Поради

Незвичайні матеріали для будівництва будинків

Останнім часом у світі набирає сили тенденція застосування для зведення будівель нетрадиційних будівельних матеріалів. Розглянемо деякі цікаві проекти.

Будинки з ПСП беруть нову висоту у Великій Британії

ПСП або перехресно панелями, що склеюються, в Європі вже мало кого вразиш. Люди із задоволенням використовують цей будматеріал для будівництва невеликих індивідуальних будинків. Але поступово на будівництво із ПСП переходять і при зведенні багатоповерхових будівель. Наприклад, у Лондоні.

У столиці Великобританії незабаром буде добудовано житловий багатоквартирний будинок із ПСП заввишки 33,3 метри. На сьогоднішній день це світовий рекорд – ніхто ще не створював таких високих будівель із такого модного нині матеріалу.

Близько 4 тисяч кубометрів клеєного бруса піде на будівництво. У симпатичній новобудові, що розташовується на Далстон-Лейн, буде створено 121 квартиру, а також комерційні приміщення.

Чому забудовник зупинив свій вибір саме на ПСП? Справа в тому, що цей матеріал – один з найміцніших, які тільки можна знайти сьогодні. Перехресно-склеюється брус складається з п’яти перпендикулярних шарів, що робить його стійким до зовнішніх впливів і дуже надійним. Вся краса ПСП в тому, що за своєю міцністю вони мало поступаються бетону. Втім, внаслідок лондонської примхливої ​​погоди будівлю все одно облицьовують цеглою. Але тільки фасадним.

Головна краса будівництва з ПСП у тому, що новий багатоквартирний будинок важитиме значно менше, ніж традиційна бетонна споруда. Але це не єдиний його плюс: спорудження будинків із деревини значно екологічніше, ніж із застосуванням бетону. Дерев’яні багатоповерхівки залишають вуглецевий слід (викиди вуглекислого газу, що призводять до кліматичних змін на планеті) на 60% менше, ніж традиційні кам’яні будинки. Лише завдяки цій обставині місцева адміністрація дала дозвіл на будівництво більшої будівлі, ніж передбачалося спочатку.

Щоправда, будівництво триватиме трохи довше, ніж передбачалося. Але це ніяк не пов’язано з вибором будматеріалу – все відбувається через особливості обраного дизайну та особливості місцевості. а взагалі будинки із ПСП традиційно будуються досить швидко.

Щоправда в дужках зауважимо, що фундамент у будівлі все буде бетонним і досить потужним. Все ж таки надійність і безпека поки що в пріоритеті.

Способи будівництва за принципом конструктора Lego

Як уже зазначалося, будівельні технології постійно змінюються, покращуються та допрацьовуються. Якщо раніше при зведенні багатоквартирних будинків використовувалися головним чином бетон та цегла, то сьогодні все частіше можна зустріти конструкції з пінобетону та пінополістиролу.

Ці матеріали відрізняються чудовою теплоізоляцією, що дозволяє економити кошти через відсутність необхідності обробки багатошаровим утеплювачем.

Полістирол – чудовий матеріал, на основі якого будують пасивні будинки. Інертність цього матеріалу дозволяє знижувати енергоспоживання будівель. Найчастіше сьогодні використовують опалубку, виконану на основі пінополістирольних блоків. До речі, стандартний по товщині лист полістиролу забезпечує теплоізоляцію, яку можна порівняти з тим, яку дасть цегляна стіна в півтора метри завтовшки! А ще, використовуючи блоки з пінополістиролу, можна зменшити розміри об’єкта, що зводиться, заощадивши простір.

На даний момент розроблено технологію застосування у будівництві спеціальних блоків з пінополістиролу. Скріплення таких блоків між собою провадиться за принципом конструктора Lego. Усередині блоки є порожнистими. Порожнини заповнюються арматурою, після чого їх заливають бетоном для більшої міцності. В результаті складання утворюється монолітна стіна, товщиною всього 30 см. При цьому така стіна рівноцінна за своїми теплоізоляційними та міцнісними характеристиками триметровою цегляною кладкою, яка займає в кілька разів більше місця.

Будівництво за принципом Lego вже знайшло своє застосування в різних сферах життя. Наприклад, компанія Kite Bricks нещодавно запатентувала свою унікальну технологію зведення будівель на базі конструктора Lego. Цеглини, які застосовуються при будівництві, звуться розумною цеглою. Цей проект поки що на стадії розробки, проте вже вийшов на фінішну пряму

Кожна розумна цегла зчепляється з іншими за допомогою спеціальних кріплень. Така технологія будівництва дозволяє досягти не тільки фінансової, а й екологічної вигоди. Оскільки “розумна цегла відрізняється прекрасними показниками теплоізоляції та звукоізоляції.

У деяких розумних цеглах заздалегідь зроблено отвори, які використовуються для укладання електричних проводів, елементів водопровідних та каналізаційних систем. Будинки з такої цегли можуть мати різний вигляд і колір. Їх не потрібно обробляти, оскільки розумна цегла спочатку має певний декор, який можна обирати до початку будівництва.

Не забуватимемо і про час створення будівель – за допомогою розумної цегли зведення будинків значно прискорюється та спрощується. Хоча поки що складно сказати, чи буде цей проект дійсно вигідним і ефективним. Лише час покаже, наскільки вдалою ця технологія.

Також Ви можете ознайомитися з переваги пробкового покриття для підлоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *