Сантехніка, Поради

Що таке Бурові насоси

буровой насос

Буровий насос використовується для заповнення свердловин за допомогою промивання рідини під час буріння. Потік промивної рідини грязьового насоса направляється в нижній отвір свердловини і очищає нижній отвір та шматочки частинок породи, отримані шляхом механічного впливу бічних зубів та промивної рідини в нижньому отворі, а потім промивають. Ці частинки прямують на поверхню через кільця.
Енергія потоку полосканої рідини часто використовується для контролю різних механізмів свердловини, таких як турбо грудки, вібраційні вправи або годівниці.

Види та типи бурових насосів

Бурхливі установки зараз оснащені двома типами насосів. Основна конструкція насосів:

 • Двоциліндрові бурові насоси
 • Трьохциліндрові бурові насоси

Також популярні плунжерні насоси, особливості яких ми вже розглянули у попередній статті. Технічні характеристики та побудова окремих одиниць різняться:

бурові насоси

 1. Всі грязьові насоси мають гідравлічні та приводні компоненти, встановлені на загальній рамі.
 2. Гідравлічна частина поршневого насоса складається з литої або кованої гідравлічної шафи з двома або трьома паралельними циліндрами в горизонтальній площині зі змією з поршнем.
 3. Двоциліндрові бурові насоси подвійної дії мають чотири всмоктувальні головки та чотири монтажні клапани.
 4. Трьохциліндровий насос з однією операцією має три ворота всмоктування та три прес-клапани. Кожен насос має одну всмоктувальну шафу і одну натискаючу шафу. Як правило, гідравлічні та приводні компоненти підключені.
 5. Насоси варіюються за розміром та конфігурацією клапана, конструкцією кришки клапана, конструкцією головки циліндрів та монтажем циліндрів.
 6. Насос трипоршневий буровий не має ущільнень з боків поршневого стрижня. Це не тільки полегшує дизайн, але й робить роботу набагато простіше. Немає необхідності періодично затягувати залізо та замінювати зношені стрижні. Важливою особливістю конструкції є відкрите циліндрове дзеркало на стороні поршневого стрижня. Це забезпечує інтенсивне охолодження та полоскання частинок абразивної бурової рідини далеко від стрижня.
 7. Привідна частина бурового насоса перетворює обертальний рух пула приводу в перехресний рух, який потім прямує від приїзду в поршень. Крім того, передача насоса зменшує швидкість обертання шпинделя.
 8. Привід насоса складається з литої та зварної рами, що містить вал трансмісії з однією або двома шестернями та пул приводу, головного складання з однією або двома шестернями, сполучним стрижнем та поперечним стрижнем.
 9. Сучасні конструкції бурового насоса зазвичай використовують один нахил або шеврон. Це зменшує ширину та вагу насоса. Використання ексцентрика на кореневому валу замість ручки також зменшує розмір насоса та вагу. Ця конструкція зменшує довжину валу трансмісії.
 10. Трьохциліндрові бурові насоси одинарної дії мають різні переваги перед насосами подвійної дії. Оскільки глибина свердловин збільшується з 7 000 до 15 000 метрів, насоси з дуже високим тиском (30 МПа) і високі швидкості потоку потрібні. У міру збільшення дренажного тиску збільшується податок на поршневий стрижень, вимагаючи великих діаметрів стрижня. Внаслідок цього насоси подвійної дії значно зменшують об’єм камери насоса на боці приводу і збільшують і без того великі нерівності годівлі у двох циліндричних насосах.
 11. Трьохпоршневий буровий насос гарантує рівномірну швидкість потоку при будь-якому тиску. З іншого боку, двоциліндрові насоси важать від 1300 кВт до 50 тонн, що ускладнює перевезення дороги та установки на бурових установках.
 12. Трьохпоршневий буровий насос набагато легший і компактніший, що не є критичним, особливо в офшорних отворах. Крім того, ці насоси мають дизайн та операційні переваги.

2. Монтаж бурових насосів та їх приводів

Правильне функціонування насосного пристрою залежить від якості установки. Установка повинна виконуватися строго в залежності від креслень установки та збирання для кожного типу пристрою.
Як правило, два насоси монтуються під час монтажу малогабаритних завдань. Три або більше насосів встановлені для глибокого буріння.

буровий насос принцип роботи

Кількість насосів на буровій установці залежить від гідравлічної потужності, необхідної для ополіскування та залучення свердловин. Установка насосів на бурових установках. Ранічена підготовленими установками.
Насоси встановлені на металевих балках, але також на дерев’яних стрижнях землі на відстані близько 500 мм. І через високу вагу насоса немає необхідності наносити спеціальну основу або встановити насос на балку чи балки.
Насос як на довгих, так і широких поверхнях. Горизонтальне відхилення не може перевищувати 1,5 мм за довжиною 1000 мм. Отвори між базою та рамою повинні бути усунені прокладками.

Рекомендується розташувати рідкий бак, щоб рівень рідини знаходився над віссю циліндра насоса. В іншому випадку насос заповниться з більш повільною швидкістю і швидкість потоку буде зменшена.

Фільтр повинен бути встановлений наприкінці лінії всмоктування, а також за допомогою клапана, що не є поворотом, якщо рівень рішення знаходиться під віссю циліндра. Діаметр лінії всмоктування не повинен бути меншим, ніж діаметр вхідної шафи. Тобто 250 мм, і довжина (для зниження гідравлічного опору) має бути короткою з якнайменшою кількістю поворотів. Під час встановлення труба має працювати під кутом від насоса до чану.
Що більше повітряних компенсаторів встановлені на насосі, то м’якше розчин подається в трубу. Для бурових насосів компенсатор знаходиться прямо на насосі. Датчик тиску повинен бути встановлений на повітряному компенсаторі. Червона лінія має вказувати обмеження тиску. Промийте стержень із водяної труби 19 мм у насос.
Тільки коли насос встановлений і виправданий, вісь пропускання насоса паралельна осі пропускання приводної одиниці осі можна вирівняти, а поверхню на насосі можна вирівняти.

Підключіть труби. Насос з’єднується з компенсатором та з’єднанням бака з буровим насосом.
V-білки повинні мати однакову довжину. Відхилення у довжині окремих поясів у наборах, що перевищують 15 мм, не допускаються.

Напруга ременя перевіряється із силою 180 Н, що проходить на напрузі, перпендикулярному центру кожного ременя.

Допустиме відхилення ременя при нормальній напрузі має становити 55-65 мм.

Ремені мають бути затягнуті за допомогою пристрою, призначеного для цієї мети. Строго заборонено натяжними ременями, які не контролюються засобом, що натягує, так як це може призвести до подальшого пошкодження натяжного валу. V-пояс має бути безпечно покритий захисною кришкою.
Після складання переконайтеся, що насос обертається вручну з ударом по шківах і що механізм випорожнення працює вільно, не застрягши і не розчавлений.

Бурові насоси: призначення пристрою експлуатація

насос поршневий буровий

 • Відповідальна команда повинна бути знайома з умовами експлуатації та методами складання.
 • Після завершення встановлення свердловини свердловини через бічну розетку, вся система повинна бути під тиском до тиску, що відповідає максимально допустимому (конструктивному) тиску в корпусі. Це потрібно, щоб тиск підтримувався протягом 30 хвилин.
 • Після завершення свердловини вся система повинна бути розташована під тиском у бічному напрямку. Максимально допустимий (конструктивний) тиск внутрішньої трубки та протягом 30 хвилин доти, доки тиск не буде під тиском.
 • Вся система підключена до болта 12 M20.
 • У корпусі підвіски смуга закріплена у встановлений гвинт у центрі, який пригвинчений під час встановлення підвіска, коли колонка знаходиться навколо верхньої трубки.
 • Вся система підключена до болта 12 M20.
 • У корпусі підвіска планка прикріплена до центрально розташованого гвинта, який обертається під час монтажу підвісу, коли колонка знаходиться навколо верхньої трубки.
 • Багатообразна установка займає не менше одного дня з повним набором слайд-клапанів, фітингів, T-подібних та інших складання.
 • Блок розподілу MPB2-100X350 збирається з блочними версіями збірок DSU, Zu, Uralmashzavod та Barrikady Factory.
 • Після розрізання гирла другого проміжного корпусу збираються фрагменти розподілу та поверхневе обладнання.
 • При встановленні обладнання для профілактики викидів з трьома вежами профілактики викидів у проміжному корпусі офшорного джерела з пірсу та фіксованої платформи.
 • Після установки вихідні лінії встановлені в металевих слотах як стандартні і твердо закріплені на місці, повертаючи гвинти.
  Це вимагає поділу робочого тиску компонентів та суворої відповідності їх складання.
 • Для цієї мети багато уваги приділяється послідовності вимірювального пристрою, особливо обертового складання, циркулюючого клапана та складання ящика з метою запобігання та виключення витоків газу та нафти.
 • Заглушка складається із шести циліндричних крил та оболонки безпеки PTFE.
 • Розсувний клапан зменшує ширину двох планок на 1-2 мм після встановлення.
 • Після встановлення колектора вихлопну трубу під тиском до 10 МПа.
 • Як тільки встановлюються ізоляційні клапани навколо свердловини, під буровою установкою утворюються палуба і платформа для буріння або трубопроводу.
 • Після встановлення вигангера на кожній стороні встановлено чотири коміри, і для встановлення набору комірців застосовується сила від 400 до 3000 Н.
 • Підвіска GK-1000 здійснюється в наступних модифікаціях (складання): GK-UOO-04, GK-1000-05, GK-UOO-06.
 • Це ціле натискається до правильного тиску і складено на осі.

4. Підготовка виробництва та технологій для встановлення

трьохпоршневий буровий насос

На початку роботи зі встановлення бурового насоса та технологічного обладнання інструменти для підйому та транспортні засоби, які будуть використовуватися для роботи, а також постійні та тимчасові залізниці та дороги, необхідні для постачання обладнання, повинні бути встановлені та замовлені.

Призначені методи

З метою встановлення накладний кран може тимчасово експлуатуватися відповідно до відповідальності установника.
Захист робочої поверхні обладнання повинен виконуватись відповідно до GOST 9,014-78. Без демонтажу відповідно до інструкцій у технічній документації виробника захисна обкладинка пристрою зазвичай повинна бути видалена до того, як пристрій буде перевірено індивідуально.
Як зазначено в технічній документації виробника, поверхні, що чистять і витирають, повинні бути покриті компанією FAT.
Встановлення та вирівнювання обладнання на фундаменті повинні відповідати вимогам проектних документів, VSN 125M та «Посібник із захисту обробників обладнання за допомогою основних болтів». Також варто враховувати регламент вашого технічного обслуговування насосів саме вашої серії виробництва.

насос буровий
Прийнятні відхилення для складання та встановлення обладнання повинні бути зазначені у технічній документації виробника. Якщо такі інструкції відсутні, дозволені відхилення можуть не перевищувати значення, зазначені в цих правилах для обладнання, що розглядається.
Поверхні збирання (п’єдестали) мають бути зазначені у технічній документації виробника. Будь-які зміни в опорі збирання повинні бути узгоджені з виробником.
Спеціальні інструменти, світильники та обладнання, необхідні для встановлення обладнання, будуть надані виробником відповідно до 24 010.01-80, а також спеціальні пропозиції щодо встановлення.
Відхилення від визначення обладнання, паралелізму, відхилень від основної поверхні та перпендикулярності окремих машин і механізмів, а також встановлення планів та висот має бути перевірено в принципі. За допомогою оптичного йодного обладнання та відповідного класу точності пристрою, точного рівня вирівнювання.
При встановленні обладнання на фундаментах зазвичай необхідно використовувати методи встановлення.
Після вирівнювання та складання обладнання на фундаменті сертифікат перевірки установки відповідно до SNIP 3.05.05-84 готується на фундаменті, а обладнання передається для заповнення. Письмове повідомлення підрядника щодо встановлення.
Заповнення буде виконуватися установником, представником клієнта та підрядником відповідно до SNIP 3.05.05-84 та VSN 361-85.

5. Заходи безпеки під час технічного обслуговування

Встановлення, експлуатація та технічне обслуговування клапанів насосів повинні відповідати вимогам цього паспорта, державних стандартів та «правила безпеки нафтогазової галузі», затверджених російським Держгірнаглядом у 1998 році.
Встановлення та обслуговування клапанів дозволено персоналу, знайомому з характеристиками проектування та безпечними інструкціями з експлуатації відповідно до застосовних правил нафтового родовища та екіпажу для ремонту підземних свердловин.
Підтримка клапанів заборонена.

Стаття по темі: Капсула життя модульний будинок

Насос під тиском та збирання та розбирання компонентів.

Керуйте клапаном у напіввідкритому положенні. Щоб відкрити та закрити золотниковий клапан, поверніть важіль із важелем. Уздовж осі випускного клапана золотникового клапана, перепускного клапана клапанної коробки або випускного клапана манометричного клапана в процесі. Здійснити механічний натяг робочих частин клапана.
Встановіть та розберіть фланцеві з’єднання клапана, використовуючи шпонку та центр.
При гідростатичних випробуваннях клапана наявність повітря у системі не допускається.

Читайте також: сервісне обслуговування очисних споруд 

6. Технічне обслуговування бурових насосів

Високий тиск закачування абразивних частинок рідина викликає сильний знос гідравлічних частин поршневих бурових насосів, при цьому приводна частина зношується з-за високого динамічного навантаження.
Якщо насос не бере участі у процесі буріння, технічне обслуговування виконується буровою бригадою. Виконуються наступні основні завдання Заміна деталей, що швидко зношуються, і вузлів (клапанів, поршнів, штоків, ванн циліндрів).
Для ремонту будуть виконані такі роботи:

 • Перевірити та виправити всі болтові з’єднання.
 • Заміна зношених деталей: гільз, поршнів, шатунів, клапанів, клапанних сесій, пружин клапанів.
 • Замініть сальники головок циліндрів, клапанні кришки, ущільнення штоків, втулки циліндрів та подовжувачі стрижнів.
 • Перевірте стан та відрегулюйте напрямні та прокладки крейцкопфа.
 • Перевірте стан подовжувача стрижня та перевірте стрижень.
 • Перевірте приводний пул і відрегулюйте напругу ременя.
 • Замініть циліндр та повітряний фільтр.
 • Розкидайте всі підшипники не рідше одного разу на тиждень.

За допомогою щупа перевірте рівень олії в масляному картері і долийте олію. Перенесення після завершення свердловини не рідше одного разу на 3 місяці.

буровий насос пристрій

Середній ремонтний цикл насоса становить 24 місяці, їх 8 місяців роботи під час ремонту.
Крім перерахованих вище заходів періодичні ремонти перевіряють і регулюють підшипники на первинному і трансмісійному валах, прокладки втулок вихлопу, втулок, бічних напрямних і продуктивність зносу.
Поряд з кріпленнями розбирання починається з гідравлічних частин і виконується в наступному порядку: відвернути гайки і кришки циліндрів, зняти вінці гільз циліндрів, зняти кришки клапанів, зняти тяги клапанів, послабити штоки між собою, послабити клапани, і послабити штоки від наросту поршень з циліндра, вийняти грундвакс, зняти сальник штока, використовувати спеціальний знімач – гільзу циліндра із клапанної коробки. Далі послабте гайки, зніміть випускний колектор з повітряним компенсатором, послабте та витягніть гідрокоробку зі збірного бункера та насосної станції. Трактор гідравлічної шафи буде надруковано на сеансі клапана.
Потім повітряний компенсатор демонтується.

Наступним кроком є демонтаж приводної частини насоса. Спочатку послабте стопорні болти, зніміть їх, послабте болти і зніміть двополюсний візок з V-подібним кріпленням. Потім послабте болти та зніміть бічну та основну кришки картера. Далі відкручуємо болти, знімаємо чотири нижні заглушки з боків, послаблюємо гайки, знімаємо верхній верхній обмежувач, знімаємо трансмісійний вал із підшипниками та круглими. Потім зніміть подовжувачі штока з крейцкопфа, зніміть пластину крейцкопфа, роздрукуйте крейцкопф за допомогою крейцкопфа і зніміть підшипники спочатку на приводі головного колінчастого валу, потім на комбінації колінчастого валу та зчеплення. Далі знімається крейцкопф та ущільнювальний стрижень.
Далі приступаємо до розбирання установки. Колінчастий вал виявляється таким чином, нижня кришка і кільце зчеплення видаляються, а ролик натискається з ручки за допомогою викрутки. Потім вал притискається гідравлічним пресом, головним гонщиком, підшипником, низьким будинком, головним підшипником та пресовим колесом. Потім натисніть на бронзовий автобус спеціальним трактором чи стрижнем від невеликої голови сполучного стрижня.

фото обладнання на бурових насосів
Роликові підшипники друкуються з валу трансмісії за допомогою викрутки. Подушки видаляються із перехресної головки. Після того, як деталі та компоненти очищаються, вони розібралися та складено список дефектів.
Всі підшипники та чашки, передачі та шестерні, та всі ущільнення повинні бути замінені. Гідравлічна шафа замінена або переглянута.
Насос перебудовується у зворотному порядку розбирання. Важливою дією є регулювання осьової гри конічних підшипниках валу трансмісії. Регулювання полягає в наступному, рівномірно затягує болти на чашках чашки разом з регулюванням доти, доки не буде повністю обрана п’єса, що показує складне обертання валу. Потім виміряйте гру між кінцем банки та фланцем кришки. Коли кришка видаляється, 0,2 … існує набір пластин з товщиною 0,3 мм і виміряною грою. Монтажна коробка повинна легко включати шківи. Перегрівання та підшипники та підшипники можуть бути пов’язані з неправильним вирівнюванням валу або неправильним вирівнюванням підшипників, які можуть бути підняті вульвою під монтажною шиною.

Стаття по темі: Обслуговування трубопроводів

Висновок

Ми дізналися багато факторів, які слід враховувати під час вибору бурового насоса. Щоб вибрати буровий насос, що відповідає вашим потребам, необхідно проаналізувати такі фактори, як конструкція, розмір агрегату, процес установки, а також ґрунтуючись на характеристиках проектування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *