Поради

Робимо декоративний камінь із гіпсу

Гіпс – це камінь природного походження, металева сіль кальцію. Зазвичай він утворюється у вигляді евапориту внаслідок розчинення вапняку під впливом сірчаної кислоти внаслідок вулканічної діяльності. За певних умов безперервні цикли розчинення та випаровування призводять до утворення “первинного” родовища гіпсу.

Утворений у такий спосіб мінеральний гіпс перемежується з іншими мінералами. Гіпс первинних родовищ характеризується пухкою кристалічною структурою та високою розчинністю у воді. З плином геологічного часу гіпс з первинних родовищ часто виноситься в розчині, утворюючи “вторинні” родовища набагато чистішого гіпсу. Товщина цих вторинних відкладень або масивів може досягати десятків футів, утворюючи протяжні пласти. Масиви є основним джерелом, що використовується як сировина для гіпсової штукатурки.

облицювальний камінь з гіпсу

Гіпс відомий людству дуже давно, ще з часів Стародавнього Єгипту, майстри якого майстерно облицьовували їм стіни, стелі та підлоги в приміщеннях різного призначення. Протягом багатьох років гіпс асоціювався з несмачною ліпниною на стелях, гіпсових дівчат з веслом у парках культури та відпочинку або медичними пов’язками для фіксації переломів.

Насправді – гіпс унікальний матеріал, він має відмінну повітропровідність, за рахунок чого створює у приміщенні сприятливий мікроклімат.

декоративний камінь

Сьогоднішній будівельний ринок пропонує споживачам облицювальний камінь, виготовлений із гіпсу з додаванням полімерів. Камінь цей має відмінні експлуатаційні властивості.

декоративний камінь з гіпсу

Хімічні властивості виробництва гіпсу

Найпоширеніша форма гіпсу, що зустрічається в природі, має хімічну формулу: дигідрат сульфату кальцію або CaSO4-2H2O. Цей “гідратний” або рідкий гіпс пов’язує воду з молекулами сульфату кальцію в сухому, кристалічному стані. Як побачимо, це надає гіпсовим штукатуркам деякі дивовижні властивості. Якщо вода, “заморожена” при кімнатній температурі, ще не здається чимось неймовірним, то алхімія випалу каменю для перетворення його на гіпс або розчин, який згодом буде відновлений у камені у вибраному нами місці та у вибраній нами формі, просто чарівна!

На відміну від глини, мінеральний гіпс необхідно обпікати для підготовки до використання як штукатурка. Кля монтажу можна використовувати клей для гіпсокартону, або інші клеї на синтетичній основі.

На щастя, це відбувається за відносно низької температури, тому процес не потребує великих витрат енергії. Гіпсовий камінь можна ефективно обпалювати при температурі до 300° F. За цієї температури гіпс швидко втрачає 75% води, виділяючи пару. Отриманий матеріал має хімічну формулу сульфату кальцію гемігідрату або CaSO4-H2O. Відомий під назвою “паризький гіпс”, це найбільш поширена форма гіпсу, що використовується для штукатурки.

формула з'єднання гіпсу з каменем

У 19 столітті було виявлено, що гіпс, обпалений при підвищеному атмосферному тиску в барометричній камері, дає щільну штукатурку з меншою водопотребою. Ці “гіпсові цементи” вимагають менше води для змішування та мають чітку структуру кристалізації, яка дозволяє отримати щільні, тверді комплекти, які дуже корисні при литті.

Безводний гіпс – це ще одна форма гіпсового каменю, яка зустрічається в природі або може бути виготовлена шляхом подальшого випалу гідратної форми при температурі 800° F з одержанням сульфату кальцію або CaSO4. Цей безводний або “мертвий обпалений” гіпс, іноді з невеликим додаванням галунів, характеризується повільнішим схоплюванням і щільною кристалізацією, корисною для підлогових, зовнішніх та інших спеціальних застосувань, таких як скеліола.

Ось короткий опис його характеристик:

  • Невелика питома вага. Завдяки цій властивості облицьовувати гіпсовим каменем можна навіть тонкі міжкімнатні перегородки.
  • Вогнестійкість – гіпсовий камінь не горить.
  • Легкість в обробці. При необхідності з каменю можна створювати різні архітектурні елементи.
  • Екологічність.
  • Міцність.
  • Високий рівень тепло- та звукоізоляції.
  • Здатність підтримувати комфортний рівень вологиності в приміщенні.

Гіпсовий камінь має естетичний зовнішній вигляд і цікаву фактуру, облицьовані ним приміщення виглядають оригінально, при цьому він абсолютно безпечний, тому що не виділяє жодних шкідливих речовин. Стіни практично не забруднюються, а за необхідності їх можна легко відмити. Головне – не перестаратися з водою, оскільки гіпс дуже добре вбирає її.

камінь з гіпсу на стіні

Виготовити гіпсовий облицювальний камінь цілком можна і самому, за дотримання певних правил та використання якісної сировини. Чистий гіпс у виробництві зазвичай не використовують, оскільки вироби з нього виходять дуже крихкими. Тому ми робитимемо камінь із модифікованого гіпсу, що має високу міцність і всі якості натурального.

Робимо гіпсовий камінь самостійно

Що нам знадобиться:

  1. Гіпс.
  2. Пластикова ємність для змішування.
  3. Піддон.
  4. Форми (матриці).
  5. Рулонний поліетилен.
  6. Електрродрель.
  7. Рифлене скло.
  8. Красники на водній основі.
  9. Стіл або верстат.

Після того, як усі необхідні складові для дому майбутнього роботи знайдені, підготуємо робоче місце. Великі площі нам не знадобляться, достатньо двох квадратних метрів, так що виробництвом каменю цілком можна займатися буквально на кухні. Якщо, звісно, близькі не проти. Дуже добре, якщо є спеціально обладнане приміщення, де всі необхідні інструменти та матеріали будуть рукою.

Наступний крок – підготовка форм. Їх можна купити у спеціалізованому магазині. Найоптимальніші – гнучкі та пластичні силіконові, але підійдуть для роботи і металеві, дерев’яні або хусткові, хоча вони не зможуть точно передати текстуру каменю.

Відгуки про експлуатацію каменю з гіпсу

Алекс

У мене була трава до самого гаража,земля йшла під ухил до фундаменту.
Сонячний жар припікав фундамент і спалював траву вздовж усього фундаменту.
Я міг поливати її щодня, але вона все одно ставала коричневою.
Я просто вирвав три фути трави, поклав бар’єр від бур’янів, додав річковий камінь і окантував його гіпсом з каменю.
Я думаю, що це виглядає набагато краще і менше трав для поливу!

Тамір

Я ненавидів необхідність проводити оздоблювальні роботи біля краю будинку щоразу, коли я стриг газон. Коли я переробляв дизайн перед будинком, я змонтував новий камінь із гіпсу по всій стороні будинку й тепер не знаю проблем. Єдине, що вам потрібно враховувати це, як довго сохне гіпсовий камінь.
Мені все ще потрібно підрівняти задню сторону будинку і трохи довкола гаража. Але я планую зайнятися цією роботою найближчими днями.

Вахо

Це моя точна проблема – на західній стороні будинку є 24-дюймова зона знищення. Навіть бур’яни не ростуть. Ніколи не думав про облицювальний камінь із гіпсу – так. Це спрацює. Я не боюся жодних пошкоджень та зовнішніх впливів. Та й головне це дешевше. 😉

Процес виготовлення каменю

Етап 1. Гіпсове тісто. Для нього нам знадобиться мінеральний гіпс, вода, пісок та ангідрид. Об’єм розчину повинен відповідати кількості форм. Гіпсове тісто застигає дуже швидко і замішаний розчин залишити “до наступного разу” просто не вийде. Кількість гіпсу та води визначаємо на око – тісто має вийти досить густим, оскільки каміння з рідкого дуже довго сохнуть і виходять недостатньо міцними. Для міцності додаємо пісок з розрахунку 10% від об’єму розчину.

Етап 2. Обробка форм. Робочу поверхню обов’язково змащуємо поверхнево-активною речовиною, наприклад сумішшю воску і скипидару (3 : 7), щоб готовий камінь можна було легко витягти. Зробити таку суміш можна на водяній бані, щоб|аби| віск повністю і рівномірно розчинився. Для запобігання утворенню раковин на робочу поверхню наносимо ще й шар рідкого гіпсу.

Етап 3. Створення кольору. Приготовані барвники змішуємо з гіпсом в окремих ємностях та заливаємо готові суміші у форми. Кольорові рішення та фактури можуть бути найоригінальнішими. За певних навичок можна створити навіть штучний мармур чи граніт із гіпсу.

Етап 4. Заливання гіпсу. Заливаємо основну масу гіпсу. Розрівнюємо поверхню шпателем та накриваємо форми рифленим склом. Після цього піддаємо суміш вібрації для того, щоб розчин ліг рівніший. Коли скло почне вільно відділ тися від заготовок, вироби можна витягти і досушити на відкритому повітрі. Термообробка не знадобиться, оскільки висока температура може змінити характеристики гіпсового каменю.

Як довго сохне гіпсовий камінь?

Декоративний камінь із гіпсу застигає близько 15-20 хвилин, при температурі 20-25°С

Облицювальний камінь гіпсовий може додаватися як недороге оздоблення або для декоративного ефекту, однак, на відміну від глини або вапна , вони не потрібні для того, щоб гіпс тримався разом. З цим тісно пов’язано і те, що гіпсова штукатурка не дає усадки при схоплюванні. Оскільки декоративний гіпс вбирає більшу частину доданої води у свою кристалічну матрицю, вона трохи розширюється під час схоплювання. Метеріали є швидкотвердіючими матеріалами, що дозволяє проводити роботи в найкоротший термін.

Камні з гіпсу мають відмінну адгезію до будь-якої твердої, волокнистої або рейкової основи і забезпечують проникне, дихаюче покриття. Крім того, поєднання цих унікальних характеристик самозв’язування та швидкості схоплювання призводить до того, що гіпс є ідеальним сполучним для ліпних та декоративних робіт. Як паризький гіпс, так і гіпсові цементи можуть бути змішані до консистенції легкого крему, що передає найтонші деталі.

Пропорції речовин

  • APEX RZ10/RZ15 19мл/100г
  • CAD-SCAN 20мл/100г
  • ЕКСКАЛІБУР 22мл/100г
  • ЕКСПРЕС НАБІР 23мл/100г
  • NATURAL ROCK EH 20ml/100g
  • SATIN STONE 23ml/100g
  • VERI-DIE 21мл/100г
  • VERI-DIE 20 EH 21мл/100г
  • ФАСТОН 30мл/100г
  • КАМІНЬ, що ПЛАВАЄ, 35мл/100г
  • ФЛАСК-ІТ 33мл/100г
  • ЛАБСТОН 30мл/100г
  • Монтувальний камінь 30мл/100г
  • ОРТОСТОУН (ФАСТ) 30мл/100г
  • ТЕКСТОН 30мл/100г
  • TECSTONE FL – FLOWABLE 23ml/100g
  • АРТИКУЛЮЮЧИЙ ПЛАСТЕР 45мл/100г
  • ORTHO PLASTER (FAST) 35ml/100g
  • ПЛАСТЕР (ШВИДКИЙ, РЕГ, ПОВІЛЬНИЙ) 45мл/100г

Рекомендації з укладання гіпсового каменю

  • В якості клею підійде монтажний водно-акриловий клей, мастика, суміш гіпсу та ПВА, цементно-клейовий розчин або герметик.
  • Перед наклеюванням каменю обидві поверхні, що контактуються, повинні бути ретельно прогрунтовані.
  • Якщо необхідно змінити розмір каменю, це легко можна зробити за допомогою звичайної ножівки.

Ми вважаємо що обробка за допомогою декоративного каменю з гіпсу – гарне рішення, яке під силу практично будь-кому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *