Сантехніка

Калібрування труб

Під час будівництва нового будинку або капітального ремонту старого будинку часто можна встановити нову сантехніку. Це пов’язано з тим, що стара водопровідна система може бути настільки старою або пошкодженою, що ремонт вже неможливий, і доводиться демонтувати та перебудовувати всю систему водопостачання. У більшості будинків, збудованих у 1950-х та 60-х роках, це вже давно назріло.

Звичайно, ви можете спробувати виконати роботу самостійно, але оскільки це складне завдання, що потребує інструментів, краще довірити створення нової сантехнічної системи професіоналам.

Проектування сантехніки – планування

Перший крок у проектуванні нової сантехнічної системи – це планування. Це само по собі вимагає спеціальних знань експлуатації систем, оскільки всі хочуть, щоб нова мережа працювала ідеально і не створювала проблем протягом десятиліть.

Існує безліч різних інструментів та методик, але зі зрозумілих причин непрофесіонали можуть не знати, які з них їм знадобляться і як їх використовувати.

Слід врахувати:

  1. Де в новій будівлі будуть розміщені пристрої водопостачання.
  2. Скільки буде точок та вузлів.
  3. Який обсяг споживання води очікується.

Те саме стосується і існуючої нерухомості, оскільки нову мережу водопостачання необхідно буде проектувати з урахуванням споживання води та розташування водорозбірних точок.

крани водопостачання

На етапі проектування також важливо визначити, де ви хочете розмістити водопровідні труби. Це може бути під підлогою, у стінах, зовні стін або навіть у підвісних стелях.

Водопровідна система включає:

  • ванну або кухонну раковину,
  • всі крани,
  • пральна машина,
  • лічильник води,
  • зворотні та повітрозабірні клапани,
  • насоси,
  • зливну трубу,
  • садовий кран,
  • всю дренажну систему.

Якщо ви спробуєте спроектувати та побудувати все це самостійно, вам доведеться зробити правильний проект водопровідних мереж, що стане випробуванням для навичок навіть досвідченого професіонала.

Наприклад здійснити калібрування труб потрібного діаметра під силу не кожному фахівцю-початківцю.

>

Сучасне будівництво системи водопостачання

Після планування розпочинається практична робота – монтаж систем холодного та гарячого водопостачання. Для будівництва водопроводів є кілька типів труб, включаючи оцинковану сталь, поліпропілен, мідь або багатошарові труби. Оцинкована сталь у наш час використовується все рідше і рідше через корозію, яка руйнує навіть нержавіючу сталь на відміну від армованої сталі. для бетону.

Поліпропіленовим трубам, природно, не загрожує іржа, що є величезною перевагою. Оскільки водорозчинні мінерали майже не прилипають і кристалізуються на гладкій внутрішній поверхні, немає ризику втрати діаметра труби або втрати тиску.

проектування водопроводу

Але компенсація теплового розширення є серйозною проблемою для професіоналів. Крім того, оскільки вони менш гнучкі, їх монтаж відбувається повільніше, ніж, наприклад, п’ятишарових труб. Останні починають відігравати провідну роль у системах опалення та водопостачання. Їхній середній термін служби становить 50 років, вони легко гнуться і не схильні до корозії або утворення окалини. Однак багатошарові системи можуть бути дуже дорогими та не витримують цінової конкуренції з іншими варіантами. Включаючи необхідні фітинги, вартість створення системи багатошарових труб може бути набагато вище, ніж поліпропіленових труб.

На жаль, ціна мідних труб у наші дні також стала дуже дорогою, тому дедалі менше людей вибирають цей перевірений та випробуваний сантехнічний матеріал.

Глибина, на якій вибрані труби прокладаються під землею, має велике значення. Як правило, глибина траншеї повинна становити від 80 до 120 см (для труб, що широко використовуються, діаметром 16-75 мм). Звичайно, на ідеальну глибину може впливати безліч факторів, таких як ущільнення ґрунту, необхідні вигини, товщина стінки труби або очікуване навантаження. Однак слід враховувати мінімальну глибину 80 см, оскільки вище за цей рівень труби, швидше за все, будуть знаходитися на лінії промерзання.

Самостійне будівництво нового водопроводу без знань та досвіду може призвести до лякаючих наслідків. Не всі повинні це робити, тому що без знання правил, техніки, матеріалів та необхідних інструментів неможливо точно спланувати та якісно виконати роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *