Дизайн інтер'єру

Декоративні перегородки в інтер’єрі

перегородки в интерьере

Планування квартир не завжди відповідають нашим очікуванням. Вона може бути незручною. Крім того, не завжди можна виділити окремі кімнати для всіх членів сім’ї. Цю проблему можна вирішити за допомогою різних типів перегородок.

Декоративні перегородки в кімнаті

Оригінальне та функціональне рішення для сучасних інтер’єрів – декоративні перегородки. Вони ідеально підходять для міських квартир, заміських будинків, офісів та навіть торгових центрів. З їхньою допомогою легко розділити приміщення на зони, підкреслити стиль оригінальним декором, тонко обмежити простір. Установка перегородок має переваги. З їхньою допомогою можна збільшити або зменшити простір, реалізувати оригінальні дизайнерські рішення або розділити приміщення на зони. Це означає розподіл компонентів, схожих за призначенням. До кухні можна віднести їдальню, а до вітальні – робочу зону. Кожна така частина може бути оформлена у своєму стилі.

Структура та види декоративних перегородок

декоративні перегородки
Декоративні ширми – один із найпростіших видів перегородок. Здебільшого вона складається із трьох і більше елементів. Легкість та мобільність ширми дозволяють легко переміщати її в інше місце, урізноманітнюючи та змінюючи інтер’єр.
Така ширма ідеально підходить для квартир-студій або меж великих приміщень. Візерунок ширми також сприяє зміні дизайну інтер’єру. По вертикалі він піднімає кімнату, по горизонталі – розширює простір, підкреслює яскравість та контрастність.

Функціональними елементами на перегородках може бути полиці. Крім того, розділення кімнати дає додаткове місце для зберігання дрібних дрібничок, сувенірів, фоторамок, книг і т.д.

Найбільш складними та місткими є розсувні перегородки. Як правило, це розсувні конструкції, які заощаджують простір і дуже зручні у використанні.

Звичайно, не варто змішувати в одній квартирі середньовічний та сучасний декор. Однак відповідно до уподобань кожного мешканця можна створити персональні зони, що відповідають сучасним тенденціям. Крім того, загальні зони мають бути стилістично нейтральними та мінімалістичними, без яскравих акцентів.

Правила зонування міжкімнатних перегородок

Щоб зонування було не лише декоративним, а й функціональним, дизайнери дотримуються певних правил:

  1. Необхідно враховувати форму приміщення.
  2. Результатом поділу має стати пояс, що повністю відповідає поставленому завданню.
  3. Студію прямокутної форми не можна ділити по вертикалі. Це з тим, що секції будуть занадто вузькими. Оптимальним рішенням є поділ по вертикалі.
  4. Ще один важливий нюанс – розташування вікон та дверей. Навіть якщо вони досить широкі, їх не можна ділити навпіл. Якщо вікно лише одне, потрібно вирішити, де вам потрібно більше природного світла (дитячі кімнати, кабінети). Якщо вікно знаходиться всередині, виникає кілька проблем. Можливо, потрібна низька перегородка (до підвіконня).
  5. Необхідно визначити площу, яка буде передпокою. Це залежить від ширини.
  6. Маленькі кімнати з низькими стелями не можна заповнювати меблями, будівельними конструкціями та іншими громіздкими предметами.
  7. Обов’язково сплануйте не тільки архітектурні елементи квартири, а й зразкове розташування меблів, її розміри, а також підхід, на якому вони розміщуватимуться. Для цього ви можете скористатися послугами дизайнера або скласти план самостійно – на папері або за допомогою комп’ютерної програми. Можливо, у зображенні всіх бажань є явна помилка або хочете щось змінити.

Часто, крім перегородок, використовуються інші методи розмежування, наприклад, різна обробка, освітлення, підлоги і стелі. У цьому випадку вони повинні поєднуватись один з одним, а їх застосування має бути технічно можливим.

Міжкімнатні дзеркальні перегородки в інтер’єрі

дзеркальні перегородки

Дзеркала в інтер’єрі стають дедалі оригінальнішими та унікальнішими, оскільки власники як приватних, так і громадських інтер’єрів хочуть привернути увагу відвідувачів та гостей. Інтер’єри мають залишати лише найпозитивніші враження. Дзеркальна перегородка всередині будинку відмінно підходить для таких проектів.

Міжкімнатні дзеркальні перегородки – цікаве рішення для інтер’єру квартири, будинку або офісу. Це пов’язано з тим, що чудові властивості дзеркал при створенні дизайну інтер’єру дозволяють досягти найнесподіваніших і найнезвичайніших результатів. Можна легко створювати дивовижні оптичні ілюзії, які нікого не залишать байдужим.

Дзеркала, що використовуються в перегородках, можуть займати всі стулки перегородки або використовуватися як окремі вставки, адже поєднання прозорого скла та дзеркала теж дуже цікаво. Використання дзеркальних перегородок може бути різним.
Наприклад, розсувні дзеркальні перегородки можна використовувати в квартирах або спеціалізованих будинках для створення гардеробних кімнат або кабінетів. За допомогою таких перегородок можна приховати від цікавих процвітаючий вигляд за, але в той же час створити результат збільшення простору в приміщенні, на яке звернена тильна сторона. Коли дзеркальна пересувна розсувна використовується в офісі, вони можуть бути встановлені з метою маневрування простором.

Міжкімнатні дзеркальні перегородки можуть бути порожніми, прозорими або розсувними. Існують також складні дзеркальні панельні перегородки. Порожні перегородки не мають елементів і мають плоску дзеркальну поверхню. Потім прозорі, розсувні та складні дзеркальні перегородки мають відповідний тип деталей.
Частково або повністю дзеркальні перегородки можуть бути покриті малюнком або візерунками. Дзеркальні перегородки прикрашають традиційними способами:

  • матують,
  • завдають
  • шовкографію,
  • розписують і т.д.

Дзеркальні перегородки можуть бути пофарбовані в традиційні срібні тони або бронзові відтінки. Це дозволяє “адаптувати” такі перегородки до інтер’єрів різних стилів та колірних форм. Далі рами перегородок (якщо є) можна пофарбувати в колір, який добре поєднується з обраним кольором перегородок.
Аксесуари відіграють важливу роль при встановленні дзеркальних перегородок усередині приміщення. Як відомо, недосконалість тут неприпустима, оскільки дзеркала можуть наголосити на особливо сильних недоліках. Тому до комплектуючих цих перегородок висуваються жорсткі вимоги. Їх зовнішній вигляд та технічні характеристики повинні повністю відповідати високій якості дзеркальних перегородок.

Міжкімнатні скляні перегородки

скляні перегородки
Одноманітність стає нудною та бездумною щодо квартир. У пошуках “свіжого погляду” дизайнери все частіше вдаються до скла. Здавалося б, що можна зробити? Будувати нові стіни? Не завжди. Іноді можна обійтись елегантними скляними перегородками. Вони чудово справляються із завданням розмежування простору зони. Завдяки їм ми можемо оптимізувати приміщення. Такі варіанти підходять для кафе, офісів, торгових центрів та квартир.

Основні види скляних перегородок

Виготовляються у різних варіантах, кожен із яких має своє призначення. Перш ніж розпочати, важливо зрозуміти кілька моментів, що стосуються цього питання. В офісах певні перегородки, жорстко закріплені на даху та підлозі, вирізняються своїми звукоізоляційними властивостями. Такі перегородки використовуються і в будинках, але тут популярніші мобільні перегородки. Завдяки тому, що вони мобільні, з’являється більше варіантів використання простору. Пальму першості за практичністю віддають перегородкам. За допомогою таких конструкцій можна за лічені секунди розділити приміщення на частини. Вони поширені в різних розсувних та збірно-розбірних типах.

Особливості конструкції скляних перегородок

Конструкція скляної перегородки – це не рами із прив’язаними до країв рамками. При фіксації їх наклеюють силіконовим клеєм.
Каркасні конструкції – це перегородки з різних матеріалів, таких як алюміній, сталь, дерево чи ПВХ зі скляними вставками.

  1. Подвійна конструкція захищає жалюзі між рамами або декоративними елементами.
  2. Додатковою перевагою є покращена звукоізоляція.
  3. Проте для очищення зсередини конструкцію необхідно частково розбирати.
  4. Одінарні конструкції дешевші та простіші в обслуговуванні, але забезпечують нижчий рівень звукоізоляції.
  5. Підстава скляної перегородки зазвичай не така сама, як скло, що використовується для вікон або міжкімнатних дверей.

У багатьох випадках це навіть загартований матеріал із підвищеною міцністю. Це підвищує безпеку для всіх сусідів та гостей. При розбиванні воно розсипається на дрібні уламки без гострих країв. Який би варіант ви не вибрали, при встановленні скляних перегородок важливо використовувати високоякісні інструменти та будівельні матеріали.

Розсувні міжкімнатні перегородки

Міжкімнатні розсувні перегородки не тільки розмежовують простір, але сьогодні вони також є елегантною частиною інтер’єру.

Експлуатаційні розсувні перегородки

розсувні перегородки київ
Вони використовуються для поділу простору на дрібніші зони. Перегородки можна встановлювати як у великих, так і маленьких приміщеннях. Наприклад, в однокімнатній квартирі перегородки ідеально підходять для поділу спальних зон. Завдяки різноманітності матеріалів та аксесуарів, розсувні перегородки органічно виглядають практично у будь-якому інтер’єрі.

Метод розмежування міжкімнатних розсувних перегородок

Розсувні перегородки часто використовують для відокремлення кухонної зони від вітальні. Це робиться для захисту від диму та запахів, а також шуму. У квартирах-студіях перегородки використовуються для відокремлення спальної зони від загальної. Скляні перегородки ідеально підходять для невеликих приміщень, оскільки вони зберігають легкість та легкість інтер’єру.
С-подібні перегородки ідеально підходять для відділення частини кімнати під офіс. А якщо ви вирішили організувати робоче приміщення у вигляді лоджії у поєднанні з кімнатою, то для її поділу можна використовувати розсувні перегородки.
Щоб додати світла та візуального простору до передпокою, поставте замість глухої стіни прозору перегородку з прорізами. Спальня відокремлена від вбиральні скляною перегородкою. Це чудова альтернатива відкритим системам зберігання.

Основні матеріали

Сучасна промисловість ремонту пропонує безліч варіантів розділових матеріалів. Ви легко підберете відповідний варіант за кольором, фактурою та стилем для вашого інтер’єру.
Метали. Декоративні штучні вироби надають особливого характеру, солідності і навіть суворості інтер’єру. Такі конструкції досить дорогі та підходять не для будь-якого інтер’єру.
Скло. Найширший і найулюбленіший дизайнерами вид перегородок. Вони практичні та функціональні, не заповнюють простір та візуально збільшують його у разі використання прозорого скла.
Гіпсовий профнастил. Універсальний та практичний матеріал. Може використовуватися для створення конструкцій будь-якої складності та розміру.
Дерево. Воно приносить тепло та затишок, а різьблені декоративні візерунки створюють особливу атмосферу. Дерев’яні перегородки поєднуються як із класикою, так і з сучасним мінімалізмом.

Давайте зробимо висновок

Підібрати найкращий варіант інтер’єру та виконати дизайн інтер’єру може лише фахівець.
Ремонт – це просто та спокійно для кожного. Головне – правильно розставити пріоритети!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *