Поради

Захист від каменепадів зі скель

Захист укосів і каменепадів (ЗОК)

Завершено роботи по захисту укосів і каменепадів на комплексі “звір” в Рієці. Для цього проекту провели інженерно-геологічні та геотехнічні дослідження і випробування і виконали детальний проект захисту укосів і каменепадів.

Нагляд за проведеними нами захисними роботами включав аналіз і перевірку ситуації на місці, а також коригування проекту.

обвалення скель

Розташування

Мікроположеніе розглянутого схилу на території комплексу “Цвір” знаходиться в північно-західній частині правого берега русла річки Річина, в кінці вулиці Водоводної, за комплексом будівель уздовж під’їзної дороги до комплексу “Цвір”. Він представлений у вигляді крутого до субвертикального схилу приблизно Західно-східного простягання. Більш круті частини схилу представлені у вигляді голого скельного масиву, а більш помірно круті частини зарості низькою рослинністю і рідкісними деревами. В районі схилу є кілька невисоких стін, складених з кам’яних блоків. Підстава схилу повністю забудовано у вигляді існуючих будівель і асфальтованих поверхонь. Висота місцевості становить приблизно 8,0 м над рівнем моря біля підніжжя схилу і до 95,0 м над рівнем моря в місці розташування існуючого захисного бар’єру від каменепаду під об’їзною дорогою Рієки.

З часом в цьому місці спостерігався каменепад невеликих скельних блоків, що створювало загрозу для користувачів під’їзної дороги до комплексу. Виконання робіт почалося в березні 2021 року і було завершено в травні 2021 року.

дослідження скель

Геотехнічні дослідження та випробування

З метою розробки проекту виробництва будівельних робіт (Геотехнічна частина) для захисту укосів і каменепадів були зафіксовані точки спостереження в місцях проведення інженерно-геологічних вимірювань і визначені місцеві інженерно-геологічні умови. Крім того, ми виконали інженерно-геологічне картування, геологічну розвідку більш великої території, геотехнічну розвідку місця розташування і обробку даних попереднього дослідження.

Геотехнічні та інженерно-геологічні дослідження і випробування були проведені в березні 2017 року. Додаткове інженерне картування на ділянці було проведено в березні 2020 року

Захист схилу (ЗС)

стат

Заходи щодо усунення наслідків

В рамках захисту укосів і каменепадів були заплановані роботи з підвищення стійкості укосів і захисту від каменепадів.

  1. захист схилу включала установку наступних заходів захисту:
  2. захист нестійких блоків шляхом установки анкерів;
  • стрижневі анкери;
  • захисна сітка;
  • установка бар’єрів для захисту від каменепаду.
  • перед початком робіт із захисту схилів територія була очищена від рослинності, чагарників і дерев, а також глини, каменів і пухких блоків за допомогою продувки повітрям під тиском.

захист від каменю

Після розчищення на підставі проектних даних були нанесені кілками і позначені (висота і положення) позиції заходів щодо захисту схилу.

Для запобігання обвалення каменепадів захист схилу була виконана шляхом установки захисної оцинкованої шестикутної сітки подвійного кручення типу 8×10. Сітка була додатково посилена бетонними вантажами в нижній частині. Обважнювачі виготовлені з бетону класу міцності на стиск c 25/30, розміри 30x30x10 см.

Захисна сітка

На частині схилу нестійкий скельний блок був закріплений шляхом установки стрижневих анкерів (мінімальний діаметр Φ = 32,0 мм) зі сталі B 500B, довжиною L = 3,0 і 6,0 м.стрижневі анкери були встановлені в потенційно нестійкий скельний блок. Анкери мають опорну плиту, яка приклеюється до поверхні схилу. Вони встановлюються мінімум через 10 днів після ін’єкції і затягуються із зусиллям P0 = 50,0 кН.

захист сіткою

Захист від можливих майбутніх каменепадів включав будівництво захисних бар’єрів від каменепадів B-ZVIR – 1 і B-ZVIR-2 з потенційним поглинанням енергії (енергоємністю) 1000,0 кДж.

Після видалення рослинності була проведена геодезична розмітка стовпів бар’єру. На підставі огляду розмітки і кращого розуміння ситуації на місцевості і за погодженням з інвестором, проектувальником і підрядником, а також відповідно до докладних технічних інструкцій виробника для кожного бар’єру було визначено точне місце розташування, відстань між ними і довжина бар’єру для захисту від каменепаду.

Довжина побудованого бар’єру B-ZVIR-1 становить 40,0 м, а довжина побудованого бар’єру B-ZVIR-2 – 36,0 м. Загальна довжина побудованих бар’єрів для захисту від каменепаду становить 76,0 м.

Висновок

За підрахунками stroitelstvo24, роботи на об’єкті тривали близько 3 місяців.