Дизайн інтер'єру

Кухня в скандинавському стилі

кухня в скандинавском стиле

Скандинавський стиль – це стиль дизайну, що зародився у Скандинавії. Для нього характерна простота та мінімалізм з упором на функціональність.

Які бувають стилі на кухні?

Скандинавський стиль підкреслює використання натуральних матеріалів, таких як дерево, камінь, метал та скло. Дизайн чистий, простий та функціональний з акцентом на простір та світло.

Країни Північної Європи десятиліттями лідирують у світі за стійкому способу життя. Вони також несуть відповідальність за багато інновацій у галузі архітектури, дизайну, моди та кулінарії, які поділяють прагнення до простоти та функціональності.

скандинавська кухня

Кухня в скандинавському стилі характеризується лінійним дизайном, в якому шафи та місця для зберігання розташовуються з одного боку кімнати. Інша сторона зазвичай залишається відкритою для використання як обідня зона або житлове приміщення.

Лінійні кухні мають мінімалістичний дизайн із простими лініями та формами. Скандинавський дизайн кухні часто виготовляється з натуральних матеріалів, таких як дерево, метал та камінь. Такий тип дизайну можна зустріти як у традиційних будинках, так і у сучасних квартирах.

Скандинавський декор – основа стилю

Основа скандинавського декору – простота та функціональність. Зосередження уваги на цих двох аспектах полегшує людям догляд за своїми будинками, які, як правило, невеликі через велику кількість природного світла. Скандинавський декор також включає натуральні матеріали.

Скандинавський декор був популяризований Скандинавією та характеризується чистими лініями, дизайном та упором на функціональність. В основі цього стилю лежить простота та функціональність з упором на натуральні матеріали.

Йдеться не про те, щоб мати останню тенденцію або бути в тренді, а про те, щоб бути позачасовим та автентичним.

Важливі характеристикискандинавської кухні

Скандинавські країни відомі своєю кухнею, яка відрізняється простотою та функціональністю.

Скандинавський декор планування

Скандинавська кухня може бути відкритою планування або мати більш традиційне планування кухні у вашому будинку .

скандинавський відкриті полиці на кухні

Основна ідея цього тренду в дизайні інтер’єру – створити простір, в якому жителі не тільки готують, але й живуть та взаємодіють один з одним. Важливо мати достатньо місця для зберігання всіх ваших потреб, а також не допускати безладу на стільниці, щоб уникнути непотрібних факторів, що відволікають, поки ви працюєте над приготуванням їжі або прибиранням після вечері.

У скандинавській кухні ви не побачите нічого химерного чи розкішного. Вся справа в стильному, невибагливому дизайні. Краса полягає в деталях предметів повсякденного побуту, які ви можете знайти щодня у власному будинку.

 1. На відкритих полицях акуратно розставлений простий білий посуд, цікаві келихи з “битого” скла, рідкі вази, металеве кухонне начиння, книга рецептів у пошарпаній палітурці.
 2. На стінах – чорно-білі картини, постери або фотографії у дерев’яних рамах із щільним паспортом.
 3. На вікнах – світлі лляні фіранки. На підлозі – візерункова доріжка, виткана турботливими руками бабусі. Освіжити та оживити простір можна за допомогою кімнатних рослин у керамічних горщиках.

Все це вже не просто декор, що штучно прикрашає простір, а улюблені деталі, що створюють той самий заповітний скандинавський “hygge” – домашню атмосферу тепла і затишку, що розповідає вашу особисту історію.

Освітлення кухні в скандинавському стилі

Скандинавська кухня призначена для того, щоб бути функціональною та красивою кімнатою. Висвітлення відіграє у оформленні цього простору. Освітлення має бути м’яким, привабливим і створювати теплу атмосферу. Скандинавський стиль має бути функціональним, а це означає, що світильники мають бути легко доступними, щоб полегшити приготування їжі та інші домашні справи. Висвітлення також має сприяти отриманню природного денного світла з вікон, що виходять на південь. Висвітлення відіграє важливу роль у цьому дизайні.

Освітлення кухні в скандинавському стилі

Скандинавська кухня характеризується чистим та простим дизайном з акцентом на природне освітлення. Розміщення меблів, таких як стіл, стільці та плита, зазвичай перед вікнами.

Природне світло є ключовим елементом скандинавської кухні.

Крім того, для центрального світла вибирайте модні металеві люстри з елементами під дерево.

Для освітлення робочого місця виберіть практичні світлодіодні лампи LED.

А щоб стильно розслабитися після довгого дня, додайте бра і торшери з металу або лози, що випромінюють тепле світло для вашого затишку.

Кухня-вітальня у скандинавському стилі

Вітальня в скандинавському стилі – це простий, чистий і сучасний простір. Це відкритий простір, який включає в себе кухню та їдальню. Вітальні у скандинавському стилі зазвичай оформлені у нейтральних тонах, таких як білий, чорний, коричневий та сірий.

Особливості вітальні у скандинавському стилі:

 1. Відкрите планування
 2. Нейтральні кольори
 3. Мінімалістичний дизайн
 4. Лаконічність

Крім того, вони мають простий аскетичний дизайн.

Компактна сканді кухня як оптимальне рішення для вітальні

компактна кухня

Компактні скандинавські кухні стають трендом у сучасному суспільстві. Такий тип кухні є гарним рішенням для тих, хто мешкає в невеликих приміщеннях. Вони дуже ефективні та можуть бути адаптовані до будь-якого типу приміщення. Ось кілька ідей, як зробити маленький простір більшим.

 • Пофарбуйте стіни в інший колір, ніж решта кімнати.
 • Внесіть цікаві предмети меблів, щоб кухня здавалася більш просторою та повітряною.
 • Створіть фокус із центральним елементом, таким як відкрита система стелажів або декоративний острів, який привертає увагу, але не пригнічує.

Скандинавський стиль у маленькій кухні

Найкращий спосіб облаштувати маленьку кухню в скандинавському стилі – думати про неї як про продовження вітальні. Таким чином, ви можете уникнути розриву потоку і те, що ваша кухня не буде виглядати як окрема кімната, яка не належить вашому будинку. Завітайте до скандинавського магазину, ви будете вражені тим, скільки предметів можна використовувати для прикраси!

Основні матеріали для створення сканді-інтер’єру на кухні

матеріали сканді кухні

Кухня Scandi – це стиль, орієнтований на високоякісні матеріали, прості форми та загальну чисту естетику. Нерідко можна знайти будинок у скандинавському стилі з дерев’яними підлогами, білими стінами та чорними стільницями.

Використання натуральних матеріалів, таких як дерево, мармур або бетон, відрізняє кухню Scandi від інших. Дерево використовується для виготовлення шаф та підлогових покриттів, а мармур чи бетон – для стільниць та фартухів. Дизайн кухні часто використовує більш відкрите планування з великим центральним островом. Його також іноді називають «ліжечком» — маючи на увазі як його форму, так і те, що він нагадує велике ліжечко.

Оздоблення стін та стелі в стилі скандинавський лофт

У скандинавському стилі лофт стіни зазвичай білі, а стелі високі. Щоб додати кімнаті трохи кольору, можна використовувати картини та інші настінні прикраси.

Оздоблення стін і стелі в скандинавському стилі лофт зазвичай мінімалістична. Мета полягає в тому, щоб створити відчуття простору, світла та легкості.

У цьому типі оздоблення стіни зазвичай залишають білими або покривають світлими кольорами, такими як бежевий або жовтий. Стелі часто залишають відкритими та забарвлюють у білий або кремовий колір.

Читайте також 5 кращих матеріалів, які можуть замінити дерево

Прикраси, які можна використовувати для цього типу дизайну, часто є простими елементами, які не займають багато місця. Вони включають в себе такі речі, як рослини, картини, скульптури та інші дрібні предмети меблів.

Сканді стиль найкраще підходить для невеликих кімнат. Скандинавський стиль лофт погано працює у великих приміщеннях через відсутність місця для пересування.

Вибираємо покриття для підлоги скандинавської кухні

Скандинавська кухонна підлога розроблена таким чином, щоб вона була міцною і легко чистилася. Дизайн покриття для підлоги зазвичай виконаний у світлому кольорі, що полегшує його прибирання.

підлога для кухні сканді

Цей тип покриття для підлоги зазвичай виготовляється з натуральних матеріалів, таких як дерево і камінь.

Наприклад, ІКЕА пропонує широкий вибір недорогих сучасних підлогових покриттів, які ідеально підходять для скандинавської кухні.

Прозора підлога з епоксидних смол – відмінний спосіб заощадити гроші та покращити зовнішній вигляд будь-якого приміщення. Епоксидна смола забезпечує стійкі до подряпин водонепроникні поверхні, які можна налаштувати відповідно до декору будь-якого приміщення.

Кухонний фартух – особливий елемент Сканді-кухні

Кухонний фартух – важливий елемент скандинавської кухні. Він використовувався скандинавами протягом століть і використовується досі. Фартух зазвичай робиться з бавовни або льону і звисає з шиї, закриваючи передню частину тіла. Найчастіше він білий, але може бути синім або зеленим.

Є дві основні причини носити фартух у Скандинавії:

 1. Для захисту одягу
 2. Щоб зігрітися

Ношення фартуха також можна розглядати як продовження скандинавської культури чистоти. У скандинавській кухні тарілки часто переносять з однієї частини столу в іншу, і з їх звичками до чистоти багато людей використовуватимуть серветку, щоб витерти руки, перш ніж залишити стіл, а не просто пальцями. Фартух теж є

Меблі як частина скандинавського інтер’єру

меблі скандинавської кухні

Скандинавські меблі відрізняються простотою, практичністю та функціональністю конструкції. Скандинавські кухні спроектовані так, щоб максимально використовувати невеликий простір із вітальнею та складськими приміщеннями відкритого планування. Кухонні меблі спроектовані таким чином, щоб розташовуватися впритул до прилавка, тому не залишається марно. Є велика комора та відкриті полиці для зберігання посуду, столових приладів тощо.

Простір, що з’єднує кухню та їдальню, дозволяє зберігати продукти, а не переносити їх з однієї кімнати до іншої.

Колірна гами для кухні Scandi

Вибір правильної кольорової гами для кухні Scandi може бути складним. Але з невеликою допомогою ви можете знайти ідеальні кольори для свого простору та зробити його схожим на будинок.

Ключом для пошуку ідеальної колірної схеми є використання кольорів, які гармонують один з одним. Ось деякі з наших улюблених колірних схем для кухонь Scandi:

 • Кремовий та коричневий
 • Кремовий та сірий
 • Білий та червоний
 • Сірий та коричневий

Важливі деталі скандинавської кухні

Прикраса стін не дуже поширена у Скандинавії, тому це була дуже важлива деталь, яка привернула мою увагу, коли я відвідав цей регіон.

Скандинавський стиль простий і лаконічний, але їжа, яку вони їдять, зовсім не проста. Кухня варіюється від країни до країни, але загалом це те, що можна назвати «зручною їжею».

Сантехніка

сантехніка для кухні сканді

Строго лаконічна сантехніка – це 100% вибір скандинавів. Це система, яка заощаджує воду та енергію, використовуючи гравітацію для переміщення води з резервуару в чашу. Труби розташовані вертикально, тому насос не потрібний, а деталей менше, ніж у традиційній системі. Сантехніки пропонують послуги домовласникам, проектування систем водопостачання або монтаж власникам багатоквартирних будинків, власникам бізнесу та іншим постачальникам послуг. Вони ліцензуються керівним органом (зазвичай муніципалітетом), який видає ліцензії практикуючим сантехнікам. У кожному окремому штаті діють власні ліцензійні вимоги з різним ступенем контролю залежно від попиту на сантехнічні послуги. У його ролі ліцензованого сантехніка з багаторічним досвідом

Які недоліки скандинавських кухонь?

 • Недоліки скандинавської кухні в тому, що в ній залишається мало місця для зберігання і важко знайти місце для столу.
 • Також якщо ви любите багато строкатих кольорів та яскравих рішень, то сканді декор не для вас!

Висновок

У цій статті ми розглянемо історію скандинавського стилю, як він виглядає у різних просторах будинку і що він означає для сучасних домовласників. Ми також поділимося деякими ресурсами, які допоможуть вам розпочати власне перетворення у скандинавському стилі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *