Для чого потрібні локальні мережі, і якими вони можуть бути? Як приєднати до одного інтернет-каналу кілька комп’ютерних механізмів? Яке обладнання потрібно для зведення побутової мережі? На всі ці та інші більш значні питання вам нададуть stroitelstvo24.kiev.ua рішення в даному джерелі.
Як створити локальну мережу
Перш ніж ви навчитеся власноруч проектувати і налагоджувати побутові локальні мережі, давайте відповімо на основне питання: «а для чого вони потрібні?».
Саме поняття локальної мережі означає з’єднання декількох ПК або комп’ютерних механізмів в цілу технологію для розміну інформацією між ними, а також загального використання їх обчислюваних ресурсів і віддаленого обладнання.
локальні мережі дають можливість:
Ділитися даними (кінофільмами, музикою, платформами, іграми та іншим) між учасниками мережі. При цьому для перегляду кінофільмів або вислуховування музики абсолютно не обов’язково вписувати їх до себе на вінчестер. Швидкості передових мереж ЛВС дають можливість це робити безпосередньо з комп’ютера або мультимедійного пристрою.
Включати синхронно кілька механізмів до мережі через 1 канал доступу. Мабуть, це одна з найбільш популярних функцій локальних мереж, так як в наш час перелік обладнання, в якому може застосовуватися об’єднання з глобальною мережею, досить високий. Крім різної комп’ютерної техніки і мобільних телефонів, зараз правомочними учасниками мережі стали телеприймачі, CD/Blu-Ray програвачі, мультимедіа медіаплеєри і різна побутова техніка, починаючи від холодильників і закінчуючи кавоварками.
Разом використовувати комп’ютерне віддалене обладнання, таке як принтери, МФУ, сканери і мережеві сховища даних (NAS).
Разом використовувати обчислювані продуктивності ПК учасників мережі. При функціонуванні з платформами, що вимагають важких обчислень, наприклад як 3D-візуалізація, для підвищення потужності і форсування обробки даних, можна використовувати вільні джерела ПК. Так що, маючи кілька слабких машин з’єднаних в локальну мережу, застосовують їх підсумкову потужність для проведення ресурсномістких завдань.
Бачте, створення локальної мережі навіть в масштабах однієї квартири, може доставити багато користі. Тим більше, що утримання будинку декількох механізмів, що вимагають включення до мережі-Інтернет, давно не унікальність і з’єднання їх в спільну мережу, вважається своєчасною метою для багатьох клієнтів.
Головні основи зведення локальної мережі
У більшості випадків в локальних мережах застосовуються 2 головних види передачі даних між ПК по дротах, такі мережі іменуються провідними і застосовують технологію Ethernet, а також за допомогою радіосигналу по бездротових мережах, сконструйованих на основі еталона IEEE 802.11, який не менш відомий користувачам під найменуванням Wifi.
На даний момент провідні мережі до сьогоднішнього дня забезпечують найвищу пропускну дієздатність, даючи можливість користувачам ділитися інформацією зі швидкістю до 100 Mbit/c (12 Мегабайт/c) або до 1 Гбіт/з (128 Мегабайт / з) виходячи з застосовуваного обладнання (Fast Ethernet або Gigabit Ethernet). Незважаючи на те що передові бездротові технології виключно на теоретичному рівні також можуть забезпечити передачу даних до 1.3 Гбіт/c (стереотип Wifi 802.11 ac), на ділі дана цифра виглядає набагато скромніше і як правило не перевершує величину 150 300 Mbit/с. Виною тому служить дорожнеча швидкісного Wifi обладнання і малий рівень його використання в поточних мобільних приладах.
Зазвичай, всі передові побутові мережі організовані за одним принципом: ПК клієнтів (діючі установки), оснащені мережевими адаптерами, об’єднуються між собою через особливі перемикальні пристрої, в ролі яких можуть грати: маршрутизатори (роутери), комутатори (хаби або світчі), точки доступу або модеми. Детальніше про їх відмінності і напрямках ми поговоримо нижче, а в даний час просто знайте, що без цих електронних коробок, з’єднати кілька ПК в одну технологію не вийде. Порада і висновок-мінімум чого можна досягти, це зробити міні-мережу з 2-ух ПК, з’єднавши їх, між собою.