Дизайн інтер'єру

Навіщо дизайн-проект інтер’єру? Думка професійного дизайнера

Дуже багато з тих, хто задумався про перетворення свого житла, починають міркувати над тим, а чи так уже потрібен дизайн-проект і чи не можна обійтися якось без нього, тим більше що в інтернеті достатньо картинок з красивими інтер’єрами, бери та роби за образом і подобою…

А що з цього приводу думають професійні дизайнери? Як вони пояснюють необхідність розробки дизайн-проекту? Свою думку на це питання висловлює фахівець з дизайну Владислав Кряжев.

Потрібен проект інтер’єру

Ура, ви наважилися! “Хочу зробити інтер’єр своєї мрії! У своєму будинку (квартирі, кімнаті)…“,- заявили ви своєму чоловікові, дружині, дітям, батькам, друзям чи самому собі. Що тут можна сказати? Тільки одне: Відмінне рішення. Це правильно. Це важливо. Це чудово!” І тепер вам потрібна допомога професіонала в питаннях перетворення простору, щоб зрозуміти, як діяти далі.

Особисто я створення інтер’єру порівнюю з подорожжю за тридев’ять земель. І щоб не загубитися в лісі, не потонути в болоті і не петляти на одному місці потрібно:

  • По-перше, зрозуміти, куди ви хочете дійти, тобто яким буде ваш інтер’єр.
  • По-друге, знайти провідника, тобто дизайнера, і бажано “не Сусаніна”.
  • По-третє, вам треба намалювати маршрут на карті з рухом з пункту А, (оштукатурені стіни, стяжка, кіркові підлоги, сантехнічні комунікації) в пункт Б (ваш ідеал інтер’єру).
  • По-четверте, розрахувавши сили та дотримуючись розробленого маршруту, здійснити цю подорож, повну незвичайних пригод та захоплюючих відкриттів.

Так ось проект інтер’єру одночасно є і картою, і маршрутом.

Залежно від площ приміщень, складності технічних завдань та художніх побажань, проект інтер’єру може бути узагальненим (ескізним) або детальним (робочий проект), з фотографічно точними 3D-картинками або стильними дизайнерськими начерками. З підбором конкретних матеріалів, світильників, меблів або із загальними рекомендаціями, що потрібно знайти.

Тобто на руках у вас може опинитися як навігатор з докладним маршрутом, так і потерті уривки старої карти, приблизна схема вугіллям по бересті, а то й зовсім словесний путівник – іди туди, не знаю куди…

Звичайно, ці путівники коштуватимуть різні гроші. І для їхньої підготовки потрібен різний час. А що вибрати  перше, друге чи третє – вирішувати вам.

Можу лише пояснити переваги, які дає повний проект.

По-перше, ви отримаєте ексклюзивний дизайн вашої міської квартири чи заміського будинку. Великий обсяг картинок з інтер’єрами з інтернету найчастіше накриває з головою. Подобається багато? Як це все поєднати? Відповідь – ніяк. Майбутній інтер’єр – не паззл із окремих фрагментів. Це гармонійне ціле, що враховує безліч вимог та умов. Він “вирощується” дизайнером як живий організм.

По-друге, у вас з’явиться ясне та достовірне уявлення про те, яким буде ваш інтер’єр. Психологи знають, які фокуси робить нашу свідомість, видаючи бажане за дійсне. І як легко впасти в чарівність слів про майбутній красивий інтер’єр… Прокиньтеся! Перевірте ще раз уявлення про майбутній інтер’єр у 3D-візуалізаціях і кресленнях. Щось виправити в них простіше, ніж у реальному інтер’єрі.

По-третє, повний проект є чітким планом дій для будівельників. По ньому вони звіряють усі свої дії та не займаються самодіяльністю.

По-четверте, проект дає можливість скласти реальний план – свого роду мережевий графік виконання пунктів проекту, виходячи з чітких уявлень про обсяги та зміст майбутніх робіт. На жаль, такий план-графік – не таке вже поширене явище сьогодні на будівництві. Хоча саме він дозволяє будівельникам мати чіткий план дій перед очима та витримувати терміни. Для замовника такий графік теж має велику користь, тому що дозволяє вчасно помітити відставання про терміни здачі робіт.

Загалом все має йти за планом, і створення інтер’єру тут не виняток. Так що, роздумуючи над тим, чи потрібен вам чи не потрібен дизайн-проект, не відмовляйтеся від чіткого плану дій. Коли його немає, то шляхи-дороги можуть завести невідомо куди, і до чого ви прийдете, яким вийде інтер’єр, нікому не відомо. І не факт, що ви отримаєте те, що вас потішить. Тому шукайте грамотного спеціаліста з дизайну, з яким ви разом і совер шите цю захоплюючу подорож під назвою перетворення інтер’єру.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *