будинків це покинуті приміщення, що використовуються для складування старих речей та мотлоху. Тому на першому етапі планувальних робіт слід переконатися у надіїності облаштування даху та мансарди конструкції покрівельного простору. А у разі потреби зміцнити всі складові даху:

  • крокви;
  • балки;
  • інші елементи.

Облаштування горища дерев’яного будинку вимагає особливо ретельної підготовки ніж інші матеріали. Крім цього потрібно утеплити необхідну площу приватного будинку, виконавши теплоізоляцію даху, як з внутрішнього, так і зовнішнього боку. Якщо в проекті вашого будинку спочатку не було горищних сходів, то їх необхідно спроектувати та встановити. При цьому її балясини та перила можуть зіграти не останню роль у облаштуванні мансарди нового приміщення.

Як підготувати приміщення

Багато хто вважає, що переобладнати горище в житлову кімнату неможливо, але це не так. Перше, що необхідно зробити – це провести генеральне прибирання у будинку. Під час збирання остерігайтеся балок та стелі, оскільки з них можуть стирчати цвяхи та інші гострі предмети.
Після ретельного збирання слід виміряти приміщення. Якщо дах двосхилий, то вся поверхня горища не використовуватиметься. Якщо ухил даху становить 60 градусів, висота горища повинна бути не менше 0,5 метраа. Якщо ухил даху становить 30 градусів, висота похилого даху може дорівнювати 1,5 метра.

Утеплення даху мансарди

утеплення мансарди даху

Утеплення мансарди даху – найважливіший етап робіт. Якщо ви плануєте укладати утеплювач самостійно, необхідно вибрати оптимальну товщину матеріалу. Зробити це можна за допомогою готових рішень або кліматичних карт (для того та іншого можна знайти спеціалізовані сайти та форуми).

Утеплення фронтонів мансарди – найвідкритіша частина будинку, в якій втрачається багато енергії від тепла. Технологія монтажу фактично аналогічна, за винятком випадків із нестандартним завданням. Часто фронтон полегшують, не втрачаючи кріплення каркаса конструкції. Існують різні способи утеплення цієї галузі.

Утеплення мансарди з ламаним дахом слід використовувати утеплювач щільністю не менше 40 кг/м³. Коли щільність мала, шматки матеріалу провалюватимуться в щілини між балками. Чим крутіший ухил даху, тим щільнішим має бути ізоляція.

Після укладання ізоляції можна приступати до монтажу оздоблювальної частини. Тип покриття залежить від типу оздоблювального матеріалу. Простіше зробити поверх крокв – цей метод економить час та гроші. Поперечки кріпляться до балок на відстані 30-35 см, а вже до них кріпляться декоративні панелі.

Утеплення мансарди зсередини

утеплення горища зсередини

Важливо знати, як звести мансардне житло і зробити його по-справжньому теплим. Утеплення мансарди зсередини, якщо дах вже покритий навіть якщо приміщення на горищі утеплене за всіма правилами, його не можна використовувати цілий рік без опалення. Існує кілька варіантів обігріву мансарди.

  1. Розміщення каміна,
  2. Встановлення автономної системи опалення
  3. Розширення стаціонарної системи опалення,
  4. Використання електроприладів,
  5. Ізоляція від зовнішніх впливів.

Безперечно, камін – це втілення домашнього затишку та благополуччя. Проте спеціалісти рекомендують використовувати постійне опалення. Якщо люди живуть у будинку цілий рік, то опалення в ньому функціонує постійно. Просто виведіть кілька труб і встановіть кілька обігрівачів прямо у житловому горищі.

Розрахунок щільності утеплювача

Існує спеціальна формула розрахунку щільності утеплювача для горищного приміщення.

формула ущільнювача
Формула: Rreq=(1/А1)+(L/k)+ (1/А2)

Ізоляція

утеплення підлоги холодного горища мінеральної ватою

Якісна ізоляція підлоги, стін та стелі необхідна для того, щоб майбутні приміщення виявилися сухими та теплими. Перше, що необхідно оцінити, – це обсяг майбутньої роботи. Якщо при будівництві будинку дах був утеплений за всіма правилами, додаткове утеплення не потрібно. За відсутності утеплювача можна використовувати такі матеріали

  1. Кам’яна вата. Утеплення горища кам’яної ватой є високоефективним способом утеплення горища та зниження енергоспоживання. Кам’яна вата на горище також чудовий варіант для обігріву в холодному нестабільному кліматі.
  2. Мінеральна вата. Для горища незамінний матеріал. Утеплення холодного горища мінеральною ватою є відмінним вирішенням проблеми зменшення інфільтрації повітря, забезпечуючи достатню ізоляцію і хороші експлуатаційні характеристики. Мінеральна вата для мансарди економічна та проста в монтажі.
  3. Пінополістирол. Утеплення мансарди екструдованим пінополістиролом – ефективний та екологічно чистий метод утеплення зсередини будівлі. Пінополістирол для горища заощаджує гроші, оскільки власнику будівлі потрібна лише її установка, що значно дешевше, ніж інші форми ізоляції.
  4. Пінополіуретан. Це універсальний ізоляційний матеріал, який можна використовувати як компактну та енергоефективну альтернативу традиційним формам ізоляції. Утеплення горища пінополіуретаном (ППУ) має безліч переваг перед традиційним видом. Крім низької вологопоглинаючої здатності та хороших ізоляційних властивостей, він також має гарну стійкість до плісняви, грибка та гниття. Тому запінити горище пінополіуретаном чудова ідея!
  5. Керамзит. Це нетоксичний матеріал, який можна використовувати як облаштування комірки. Він забезпечує тепло та механічні ізоляційні властивості. Утеплення підлоги мансарди керамзитом є відмінним вибором для вашого покриття для підлоги.

Процес ізоляції горища складається з кількох етапів:

утеплення даху

  1. Встановлення розривів (у більшості випадків цю роль виконують балки даху).
  2. Укладання ізоляції у зазори між балками. Далі укладається гідроізоляційна мембрана. Винятком є пінополіуретан – цей матеріал добре відштовхує вологу.
  3. Укладання підлоги. Найчастіше для цих цілей використовуються листи фібро-волокна або фанери і керамзит. Також можна використовувати класичні дошки для підлоги.

Після укладання утеплювача дах та стіни обшиваються гіпсокартоном або листами фанери. Зазор між вікном та стіною можна закрити за допомогою монтажної піни. Якщо вікно обладнане на схилі даху, його потрібно герметизувати.
Тепле перекриття може допомогти шар ізоляції, укладений під час будівництва будинку. Це відбувається через протікання даху та ізоляції. У цьому випадку необхідно встановити додаткові ґрати та замінити зношену ізоляцію. Для запобігання намоканню матеріалу в майбутньому укладається пароізоляція.

Пароізоляція для мансардного даху

паробарьер для мансарды
Паробарьер для мансарды

При будівництві мансардного даху, що утеплює, необхідно використовувати гідро-пароізоляцію. Вона покриває всю поверхню даху від карниза до мостини і забезпечує додатковий захист від конденсату. Відсутність цього шару в покрівельному пирізі призводить до намокання утеплювача та передчасного руйнування балочної системи.

Нічне повітря в наших будівлях має тенденцію викликати повітряну конденсацію. Це може призвести до пошкодження водою та накопичення плісняви. Вода, яка може накопичуватися у вашому будинку, не тільки коштує дорого, але й може становити серйозну небезпеку для здоров’я, якщо ви не будете обережні.

Як вибрати гідропароізоляцію для даху?

Гідро пароізоляція на мансардних дахах захищає покрівельний утеплювач і дерев’яну конструкцію даху від насичення людського організму, що виникає вологою. Це знижує ризик появи плісняви та грибка у місцях підкладки.
Не плутайте пароізоляцію мансардного даху з мембраною, що розсіює надлишки вологи. Остання укладається на утеплювач і виконує функцію герметизації, але при цьому зберігає здатність “дихати” та вбирати вологу з поверхні утеплювача.
Матеріалами для пароізоляції покрівельної вологи є різні типи мембран:

  1. Поліетиленові або поліпропіленові шаруваті мембрани. Відрізняються низькою міцністю та легко переносять ушкодження мембрани.
  2. Багатоцільові мембрани – мають більш високу міцність і терміном придатності та можуть бути додатково посилені армуючим шаром.
  3. Відображувальні мембрани з шаром, що відбиває, з алюмінієвих листів – здатні утримувати тепло в приміщенні і є відмінним рішенням для дахів над саунами, басейнами або ванними кімнатами.

Правила встановлення гідро та пароізоляції даху мембран

Пароізоляція даху мансарди встановлюється поверх горищної ізоляції та закріплюється скобами. Стики тканини закріплюються монтажною стрічкою для забезпечення гідроізоляції.
При використанні матеріалу варто звернути увагу на такі поради:

  1. Панелі можна укладати у будь-якому напрямку там, де є чорнова ізоляційна прокладка. При кріпленні безпосередньо до балки аркуші слід розташовувати горизонтально.
  2. Необхідно визначити чорнові вкладення та вентиляційні пристрої.
  3. При використанні віконних отворів варто передбачити деформовані припуски (дипи).
  4. Поблизу вікна важливо приділити особливу увагу герметизації стиків та захистити матеріал від сонячного світла.
  5. Після закріплення пароізоляції слід прокласти дерев’яні рейки 25 мм.
  6. З’єднання та стики лицьового складання повинні бути ретельно проклеєні.
  7. Мінімальне покриття на одному аркуші має становити 10 см з іншим аркушем.

При обробці гіпсокартонним дахом і стінами використовуйте замість брусків спеціальні металеві профілі.

Грамотна та якісна робота з пароізоляції мансарди продовжує термін зберігання покрівлі та захищає домовласника від дорогого ремонту.

Опалення горища

Цей варіант набагато дешевше, до того ж, він забезпечує необхідний рівень пожежної безпеки. Якщо вам все ж таки потрібен камін, необхідно продумати, де ви зберігатимете паливо і правильно розташувати димар.
Рішення використовувати електроприлади має недоліки. Прилад, що використовується, повинен бути достатньо потужним, щоб обігріти всю мансарду. Це означає, що витрати на електроенергію неминуче зростуть. Крім того, багато тепло вентилятори сушать повітря та видають гучні звуки.

опалення на горищі

Особливу увагу потрібно приділити утепленню труб опалення на горищі.

З економічної точки зору найбільш правильним рішенням є розміщення автономного опалення на горищі. При стаціонарній системі опалення виробництво тепла в інших приміщеннях будинку має збільшуватися. Автономна система правильно обігріватиме горище, не збільшуючи навантаження на опалення будинку.

Електрика на горищі

Електрична система будівлі повинна бути спроектована так, щоб бути безпечною та справно працювати. Існує кілька способів проведення електрики на горище. Найпростіший спосіб – прокласти кабелі по стіні та сховати їх за пластиковими монтажними коробами або щитами.
Прихована проводка виглядає акуратно, але проводи слід прокладати під внутрішнім оздобленням. Для запобігання пожежі кабелі поміщають у спеціальні гофровані трубки.

Провід найкраще довірити фахівцям. Висока напруга в мережі може бути дуже небезпечною.

Утеплення підлоги мансарди

утеплення підлоги мансарди
Утеплення підлоги мансарди

Щоб забезпечити прийнятний мікроклімат, підлога мансарди має бути теплою, цьому необхідно приділити серйозну увагу. Тут необхідно встановити вибраний матеріал відповідно до інструкції з виготовлення. Утеплення горища та підлоги цього приміщення відіграє важливу роль у укладанні приміщення. Основна увага приділяється утепленню даху, але підлога також має бути виконана правильно. Підлогу мансарди зазвичай залишають з мінеральною ватою або скловолокном, шаром завтовшки 10-15 см. Технічне утеплення горища зсередини та зовні мінеральною ватою було розглянуто раніше. Ізоляція укладається між балками даху без проміжків і дуже щільно.

Перший – шар, що є поліетиленовою мембраною товщиною близько 200 мм.
Фахівці рекомендують укладати мембрану шаром 15 см. Для запобігання проникненню пари через з’єднання мембрани та її примикання до стіни слід використовувати з’єднання та ущільнювальні стрічки, що забезпечують паропроникність греблі.

підлога горища

Слід залишити зазор в 2 см для виключення проникнення овіння водяної пари. Розмір цього проміжку регулюється в залежності від висоти обробки. До проблеми гідропароізоляції слід підходити з усією можливою серйозністю, особливо в планованих мансардах з ванною та на кухні. Слід також подбати про примусову вентиляцію.

Як додатковий шар для підлоги на горищі рекомендується використовувати ізоляційну вату або скловолокно. Використовується пресований та рулонний матеріал. При використанні ізоляційних плит необхідно стежити, щоб їх розмір відповідав відстані між балками.

Проектування остаточного дизайну горищного інтер’єру

Для природного освітлення горища необхідно встановити мансардні вікна, які також виступлять як супутній елемент дизайн інтер’єру. На думку фахівців, площа вікон має бути не меншою, ніж 1\10 від загальної площі підпокрівельного простору. Вночі світло на горищі забезпечать стельові точкові світильники, настінні бра, настільні або підлогові лампи.

облаштування даху мансарди

Колірна палітра інтер’єру в мансардному приміщенні покликана візуально розширити простір. Тому в обробці варто використовувати світлі пастельні тони. Як декор можуть виступити балки перекриття, які необхідно обробити лаком. Меблі для мансарди найкраще замовити за індивідуальними розмірами кімнати. Таким чином вона гармонійно впишеться в інтер’єр.

Коли Ви проведете облаштування горища на дачі фото якого показуватимете рідними та блискучими. Коли дизайн інтер’єру заздалегідь і добре продуманий, то це вже половина ремонту!

Які висновки можна зробити?

Зробити горище житловою кімнатою під силу кожному. Прості правила планування допоможуть створити кімнату відпочинку для сім’ї. Особливу увагу слід приділити ізоляції – цей етап роботи має мінімізувати втрати тепла через дах. Залежно від ваших кліматичних умов, ви завжди можете вибрати найкращий варіант як зробити стару холодну комірку під дахом – теплим і затишним місцем для всієї родини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *