Дизайн інтер'єру

Як обрати стіл і стільці для кухні

стол и стулья для кухни

Для різних планувань кухні потребуються різні комплекти меблів, і це стосується як гарнітуру, де зазвичай зберігають продукти та посуд, так і стола зі стільцем. Навіть якщо ви не планували облаштовувати в кухні обідню зону, вам все одно знадобиться такий комплект для приготування їжі.

Якщо стіл та стільці на кухню будуть використовуватися лише для сімейних обідів, можна пошукати компактний комплект, проте, якщо до вас часто навідуються гості, пошукайте розкладний або більш широкий стіл. Переконайтесь, що висота стільців підходить для столу. Вибирайте матеріали та оздоблення, які доповнюють кухонний декор. Дерев’яні столи та стільці забезпечують теплу атмосфера, а метал виглядає більш сучасно.

Стіл і стільці для невеликої кухні

В такій кухні важливо максимально ефективно використовувати простір, а отже:

 • Виберіть невеликий або круглий стіл, який не займає зайвий простір. Розгляньте столи-трансформери, які можна розширити при необхідності та складати, коли вони не використовуються. Деякі складані моделі столів можна взагалі закріпити на стіні.
 • Шукайте столи із вбудованим зберіганням або поличками для додаткової функціональності.
 • Виберіть стільці з тонким профілем, які не відтягують на себе увагу і не загромаджують простір візуально. Стільці без підлокітників забезпечують відчуття відкритості.
 • Вибирайте складані стільці, які можна легко зберігати, коли вони не використовуються.

Стіл і стільці для великої кухні

Велика кухня дає більше простору для розміщення меблів. В той же час варто пам’ятати про зручність переміщень кімнатою.

 • Виберіть більший прямокутний або овальний стіл, щоб вмістити більше людей. Переконайтесь, що розмір стола пропорційний кімнаті. Виберіть стіл із подовжувачем, щоб розмістити додаткових гостей, коли це потрібно.
 • Вибирайте зручні стільці з м’яким та широким сидіння для більш тривалого обіду. Варто розглянути елегантні м’які стільці.
 • Експериментуйте зі змішуванням різних кольорів або столів стільців для більш еклектичного вигляду, також можна комбінувати крісла та бічні стільці.

Стіл і стільці для прямокутної кухні

Довга прямокутна кухня має свої переваги, але її дуже легко заставити меблями так, що ними буде не надто зручно користуватися.

 • Виберіть прямокутний стіл, який доповнює форму кімнати. Переконайтесь, що довжина стола пропорційна розміру кімнати.
 • В прямокутній кухні найбільш зручним для переміщення кімнатою буде розміщення стола паралельно найдовшій стіні. Залиште достатньо місця навколо столу для зручного сидіння та руху.
 • Вирівняйте стільці вздовж довгих боків столу для згуртованого вигляду. Переконайтесь, що стільці рівномірно розташовані.
 • М’які стільці привнесуть відчуття комфорту і дотик витонченості в інтер’єр кухні. Пам’ятайте, що їх стиль має збігатися з загальною естетикою кухні.

Уважно розглянувши розмір, форму та макет вашої кухні, а також ваші особисті уподобання, ви можете вибрати обідні меблі, які не тільки підходять до вашого простору, але підвищують його функціональність та привабливість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *